Kościół jest wspólnotą

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2173
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 277 times
Been thanked: 306 times

Kościół jest wspólnotą

Post autor: Arek » 2023-03-01, 10:05

W ostatnim czasie w większym stopniu zrozumiałem czym jest Kościół. Czasem nam się wydaje, że katolik czyli duchowny, czy wierny może być powodem odrzucenia od Kościoła. Jestem przekonany, że to jest nieprawdą. Jest tak, że to my sami wykluczamy siebie z Kościoła, błędnie rozeznając swoją wiarę. Kościół to nie jest czyjeś zdanie czy poglądy. Kościół jest czymś ponad tym. Nasuwa mi się pytanie: jaką mam wiarę, gdy przyjmuję złe świadectwo człowieka we własnym usprawiedliwieniu, bo to ktoś jest winny? Bodźce zewnętrzne powinny budować naszą wiarę, ponieważ powinniśmy zło odrzucać i czynić dobro. Poddawanie się emocjom prowadzącym do złych zachowań powodują stratę łączności z Bogiem i przez to oddalaniu się od wspólnoty Kościoła. Stąd odchodzenie od Kościoła i szukanie w Nim winy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kościół jest wspólnotą

Post autor: Andej » 2023-03-01, 13:38

Znam takie przypadki, gdy z powodu błędu księdza, ludzie obrażali się na Boga. I na cały Kościół. To nielogiczne, ale takie są fakty.
Nie ma sensu zaklinać , fakty są faktami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ