Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark Ewicz
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2023
Lokalizacja: UK
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: Mark Ewicz » 2023-02-18, 01:00

Zacząłem spisywać swoją historię, w tym niezwykłe wydarzenia które miały miejsce w moim życiu a które nie da się wytłumaczyć inaczej jak interwencją Niebios. Jest już tego około 140 stron, więc ze zrozumiałych względów nie przekopiuje tego wszystkiego tutaj. Ale mogę dać przykład.
Pewnego dnia modliłem się i poprosiłem o znak, czy mam przyjąć szkaplerz karmelitański. Miałem wątpliwości bo chciałem szkaplerz ze Św. Michałem. Wiadomo, jestem facetem i bliższy mojemu sercu był anielski wojownik. Na drugi dzień podeszła do mnie niewidoma kobieta i wręczyła mi szkaplerz karmelitański. Powiedziała, że sama nie może przyjąć i chciała go powiesić w kaplicy ale tam nie ma na to miejsca. Kiedy wyszła z kaplicy postanowiła mi go dać. Było to w Walsingham przed kaplicą Slipper Chapel.
To nie był najbardziej zaskakujący zbieg okoliczności w moim życiu. W dzień w którym się nawróciłem nastąpiła cała seria zbiegów okoliczności i otrzymałem wiadomość, że Jezus czuwa nade mną. Skończyłem politechnikę i mam ścisły umysł, obliczyłem prawdopodobieństwo tego ciągu zdarzeń i wyniosło ono 1/50 miliardów. Gdyby chcieć to zobrazować, to odpowiada to wygraniu w Lotto ponad trzy i pół tysiąca razy z rzędu. To 1/50 miliardów to zaniżony wynik. Gdyby uwzględnić inne towarzyszące okoliczności to mielibyśmy kwadryliony zer po przecinku. Innymi słowy, matematyka mówi, że to zdarzenie nie miało prawa zaistnieć bez interwencji sił nadprzyrodzonych.
Któż jak Bóg!
Obrazek

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: Andy72 » 2023-02-18, 08:09

Nie ma przypadków, albo są tylko w gramatyce.
Ktoś powiedział , że przypadek to „świeckie imię Ducha Świętego”.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: Andej » 2023-02-18, 09:25

Andy72 pisze: 2023-02-18, 08:09 Ktoś powiedział , że przypadek to „świeckie imię Ducha Świętego”.
Podoba mi się to sformułowanie. Może dlatego, że zbiegi okoliczności uważam za cuda. Cudowne jest to, że dzieje się coś w odpowiednim czasie i miejscu i dotyczy odpowiedniej osoby.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: Abstract » 2023-02-20, 19:49

Andej pisze: 2023-02-18, 09:25 Podoba mi się to sformułowanie. Może dlatego, że zbiegi okoliczności uważam za cuda. Cudowne jest to, że dzieje się coś w odpowiednim czasie i miejscu i dotyczy odpowiedniej osoby.
albo dokładnie odwrotnie. Taka materializacja praw Murphy'ego.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: Andej » 2023-02-21, 15:32

Abstract pisze: 2023-02-20, 19:49 Taka materializacja praw Murphy'ego.
Tak, ale jeno ino dla pesymistów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Niewidoma kobieta przed kaplicą Slipper Chapel

Post autor: AdamS. » 2023-02-22, 10:16

Tak, przypadki są tylko dla tych, którzy potrzebują sobie jakoś wytłumaczyć ciąg zdarzeń. Gdyby jednak prześledzili ich konsekwencję z chwilą skierowania swej woli ku Bogu, z pewnością zobaczą całość - jak szkiełka tego witrażu na powyższym zdjęciu mogą tworzyć chaos, ale mogą też dać piękny obraz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”