Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6273
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 876 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 19:15

@Dezerter Okej, Ty postąpiłeś tak, ja bym tak nie postąpiła. Każdy już musi to rozsądzić w swoim sumieniu.

Ale wiesz co? Cieszę się że zadałam pytanie o kawie z gejami. Prosiłabym cię, jeśli znajdziesz czas i ochotę, żebyś teraz odpowiedział na moje pytania,w związku z akceptacją wyboru homoseksualistów(zaznaczam to). Nie ogólnie o upominaniu, tylko w tej sytuacji, bo tutaj wątek się trochę rozmył.
1. Masz syna geja.Praktującego geja. Wierzącego. 10 lat, tłumaczenia że ma być sam, nic. 20 lat tłumaczenia, że ma być sam, nic. 30 lat tłumaczenia, i upominania, że ma być sam, i nic. On nie chce i już. Kiedy przestajesz tłumaczyć, że ma być sam? Albo, że ma nie mieszkać z partnerem? JAk by to u ciebie wyglądało w praktyce? Nauka Jezusa w praktyce.
2. Twój przyjaciel, gej. Wierzący. 30mlat w związku partnerskim. Nakłąniasz ich aby się rozstali, nie mieszkali razem, nie współżyli? JAk ich traktujesz? Przyjaciel mówi, że próbował, nie dawał rady, miał permanentną depresję, myśli samobójcze, wojował ze sobą z 10 lat, nie umie. Niezmiernie interesuje mnie nie przytaczanie nauki z KKK, tylko konkretne działanie.

Pytanie 3. Czy Jezus upominał każdego?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Dezerter » 2023-03-14, 19:37

CiekawaXO pisze: 2023-03-14, 19:15 @Dezerter Okej, Ty postąpiłeś tak, ja bym tak nie postąpiła. Każdy już musi to rozsądzić w swoim sumieniu.
Czyli ty zaprzeczasz swoim zmysłom i rozumowi i na białe mówisz czarne :-o :-\
Pytam teraz poważnie - a jak spotkasz kogoś, kto zrobił sobie operacje plastyczne i uważa się za kota (jest taki znany mi przypadek inny za tygrysa, inny za ...), to jak byś do niego mówiła, per kocie, tygrysie itd?
Ale wiesz co? Cieszę się że zadałam pytanie o kawie z gejami. Prosiłabym cię, jeśli znajdziesz czas i ochotę, żebyś teraz odpowiedział na moje pytania,w związku z akceptacją wyboru homoseksualistów(zaznaczam to). Nie ogólnie o upominaniu, tylko w tej sytuacji, bo tutaj wątek się trochę rozmył.
1. Masz syna geja. Praktującego geja. Wierzącego. 10 lat, tłumaczenia że ma być sam, nic. 20 lat tłumaczenia, że ma być sam, nic. 30 lat tłumaczenia, i upominania, że ma być sam, i nic. On nie chce i już. Kiedy przestajesz tłumaczyć, że ma być sam? Albo, że ma nie mieszkać z partnerem? JAk by to u ciebie wyglądało by w praktyce? Nauka Jezusa w praktyce.
Moje dzieci wiedzą, że bycie gejem praktykującym jest nie do pogodzenia w wiarą chrześcijańską wywodzącą się z Biblii, bo kiedyś im zacytowałem 3 cytaty zdziwili się, przyznali, że rzeczywiście jest w Biblii i jest jednoznaczne.
Raz przeprowadzam rozmowę tłumacząc do czego prowadzi jego wybór rozmawiamy, dyskutujemy i jeśli podejmie świadomą i dobrowolną decyzję na tym koniec, dalej tylko modlę się do Boga o Łaskę nawrócenia. Oczywiście jeśli rozmowa wchodzi na temat wiary, grzechu i homoseksualizmu, to jasno i precyzyjnie przypominam o nauce Kościoła
2. Twój przyjaciel, gej. Wierzący. 30 lat w związku partnerskim. Nakłaniasz ich aby się rozstali, nie mieszkali razem, nie współżyli? JAk ich traktujesz? Przyjaciel mówi, że próbował, nie dawał rady, miał permanentną depresję, myśli samobójcze, wojował ze sobą z 10 lat, nie umie. Niezmiernie interesuje mnie nie przytaczanie nauki z KKK, tylko konkretne działanie.
jw
Pytanie 3. Czy Jezus upominał każdego?
W czasach Jezusa żyło ok 250 mln ludzi- wiec nie dał rady ;) , nawet On
a kilku upomniał z tego co pamietam z Nowego Przymierza
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 19:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 19:45

Dezerter pisze: 2023-03-14, 19:37 Pytam teraz poważnie - a jak spotkasz kogoś, kto zrobił sobie operacje plastyczne i uważa się za kota (...), to jak byś do niego mówiła, per kocie, tygrysie itd?
W takim razie ja też mam pytanie.
Dezerterze, wierzysz w Boga, uważasz się za dziecko Boże. Gdybyś spotkał się z kimś kto nie wierzy w Boga to chciałbyś, by uszanował to, iż uważasz się za stworzonego na wzór i podobieństwo Kogoś, kto zdaniem tego ateisty nie istnieje, czy by traktował Cię jak szaleńca?
On nie widzi żadnego Boga, ani jego dziecka, widzi zwykłego faceta takiego jakim jest on sam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: faraon » 2023-03-14, 19:50

"homoseksualista nie widzi drugiego faceta, tylko ewentualny obiekt zainteresowania seksualnego, podobnie jak wiekszosc facetow na kobiete, czy kobiety na facetow.
O tym tez nie mozna zapominac, bo zbyt duza tolerancja zachowan moze spowodowac glebsze zainteresowanie. ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-14, 19:51

A co mają wnieść takie pytania? To wszystko zależy od kontekstu, sytuacji itd.
Trzeba zachować balans pomiędzy obowiązkiem wobec dzieci, a nachalnością. Ale tego nie da się "opowiedzieć" teoretycznie na forum.
I z całą pewnością nie jest to dobre usprawiedliwienie dla relatywizacji i braku wierności prawdzie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-14, 20:11

sądzony pisze: 2023-03-14, 19:45 W takim razie ja też mam pytanie.
Dezerterze, wierzysz w Boga, uważasz się za dziecko Boże. Gdybyś spotkał się z kimś kto nie wierzy w Boga to chciałbyś, by uszanował to, iż uważasz się za stworzonego na wzór i podobieństwo Kogoś, kto zdaniem tego ateisty nie istnieje, czy by traktował Cię jak szaleńca?
To w takim razie ja też mam pytanie, ale do Ciebie, Sądzony (skoro już wszyscy obsypujemy się pytaniami). Czy prosisz innych, by nazywali Cię "dzieckiem Bożym"? Bo gdyby ktoś chciał, aby go tak nazywać, to bym pomyślała, że żartuje. Twoje pytanie jest nie do końca logiczne, bo przecież ateista wcale nie uważa, że to, w co wierzymy, jest prawdziwe. Ateista może uszanować czyjąś wiarę w Boga, ale to wcale nie sprawia, że uznaje przekonania teisty i że przyznaje im rację. I dobrze. Bo byłoby dziwnym wymagać tego od niego, chyba nikt nie podejmuje takich działań.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6273
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 876 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 20:14

@Dezerter czyli jednak mówisz stop i odpuszczasz, jak ktoś nie chce. Jak ja.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
sądzony pisze: 2023-03-14, 19:45
Dezerter pisze: 2023-03-14, 19:37 Pytam teraz poważnie - a jak spotkasz kogoś, kto zrobił sobie operacje plastyczne i uważa się za kota (...), to jak byś do niego mówiła, per kocie, tygrysie itd?
W takim razie ja też mam pytanie.
Dezerterze, wierzysz w Boga, uważasz się za dziecko Boże. Gdybyś spotkał się z kimś kto nie wierzy w Boga to chciałbyś, by uszanował to, iż uważasz się za stworzonego na wzór i podobieństwo Kogoś, kto zdaniem tego ateisty nie istnieje, czy by traktował Cię jak szaleńca?
On nie widzi żadnego Boga, ani jego dziecka, widzi zwykłego faceta takiego jakim jest on sam.
Bingo.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
@miłośniczka Faustyny jak to nikt nie wymaga? A nie wymagasz aby ateista traktowął cię jak rozumną istotę, a nie szaloną kobietę gadającą o czymś, czego nigdy nie widziała?
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 20:16 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 20:22

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-14, 20:11 To w takim razie ja też mam pytanie, ale do Ciebie, Sądzony (skoro już wszyscy obsypujemy się pytaniami). Czy prosisz innych, by nazywali Cię "dzieckiem Bożym"? Bo gdyby ktoś chciał, aby go tak nazywać, to bym pomyślała, że żartuje. Twoje pytanie jest nie do końca logiczne, bo przecież ateista wcale nie uważa, że to, w co wierzymy, jest prawdziwe. Ateista może uszanować czyjąś wiarę w Boga, ale to wcale nie sprawia, że uznaje przekonania teisty i że przyznaje im rację. I dobrze. Bo byłoby dziwnym wymagać tego od niego, chyba nikt nie podejmuje takich działań.
Odniosłem się do kogoś kto wierzy, iż jest kotem, w (choć nie taki sam lecz) często podobny sposób w jaki my (choć pewnie nie wszyscy) wierzymy, iż jesteśmy dziećmi Bożymi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-14, 20:24

sądzony pisze: 2023-03-14, 20:22 Odniosłem się do kogoś kto wierzy, iż jest kotem, w (choć nie taki sam lecz) często podobny sposób w jaki my (choć pewnie nie wszyscy) wierzymy, iż jesteśmy dziećmi Bożymi.
Aha, ok. Nie załapałam.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6273
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 876 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 20:24

CiekawaXO pisze: 2023-03-14, 20:22 @Dezerter czyli jednak mówisz stop i odpuszczasz, jak ktoś nie chce. Jak ja.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
sądzony pisze: 2023-03-14, 19:45
Dezerter pisze: 2023-03-14, 19:37 Pytam teraz poważnie - a jak spotkasz kogoś, kto zrobił sobie operacje plastyczne i uważa się za kota (...), to jak byś do niego mówiła, per kocie, tygrysie itd?
W takim razie ja też mam pytanie.
Dezerterze, wierzysz w Boga, uważasz się za dziecko Boże. Gdybyś spotkał się z kimś kto nie wierzy w Boga to chciałbyś, by uszanował to, iż uważasz się za stworzonego na wzór i podobieństwo Kogoś, kto zdaniem tego ateisty nie istnieje, czy by traktował Cię jak szaleńca?
On nie widzi żadnego Boga, ani jego dziecka, widzi zwykłego faceta takiego jakim jest on sam.
Bingo.


Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
@Dezerter Na takie porównania nie odpowiadam. Transseksualizm jest dla mnie chorobą i tyle. Mogła być przed operacją usuniecie biustu. Mówienie do niej tak, nie było zbyt wrażliwe. Chyba że, transeksualistów uważasz za grzeszników.
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 20:33 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Andej » 2023-03-14, 20:29

sądzony pisze: 2023-03-14, 19:45 On nie widzi żadnego Boga, ani jego dziecka, widzi zwykłego faceta takiego jakim jest on sam.
Masz rację. Dokładnie tak, jak opisał to Dez. Widzi mężczyznę, albo kobietę. Nie kota, ani psa. Fakt jest faktem i głupotą jest z nim (tj. faktem) polemizować.

Chociaż nie. Nie widzi zwykłego faceta, ale niezwykłego. Bo niezwykle zaangażowanego. Pełniącego ważne role społeczne. Na pewno nie takiego samego, bo nie widzi ateisty.

Pewien, kiedyś błyskotliwy polityk, teraz raczej niesławny, w stosunku do osób, których płeć jest trudna do ustalenia używa rodzaju nijakiego. Jest to w większym stopniu zasadne, niż uznawanie fałszywej płci lub zwierzęcia.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
sądzony pisze: 2023-03-14, 20:22 Odniosłem się do kogoś kto wierzy, iż jest kotem, w (choć nie taki sam lecz) często podobny sposób w jaki my (choć pewnie nie wszyscy) wierzymy, iż jesteśmy dziećmi Bożymi.
I w lustrze widzi kota? A ludzie spotykani widzą kota? I tak jak kot, nie używa ubrań? Łazi po drzewach?
Czy taki kot jest przekonany, że ludzie widzą kota?
-------------
Mam nadzieję, że sobie tylko pokpiwasz. Albo starasz się wsadzać kij w mrowisko. Bo trudno uwierzyć, aby człowiek tak inteligentny pisał to na poważnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6273
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 876 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 20:35

Nie porównujcie transseksualistów,(czy inne problemy z identyfikacją) z kotami i nie bawcie sie taką formą. Mogą być na tym forum i to czytać, raczej nie będzie im miło. Są jakieś granice takich porównań.
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 20:36 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 20:36

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-14, 20:24
sądzony pisze: 2023-03-14, 20:22 Odniosłem się do kogoś kto wierzy, iż jest kotem, w (choć nie taki sam lecz) często podobny sposób w jaki my (choć pewnie nie wszyscy) wierzymy, iż jesteśmy dziećmi Bożymi.
Aha, ok. Nie załapałam.
Ale masz rację mój post był dość nielogiczny bo Dez pisze dalej o zwracaniu się do danej osoby.
Sam nie wiem jak zwracałbym się do osoby, która wierzy, iż jest kotem. Wydaje mi się, że dla mnie zależałoby to od tego czego ona oczekuje w związku z tym i jaka byłaby nasza relacja.

To skomplikowane, ale wydaje mi się, że nawet jeżeli jesteśmy przekonani, wierzymy, iż ktoś jest w błędzie czy grzechu, wchodząc mu na dywan w "butach prawdy" nic dobrego się nie zadzieje.

Bo nie jest tak, że miłość wypala się nam na skórze prawdą, a raczej prawda kiełkuje nieustannie nawożona miłością.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Andej pisze: 2023-03-14, 20:32 Mam nadzieję, że sobie tylko pokpiwasz. Albo starasz się wsadzać kij w mrowisko. Bo trudno uwierzyć, aby człowiek tak inteligentny pisał to na poważnie.
Po prostu rozważam.

Dodano po 38 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-03-14, 20:35 Nie porównujcie transseksualistów,(czy inne problemy z identyfikacją) z kotami i nie bawcie sie taką formą. Mogą być na tym forum i to czytać, raczej nie będzie im miło. Są jakieś granice takich porównań.
Przepraszam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Dezerter » 2023-03-14, 20:40

sądzony pisze: 2023-03-14, 19:45
Dezerter pisze: 2023-03-14, 19:37 Pytam teraz poważnie - a jak spotkasz kogoś, kto zrobił sobie operacje plastyczne i uważa się za kota (...), to jak byś do niego mówiła, per kocie, tygrysie itd?
W takim razie ja też mam pytanie.
Dezerterze, wierzysz w Boga, uważasz się za dziecko Boże. Gdybyś spotkał się z kimś kto nie wierzy w Boga to chciałbyś, by uszanował to, iż uważasz się za stworzonego na wzór i podobieństwo Kogoś, kto zdaniem tego ateisty nie istnieje, czy by traktował Cię jak szaleńca?
On nie widzi żadnego Boga, ani jego dziecka, widzi zwykłego faceta takiego jakim jest on sam.
Bracie ja mówię o
wierzeniu swoim zmysłom i rozumowi, czyli o tym co widzialne dla mojego oka i znane dla mojego mózgu
a ty o wierze
co ma piernik do wiatraka?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Andej » 2023-03-14, 20:41

sądzony pisze: 2023-03-14, 20:38 Po prostu rozważam.
Dobrze i słusznie, gdy rozważasz. Jednak primum non nocere. Czy przypadkiem ktoś nie bierze Twoich rozważań, jako argumenty w wątpliwej kwestii?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”