Widziałem ducha

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 20:51

Patrico pisze: 2023-02-17, 20:48 No wiedziałem że tak będzie szkoda że zakładałem ten temat, będziesz mi coś wmawiał że miałem omamy że coś mi się pomieszało i inne duperele.
Nic Ci nie wmawiam. Sugeruję tylko. Nie mówię, że mam rację. Piszę jak to widzę.

Mogę napisać tak.
Jest taki starosłowiański demon "bieda".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda_(demon)

Myślę, że to ona sprowadziła na was powódź i uciekła, a uciekając ją zobaczyłeś.

Tak pasuje?
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 20:52 przez sądzony, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2368
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Arek » 2023-02-17, 21:13

My, katolicy, mamy świadomość, że dusze zmarłych mogą się ukazywać tylko za Bożym przyzwoleniem, jak to przykładowo miało miejsce w przypadku św. o. Pio, kiedy to dusze czyśćcowe bezpośrednio prosiły go o modlitwę. W innych wypadkach bez Bożego przyzwolenia jest to, niestety, sam szatan, udający dusze zmarłych.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 21:15

Arek pisze: 2023-02-17, 21:13
My, katolicy, mamy świadomość, że dusze zmarłych mogą się ukazywać tylko za Bożym przyzwoleniem, jak to przykładowo miało miejsce w przypadku św. o. Pio, kiedy to dusze czyśćcowe bezpośrednio prosiły go o modlitwę. W innych wypadkach bez Bożego przyzwolenia jest to, niestety, sam szatan, udający dusze zmarłych.
A anioł?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2368
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Arek » 2023-02-17, 21:17

Dziś już dawałem cytaty z Katechizmu Kościoła Katolickiego i był temat.
Kim są aniołowie?
329 Święty Augustyn mówi na ich temat: "<<Anioł>> oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak nazywa się ta natura? - Duch. pytasz o funkcję? - Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem" 163 . W całym swoim bycie aniołowie są sługami i wysłannikami Boga. Ponieważ zawsze kontemplują "oblicze Ojca... który jest w niebie" (Mt 18, 10), są wykonawcami Jego rozkazów, "by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103, 20).

330 Jako stworzenia czysto duchowe aniołowie posiadają rozum i wolę: są stworzeniami osobowymi 164 i nieśmiertelnymi 165 . przewyższają doskonałością wszystkie stworzenia widzialne. Świadczy o tym blask ich chwały 166 .
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 21:18 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 21:22

Arek pisze: 2023-02-17, 21:17 Dziś już dawałem cytaty z Katechizmu Kościoła Katolickiego i był temat.
Kim są aniołowie?
329 Święty Augustyn mówi na ich temat: "<<Anioł>> oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak nazywa się ta natura? - Duch. pytasz o funkcję? - Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem" 163 . W całym swoim bycie aniołowie są sługami i wysłannikami Boga. Ponieważ zawsze kontemplują "oblicze Ojca... który jest w niebie" (Mt 18, 10), są wykonawcami Jego rozkazów, "by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103, 20).

330 Jako stworzenia czysto duchowe aniołowie posiadają rozum i wolę: są stworzeniami osobowymi 164 i nieśmiertelnymi 165 . przewyższają doskonałością wszystkie stworzenia widzialne. Świadczy o tym blask ich chwały 166 .
Czytałem. Szatan również jest aniołem upadłym czyli funkcją ducha.
Skoro, jak piszesz "sam Szatan", to dlaczegóż nie anioł?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: faraon » 2023-02-17, 21:28

sądzony pisze: 2023-02-17, 20:51
Patrico pisze: 2023-02-17, 20:48 No wiedziałem że tak będzie szkoda że zakładałem ten temat, będziesz mi coś wmawiał że miałem omamy że coś mi się pomieszało i inne duperele.
Nic Ci nie wmawiam. Sugeruję tylko. Nie mówię, że mam rację. Piszę jak to widzę.

Mogę napisać tak.
Jest taki starosłowiański demon "bieda".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda_(demon)

Myślę, że to ona sprowadziła na was powódź i uciekła, a uciekając ją zobaczyłeś.

Tak pasuje?
Sadzony, skad ci sie biora te zabobonne porownania?
W ogole szukanie ich do tego typu wyjasnien na pytania?
Rozwijasz temat jakbys w nim wszystko wiedzial i rozumial.
Czy koniecznie musisz sie wypowiadac w tematach ktorych nie rozumiesz?
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 21:32 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 21:30

faraon pisze: 2023-02-17, 21:28 Sadzony, skad ci sie biora te zabobonne porownania?
W ogole szukanie ich do tego typu wyjasnien na pytania?
To nie wyjaśnienie, a ironia. Jeżeli kogoś nie zadowala nauka może zadowolą gusła.
Niczego nie szukam. Po prostu o nich wiem. Nie wiem jak Ty ale ja jestem Słowianinem. Jakby nie patrzeć "niosący słowo" :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: faraon » 2023-02-17, 21:34

Ale to nie oznacza wnoszenia jakichkolwiek slow byle gdzie i byle jak, byle jakiekolwiek wniesc gdziekolwiek.
Piszesz ciagle o psychologii itp. tematach, zone masz psychologa, a zamiasp pomagac kreujesz innym problemy mogace nawet doprowadzic do depresji, czy nawet glebszych problemow.
Wiesz, ostatnio na wykladach na temat prowadzenia rozmow, zrobilem podsumowanie-komentarz do tego wykladu ktory zaskoczyl wykladowce.
Nawiazalem do nauki jezykow, "jako ze jezyk jest srodkiem komunikowania sie z innymi".Jako nawiazanie do nauki jezykow podalem swoj przyklad ze "znam pare jezykow ktorymi na codzien sie porozumiewam-komunikuje z ludzmi, ale uwazam ze najtrudniejszym jezykiem jest jezyk ludzki, a ten wyklad jest wlasnie lekcja nauki tego jezyka."
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 21:45 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 21:42

faraon pisze: 2023-02-17, 21:28 Rozwijasz temat jakbys w nim wszystko wiedzial i rozumial.
Skoro tak to czytasz.
faraon pisze: 2023-02-17, 21:28 Czy koniecznie musisz sie wypowiadac w tematach ktorych nie rozumiesz?
Gdybym wypowiadał się jedynie w tych, które rozumiem, musiałbym milczeć.
I nie muszę, a chcę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: faraon » 2023-02-17, 21:46

A czy nie wiesz ze za kazde zbedne slowo bedziemy rozliczeni?

Poza tym przy 2 przeciwstawnych zdaniach, jesli jedna strona zarzuca np. chorobe psychiczna drugiej, to jesli ta druga uda sie na badania psychiatryczne i okaze sie ze jest zdrowa, to chyba nie trzeba tlumaczyc jak to bedzie swiadczylo o tej pierwszej osobie.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 21:54 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 21:50

faraon pisze: 2023-02-17, 21:34 Ale to nie oznacza wnoszenia jakichkolwiek slow byle gdzie i byle jak, byle jakiekolwiek wniesc gdziekolwiek.
Staram się tego nie robić, ale skoro Ci to przeszkadza będę starał się bardziej.
faraon pisze: 2023-02-17, 21:34 Piszesz ciagle o psychologii itp. tematach, ...
Wydawało mi się że sporo też o miłości, nico o mistyce, duchowości, kontemplacji, medytacji ... ale jesteś stosunkowo "nowy" więc rozumiem. A może się mylę. Z drugiej strony uważam, że psychologia jest istotna w duchowości człowieka.
faraon pisze: 2023-02-17, 21:34 .. zone masz psychologa, a zamiasp pomagac kreujesz innym problemy mogace nawet doprowadzic do depresji, czy nawet glebszych problemow.
To dość poważny zarzut. Napisz do administracji moderacji. Mówię poważnie. Jeżeli tak uważasz to proszę.
Osobiście nigdy nie otrzymałem, poza Tobą, takich sygnałów. A wręcz przeciwnie.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
faraon pisze: 2023-02-17, 21:46 A czy nie wiesz ze za kazde zbedne slowo bedziemy rozliczeni?
Tym bardziej za oskarżenia.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: faraon » 2023-02-17, 21:58

Ja nigdy nie mialem i nie mam zamiarow konfrontacji zwiazanej z ocenami i sadem, a jedynie napomnienia i tlumaczenia by ktos zrozumial co robi zle, lub ze szkoda dla innych.
Chcesz to przyjmiesz takie napomnienie, a jak chcesz isc z tym dalej, to wolna droga.
Wiesz jakie moga byc konsekwencje.
Pociesze cie, nie jestes jedyny, ktory sie tak zagalopowuje w swoich wypowiedziach, a to jest jeszcze bardziej przygnebiajace dla mnie.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:00 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2368
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: Arek » 2023-02-17, 22:01

To coś na rozluźnienie tematu.

Osobiście odczuwam czasem działanie, a nawet obecność mogę nazwać to Pięknego Bytu. Śmiem twierdzić, że jest to anioł. Dwukrotnie widziałem przepiękny widok w postaci pyłu świetlistego w ruchu na tle smug światła. Raz w pomieszczeniu, a raz w powietrzu blisko mnie nad moją głową. Moja żona jest optometrystą i pytałem ją o to coś co zrobiło mi się ze wzrokiem kiedy to widziałem. Nie pokrywało się to zjawisko z tym co mówiła mi moja żona w aspekcie medycznym. Widok był piękny nie mogłem oderwać od niego wzroku, chciałem by został. Czasem czuję jak ktoś dotyka moich włosów, szturcha mnie, znajduję grosika lub jestem w miejscu gdzie nie ma prawa znaleźć się piórko, a ono leci na mnie albo ludzie są dla mnie mili i pomocni, a sprawy czasem same się rozstrzygają bez mojej ingerencji. Nie czuję żadnego niepokoju w związku z tymi zdarzeniami. Podchodzę do tego z uśmiechem i zaczynam myśleć o Bogu. Może mi się to tylko wydaje. Jestem przekonany, że równocześnie z nami istnieje świat duchowy, którego nie da się wytłumaczyć ale oddziaływuje na naszą rzeczywistość.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: faraon » 2023-02-17, 22:21

Swiat jest jeden, a jedynie grzech pierworodny oddziela nas od tego bysmy widzieli go w calosci jaki jest.
To jest to polyskujace ostrze miecza i cheruby, ktore nam ie pozwalaja zobaczyc ws,ystkiego, dopuki nie uformujemy swojej swiadomosci na sposob bozy wedlug Przykazan i Nauk.
Problem z widzeniem czegos co nie jest po tej stronie polega na tym ze czlowiek latwo przypisuje temu cos czego tak naprawde nie rozu.ie , a co moze go sprowadzic na ma owce. Z drugiej strony, osoby postronne, moga spowodowac jeszcze wieks,e ,agrozenie, bo utrate wiary.
W kontekscie slow Jezusa, "Czy Syn czlowieczy zastanie Wiare jak przyjdzie" , to wlasnie ta Wiara o ktorej Jezus mowi jest niszczona bezmyslnymi wypowiedziami, komentarzami, czy wrecz posadzeniami o choroby psychiczne.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:30 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Widziałem ducha

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 22:23

faraon pisze: 2023-02-17, 21:34 Wiesz, ostatnio na wykladach na temat prowadzenia rozmow, zrobilem podsumowanie-komentarz do tego wykladu ktory zaskoczyl wykladowce.
Nawiazalem do nauki jezykow, "jako ze jezyk jest srodkiem komunikowania sie z innymi".Jako nawiazanie do nauki jezykow podalem swoj przyklad ze "znam pare jezykow ktorymi na codzien sie porozumiewam-komunikuje z ludzmi, ale uwazam ze najtrudniejszym jezykiem jest jezyk ludzki, a ten wyklad jest wlasnie lekcja nauki tego jezyka."
A co tu chciałeś powiedzieć, bo chyba nie załapałem.
Chodzi Ci o chęć porozumienia, relację, otwarcie, miłość?

Dodano po 5 minutach 15 sekundach:
faraon pisze: 2023-02-17, 22:21 Swiat jest jeden, a jedynie grzech pierworodny oddziela nas od tego bysmy widzieli go w calosci jaki jest.
To jest to polyskujace ostrze miecza i cheruby, ktore nam ie pozwalaja zobaczyc ws,ystkiego, dopuki nie uformujemy swojej swiadomosci na sposob bozy wedlug Przykazan i Nauk.
Brzmi prawie jak aforyzm.
Czy jesteśmy jednak do tego zdolni na tyle, na ile jesteśmy w stanie całkowicie zaufać?
Na ile w tym naszego sprawstwa, a na ile jedynie swego rodzaju nie stawiania oporu?
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:35 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ