Widziałem ducha

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Patrico
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2023
Been thanked: 1 time

Widziałem ducha

Post autor: Patrico » 2023-02-17, 14:36

Witajcie kiedyś jako małe dziecko widziałem ducha, miałem około 2 lub 5 lat pamiętam jak byłem w przedsionku i coś wyprowadziło mnie na dwór, znaczy się ta osoba wybiegła z mojego domu specjalnie żebym chyba za nią podążył i to była dziewczyna o długich włosach, kiedy wyszedłem po za dom dostrzegłem za płotem białą postać która już kucała, więc podbiegłem i wskoczyłem na pniaka złapałem się płotu i mówiłem sioo sioo żeby sobie poszedł ale on nie słuchał tylko patrzył, i co jeszcze zapamiętałem nie miał twarzy lub całej głowy ciężko mi wytłumaczyć był lekko przezroczysty bo widziałem trawę która za nim była, wiem że to był mężczyzna bo miał posturę jak u mężczyzny, pamiętam jeszcze że zeskoczyłem z pniaka i pobiegłem do domu i tyle pamiętam, miałem jeszcze inne przypadki paranormalne w moim życiu ale już nie widziałem żadnych duchów.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 14:37 przez Patrico, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2376
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Arek » 2023-02-17, 14:51

Ja 20 lat temu widziałem postać człowieka dwukrotnie w takiej samej postawie. Był to mąż kobiety, u której mieszkałem w zamian za pomoc. Zmarł wiele lat wcześniej. Po kilku latach doszło do mnie, że przyszedł prosić o modlitwę. Niestety odczuwałem lęk w tym domu bo czułem czyjąś obecność chyba nie była to dusza. Dusza nie ma celu wzbudzania lęku, bo Bóg na to nie pozwala. Coś złego podszywało się pod tą duszę w tym domu. Z perspektywy czasu i moich doświadczeń duchowych i doświadczeń Świętych i mistyków, śmiem twierdzić, że to był zły duch. Takie doświadczenia mogą mieć miejsce, gdyż wpływają na nasze przyszłe relacje z Bogiem. Nic bez Jego Mocy nie ma mocy.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 14:52 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 19:11

Ja na szczęście żadnego.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 19:36

Ja tam częściej wyczuwam zło w innych ludziach niż dostrzegam duchy. Zresztą niby co miałbym zobaczyć i jak odróżnić to od omamu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: abi » 2023-02-17, 19:51

Patrico pisze: 2023-02-17, 14:36 Witajcie kiedyś jako małe dziecko widziałem ducha, miałem około 2 lub 5 lat pamiętam jak byłem w przedsionku i coś wyprowadziło mnie na dwór, znaczy się ta osoba wybiegła z mojego domu specjalnie żebym chyba za nią podążył i to była dziewczyna o długich włosach, kiedy wyszedłem po za dom dostrzegłem za płotem białą postać która już kucała, więc podbiegłem i wskoczyłem na pniaka złapałem się płotu i mówiłem sioo sioo żeby sobie poszedł ale on nie słuchał tylko patrzył, i co jeszcze zapamiętałem nie miał twarzy lub całej głowy ciężko mi wytłumaczyć był lekko przezroczysty bo widziałem trawę która za nim była, wiem że to był mężczyzna bo miał posturę jak u mężczyzny, pamiętam jeszcze że zeskoczyłem z pniaka i pobiegłem do domu i tyle pamiętam, miałem jeszcze inne przypadki paranormalne w moim życiu ale już nie widziałem żadnych duchów.
moze tylko ja nie ogarniam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 19:59

Z duchami nigdy nie wiadomo. Zresztą w tych czasach trudno rozróżnić płeć :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:03

sądzony pisze: 2023-02-17, 19:36 Ja tam częściej wyczuwam zło w innych ludziach niż dostrzegam duchy. Zresztą niby co miałbym zobaczyć i jak odróżnić to od omamu.
A jak odróżniasz wyczuwanie zła w innych ludziach od omamu?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 20:12

Albertus pisze: 2023-02-17, 20:03
sądzony pisze: 2023-02-17, 19:36 Ja tam częściej wyczuwam zło w innych ludziach niż dostrzegam duchy. Zresztą niby co miałbym zobaczyć i jak odróżnić to od omamu.
A jak odróżniasz wyczuwanie zła w innych ludziach od omamu?
Chciałeś zapytać "od urojenia"?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:14

sądzony pisze: 2023-02-17, 20:12
Albertus pisze: 2023-02-17, 20:03
sądzony pisze: 2023-02-17, 19:36 Ja tam częściej wyczuwam zło w innych ludziach niż dostrzegam duchy. Zresztą niby co miałbym zobaczyć i jak odróżnić to od omamu.
A jak odróżniasz wyczuwanie zła w innych ludziach od omamu?
Chciałeś zapytać "od urojenia"?
Jak zwał tak zwał. Wiadomo co chodzi.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 20:16

Albertus pisze: 2023-02-17, 20:14 Jak zwał tak zwał. Wiadomo co chodzi.
No nie to dwa odrębne pojęcia. Oznaczają co innego. Pytasz, a w zasadzie nie wiesz o co :)

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Ok odpowiem
Albertus pisze: 2023-02-17, 20:03
sądzony pisze: 2023-02-17, 19:36 Ja tam częściej wyczuwam zło w innych ludziach niż dostrzegam duchy. Zresztą niby co miałbym zobaczyć i jak odróżnić to od omamu.
A jak odróżniasz wyczuwanie zła w innych ludziach od omamu?
Omam to halucynacja. Nie tak łatwo pomylić je z intuicją, przeczuciem.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Chciałeś najpewniej zapytać jak odróżnić intuicję, przeczucie od urojenia, które jest patologiczne. Tak?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:22

sądzony pisze: 2023-02-17, 20:20 Chciałeś najpewniej zapytać jak odróżnić intuicję, przeczucie od urojenia, które jest patologiczne. Tak?
Tak.

I nie rozumiałeś wcześniej o co mi chodziło?

Patrico
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2023
Been thanked: 1 time

Re: Widziałem ducha

Post autor: Patrico » 2023-02-17, 20:36

To nie był ten sam duch chyba nie ten sam, tak szczerze sam nie wiem co widziałem a czy mógłby być to omam wątpię nie dawno rozmawiałem rodziną i zadawałem im pytania co było w domu i koło domu przed rokiem 2001 bo właśnie 22 lata temu była u nas powódź wszystko doszczętnie zalało i trzeba było wszystko wyrzucić, i rodzina mi potwierdziła że to było tu że tamto tam pamiętam całe umeblowanie i to co było przed domem i jeszcze są inne drobiazgi które pamiętam i rodzina też potwierdziła, i co a ten duch był omamem bo nikt mi nie może tego potwierdzić bo nikt oprócz mnie tego nie widział.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13790
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 20:36

Albertus pisze: 2023-02-17, 20:22
sądzony pisze: 2023-02-17, 20:20 Chciałeś najpewniej zapytać jak odróżnić intuicję, przeczucie od urojenia, które jest patologiczne. Tak?
Tak.
I nie rozumiałeś wcześniej o co mi chodziło?
Rozumieć nie rozumiałem, bo było to dla mnie pytanie retoryczne.
Intuicyjnie przeczuwałem, a może nawet wiedziałem o co pytasz.

Intuicja, przeczucie jest delikatniejsze jest swego rodzaju informacją, sygnałem, co do której rozum podejmuje decyzje czy wziąć ja pod uwagę w podejmowaniu decyzji czy nie.

Urojenie jest nasączone znacznym lub potężnym ładunkiem emocjonalnym. To ono zaczyna władać rozumem. Urojenie "żyje", nakręca się, napędza.

Jeżeli nigdy nie doświadczyliśmy urojenia najpewniej nie będziemy go świadomi i nasz organizm zareaguje współmiernie do napięcia, ładunku emocjonalnego (zwykle lęku).

Dodano po 5 minutach 45 sekundach:
Patrico pisze: 2023-02-17, 20:36 To nie był ten sam duch chyba nie ten sam, tak szczerze sam nie wiem co widziałem a czy mógłby być to omam wątpię nie dawno rozmawiałem rodziną i zadawałem im pytania co było w domu i koło domu przed rokiem 2001 bo właśnie 22 lata temu była u nas powódź wszystko doszczętnie zalało i trzeba było wszystko wyrzucić, i rodzina mi potwierdziła że to było tu że tamto tam pamiętam całe umeblowanie i to co było przed domem i jeszcze są inne drobiazgi które pamiętam i rodzina też potwierdziła, i co a ten duch był omamem bo nikt mi nie może tego potwierdzić bo nikt oprócz mnie tego nie widział.
W wieku 2-5 lat miałeś ledwo wykształcone ego (niektórzy piszą 3 lata, dziś przeczytałem 2), a nawet jeśli mało kto pamięta coś z przed 3 roku życia. Powódź jest zdarzeniem traumatycznym dla całej rodziny. Tracisz dobytek życia. Myślę, że po prostu wspomnienie jakoś Ci się pozlewały.
Straciłeś tam przecież swego rodzaju dotychczasowe poczucie bezpieczeństwa i relacji. Nic już nie było jak dawniej.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Patrico
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2023
Been thanked: 1 time

Re: Widziałem ducha

Post autor: Patrico » 2023-02-17, 20:48

No wiedziałem że tak będzie szkoda że zakładałem ten temat, będziesz mi coś wmawiał że miałem omamy że coś mi się pomieszało i inne duperele.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:51

Patrico pisze: 2023-02-17, 20:48 No wiedziałem że tak będzie szkoda że zakładałem ten temat, będziesz mi coś wmawiał że miałem omamy że coś mi się pomieszało i inne duperele.
Ale zakładając że naprawdę widziałeś jakiegoś ducha to co by z tego miało wynikać?

O czym chciałbyś porozmawiać w związku z tym?
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 20:57 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ