O tym czym jest Msza

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

O tym czym jest Msza

Post autor: Andy72 » 2023-02-21, 19:36

Tutaj Tomasz Samołyk jest rewelacyjny: O tym, że chodzenie do kościoła to nie obowiązek
Na razie nie chcę, choć to temat na cały wątek, pisać więcej, aby nie spoilować.
Ostatnio zmieniony 2023-02-23, 18:10 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1417
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 543 times
Been thanked: 781 times

Re: O tym czym jest Msza

Post autor: AdamS. » 2023-02-22, 13:07

Andy72 pisze: 2023-02-21, 19:36 Tutaj Tomasz Samołyk jest rewelacyjny: O tym, że chodzenie do kościoła to nie obowiązek.
Na razie nie chcę, choć to temat na cały wątek, pisać więcej, aby nie spoilować.
Szkoda, że o tym wszystkim tak mało się mówi. Zwłaszcza na katechezach wyjaśnienie czym jest każdy znak, każdy gest, każde słowo na mszy świętej, powinno być osią nauczania. Może wtedy nie obserwowalibyśmy tak dramatycznie rosnącej nieobecności młodych ludzi na mszach? No i to tytułowe przesłanie - określanie mszy w kategoriach formalnego obowiązku daje taki skutek, że czasem się mówi o "zaliczeniu" mszy. Coś strasznego! Przecież podczas mszy doświadczamy żywego spotkania z Miłością. A to esencja życia!
Ostatnio zmieniony 2023-02-23, 18:10 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2376
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 320 times

Re: O tym czym jest Msza

Post autor: Arek » 2023-02-22, 14:27

Miałem podobnie jak Tomek, bardziej to było na musu niż na ja chcę. Teraz mam inaczej, bo chcę i jestem częściej na Eucharystii niż raz w tygodniu. Nic mi się nie dłuży i nie czuję znurzenia. Ale to wszystko razem przynosi efekt, czyli sakramenty odmieniają życie. Jeśli chcemy pozbyć się starego człowieka, nowy daje mocniej znać o sobie i człowiek staje się spokojny niczego nie musi, zawsze jest dobrze. Skoro Bóg tak chce niech się stanie.
Ostatnio zmieniony 2023-02-23, 18:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ