Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Dezerter » 2023-03-13, 22:09

CiekawaXO pisze: 2023-03-13, 21:09
Marek_Piotrowski pisze: 2023-03-13, 20:42
CiekawaXO pisze: 2023-03-13, 20:00 Nie no, na pewno widziałeś, ale czy siedziałeś przy jednym stole z nim i z jego chłopakiem. O tym pisałam.
Chyba nie (tak na pewno to już nie pamiętam). Wymienialismy się jakimiś kasetami (magnetofonowymi, zeby nie było :) )
Ale co by miało być w tym wielkiego, gdybyśmy siedzieli?
Siedziałem już (bez przyjemności co prawda) z ludźmi robiącymi gorsze rzeczy niż mój Sąsiad.
Wielkiego nic, ale fajnie by było.
jak tak cię to kreci, to ja jadłem obiad z deserem z dwoma lesbijkami/biseksualistkami. Jedna z nich uważała się za chłopaka, pomimo, że była przepiękną dziewczyną, a że na taką wyglądała to ja głupka z siebie nie będę robił i nie nazywałem jej męskim imieniem tylko mówiłem jak do dziewczyny. Było bardzo miło, wesoło, długo siedzieliśmy
Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
@Dezerter mi w tym poście nigdy nie chodziło o to nauczanie Kościoła, ale o akceptację wyboru drugiego człowieka, która nie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami.
Każdy odpowiada za swoje życie, ale jak widzę, że ktoś błądzi, lub zmierza w przepaść , to ja jestem dobry człowiek i ostrzegam
każdy chrześcijanin ma Biblijny nakaz, by błądzących z miłością napominać.
Jeśli pod słowem "akceptacja" rozumiesz, że ja pochwalę takie zachowanie, to nie - nie akceptuję, bo nie pochwalam
Jeśli pod słowem "akceptacja" rozumiesz, że ja toleruję takie zachowanie, to tak - akceptuję, bo każdy człowiek ma od Boga wolną wolę i rozum i odpowie za swoje wybory, czyny itp
Jeśli pod słowem "akceptacja" rozumiesz, że ja będę się jakoś szczególnie uśmiechał, towarzysko adorował, czy zabawiał w towarzystwie geja czy lesbijkę tylko dlatego, że ma inną orientację, to nie - nie akceptuję, bo ja wszystkich ludzi traktują tak samo białych i czarnych, kobiety i mężczyzn, gejów i hetero.
Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
@Andej W moim środowisku sympatię do geja okazało 4 katolików, na 20 zgromadzonych.
patrz wyżej
o której "akceptacji" mówisz?
Ostatnio zmieniony 2023-03-13, 22:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-13, 22:10

CiekawaXO pisze: 2023-03-13, 21:15 Albercik:P Nie skomentuję tego nawet.
A szkoda, bo to, co napisał @Albertus to jest clou zagadnienia.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: faraon » 2023-03-13, 22:33

Mysle ze warto na to spojzec realiami zycia, bo np. mnie nie obchodzi kto z kim spi, tym zajmuja sie plotkarze i im podobni, ale jesli ktos sie z tym publicznie obnosi czy tez mowi o tym w celu uzyskania aprobaty, to go po prostu pogonie tak samo jak domokraznego sprzedawce, wciskajace wszystkim swoj towar.
Nikt nie ma najmniejszego obowiazku akceptowania czyichs ideologi, stylu zycia, jak i zachowan seksualnych.
Ja nikomu swoich skrzywien, nalogow, stylu zycia czy myslenia, nie narzucam i wymagam tego samego od innych by mi nie narzucali swoich.
Jakby na takiej kawie zaproponowanej Markowi, zaczeli cokolwiek mowic o swoim zboczeniu czy zachowywac sie w sposob uwydatniajacy ich seksualne potrzeby, to po prostu wyszedl bym z kafejki.

A nawiazujac jeszcze raz do Murzyna, to obecnie najwiecej rasistow i rasizmu jest wsrod czarnoskorych mieszkancow .
Jak czernoskory wszystkim wokolo zarzuca rasizm, to wiem ze jest on rasista.
A co za tym idzie, to z homoseksualistami, tymi glosno krzyczacymi i pokazujacymi wszem i wobec swoj homoseksualizm jest dokladnie tak samo.
Ostatnio zmieniony 2023-03-13, 23:11 przez faraon, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 08:14

Albertus pisze: 2023-03-13, 21:09 Przekonywanie ludzi że zło jest dobrem a dobro złem to działalność w oczywisty sposób demoniczna.
Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Andej » 2023-03-14, 08:22

faraon pisze: 2023-03-13, 22:33 mnie nie obchodzi kto z kim spi,
Ale juz to, czy czyni to zgodnie z Prawe, Bożym, czy nie, powinno obchodzić. Bowiem ma to wpływ na przyszłe zbawienie.
faraon pisze: 2023-03-13, 22:33 ktos sie z tym publicznie obnosi czy tez mowi o tym w celu uzyskania aprobaty,
to czyni zło. Niezależnie od tego czy jest to homo czy hetero. Zachowania i treści seksualne sa tak intymne, ze nie należy ich upubliczniać. Ani słowem, ani czynem. Zwłaszcza czynem.
faraon pisze: 2023-03-13, 22:33 Nikt nie ma najmniejszego obowiazku akceptowania czyichs ideologi, stylu zycia, jak i zachowan seksualnych.
Uważam, inaczej. Uważam, że masz obowiązek nieakceptowania. Jak też masz prawo, wcale niemniejsze niż inny, do podobnego manifestowania swoich poglądów, postawy, ideologii, którą uznajesz.
faraon pisze: 2023-03-13, 22:33 A nawiazujac jeszcze raz do Murzyna, to obecnie najwiecej rasistow i rasizmu jest wsrod czarnoskorych mieszkancow .
To fakt. Ale gorszym zjawiskiem jest poprawność polityczna bezsensowna w tym, że słowo Mourzyn w Polsce ma zupełnie inna konotację, niż w krajach kolonialnych. Dla nas Murzyn ma ten sam wydźwięk co Afrykańczyk. A Afrykńczyk podobna jak Azjata czy Europejczyk. Nie ma w tym żadnej negatywnej konotacji.
faraon pisze: 2023-03-13, 22:33 A co za tym idzie, to z homoseksualistami, tymi glosno krzyczacymi i pokazujacymi wszem i wobec swoj homoseksualizm jest dokladnie tak samo.
To samo pod tym względem, że wielu z nich jest homofobami, szerzącymi nienawiść do Boga, Kościoła ludzi o innych poglądach. Spotykałem kulturalnych homoseksualistów. Także otwarcie podejmujących temat swojej dewiacji.
A jeśli ktoś się chce przyczepić do słowa dewiacja i dewiant, to jako ciekawostkę podaję, że w rozmowach z homosiami używałem tego słowa. I po krótkiej dyskusji i uzasadnieniu przyjmowali i uznawali moja argumentację. Choć zwykle w pierwszym momencie się oburzali. Jednak gdy wyjaśniałem treść tego słowa przyznawali rację. Podobnie jak słowo homoś, też nie zawiera żadnej negatywnej konotacji. Jest wyrazem pobłażania. A nawet z pewną dozą sympatii. Sympatii nie do dewiacji, ale do człowieka.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
sądzony pisze: 2023-03-14, 08:14 Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem
Odwrócić kota ogonem zawsze można. Ale tu, na katolickim forum i to w odniesieniu do forumowicza, którego poglądy znasz, można śmiało przyjąć, że dobrem jest to, co głosił Chrystus.
Uważam, ze bardzo złe, gdy wszystko się relatywizuje i wypacza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-14, 08:37

Andej pisze: 2023-03-14, 08:24 Odwrócić kota ogonem zawsze można. Ale tu, na katolickim forum i to w odniesieniu do forumowicza, którego poglądy znasz, można śmiało przyjąć, że dobrem jest to, co głosił Chrystus.
Uważam, ze bardzo złe, gdy wszystko się relatywizuje i wypacza.
Dziękuję za tę - w pewnym sensie oczywistą - wypowiedź. Jest tu potrzebna niczym łyk zimnej wody na pustyni.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 09:24

Andej pisze: 2023-03-14, 08:24
sądzony pisze: 2023-03-14, 08:14 Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem
Odwrócić kota ogonem zawsze można. Ale tu, na katolickim forum i to w odniesieniu do forumowicza, którego poglądy znasz, można śmiało przyjąć, że dobrem jest to, co głosił Chrystus.
Uważam, ze bardzo złe, gdy wszystko się relatywizuje i wypacza.
Szczerze to myślałem tą samą miarą o sobie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6269
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 874 times
Been thanked: 709 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 15:01

@Dezerter , ale czemu nie mówiłeś do niej skoro się uważała za chłopaka?

Co do akceptacji, Ja i tylko ja, jeśli widzę że ktoś podjął decyzję, to nie suszę mu już głowy, akceptuję wybór. Nie wracam do tematu, nie wypatruje okazji. Tylko że robie tak jeśli chodzi o homoseksualizm . Jeśli chodzi o upominanie w innych sprawach, to oceniam sytuacje indywidualnie. Nie przykładam linijki: Tu muszę tak zrobić, bo JEzus tak każe. Nie, nigdy tak nie robię. Zależy kto, zależy co, zależy jak, zależy kiedy. Nawet jak ta osoba jest wierząca. Pisałam to już serio milion razy i tłumaczyłam, nikt nie zrozumiał. Znaczy, chyba dwie osoby:P I tu nie chodzi czy coś pochwalam, czy nie pochwalam. Chodzi mi tylko a akceptację wyboru. To nie musi się równać chwaleniu czynów.
Temat akceptacji już ze swojej strony kończę, uważam że wyjaśniłam to bardzo dobrze , o co mi chodzi.
Co do homoseksualistów wierzących. Uważam że jeśli żyją w grzechu, bo nie potrafią być sami, bo to dla nich awykonalne, Bóg ich usprawiedliwi. W ogóle uważam , że ich usprawiedliwi, gdyż sobie takiej ścieżki nie wybierali, jest ona dla nich ich naturą. To coś innego niż wszystkie inne grzechy. Owszem, tego nie wiem na sto procent, z tym usprawiedliwieniem, ale w sercu, tak uważam.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Albertus » 2023-03-14, 15:43

sądzony pisze: 2023-03-14, 08:14
Albertus pisze: 2023-03-13, 21:09 Przekonywanie ludzi że zło jest dobrem a dobro złem to działalność w oczywisty sposób demoniczna.
Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem :-?
My katolicy nie rozeznajemy sobie każdy indywidualnie i nie decydujemy sobie sami co jest dobrem a co nie jest.
Tym się różnimy od niewierzących.
Wiara chrześcijańska opiera się na publicznym Objawieniu które dał nam Bóg.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Dezerter » 2023-03-14, 17:55

CiekawaXO pisze: 2023-03-14, 15:01 @Dezerter , ale czemu nie mówiłeś do niej skoro się uważała za chłopaka?
Chyba napisałem to jasno i wyraźnie
Ja jestem normalnym człowiekiem i zdrowym psychicznie i jak widzę kota, to wiem, że mój mózg i zmysły mnie nie oszukują i mówię - kot
Jak widzę ładną dziewczynę z piersiami to mówię - ona
Polecam wszystkim takie zachowanie wówczas to pozwala zachować zdrowie psychiczne

ps
wobec mnie takiego życzenia nie wyraziła
jak zwróciłem się do niej jak do dziewczyny to jej reakcja była normalna
więc moim zdaniem zachowałem się poprawnie i po 10 latach niczego bym nie zmienił
A jak by uważała się za kota( są takie przypadki!), to powinienem wołać kici kici?
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 18:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Andej » 2023-03-14, 18:01

Dezerter pisze: 2023-03-14, 17:55 A jak by uważała się za kota( sa takie przypadki!), to powinienem wołać kici kici?
W marcu byłoby to bardzo niebezpieczne.
------
Ale masz całkowitą rację. Czarne jest czarnym i nie można nazywać tego koloru białym.
Uważam, że zachowałeś się właściwie. I dałeś dobry przykład innym. Sądzę, że każdy uczciwy człowiek tak by postąpił.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 18:09

Albertus pisze: 2023-03-14, 15:43
sądzony pisze: 2023-03-14, 08:14
Albertus pisze: 2023-03-13, 21:09 Przekonywanie ludzi że zło jest dobrem a dobro złem to działalność w oczywisty sposób demoniczna.
Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem :-?
My katolicy nie rozeznajemy sobie każdy indywidualnie i nie decydujemy sobie sami co jest dobrem a co nie jest.
Tym się różnimy od niewierzących.
Wiara chrześcijańska opiera się na publicznym Objawieniu które dał nam Bóg.
Nie piszę o wierze, a przekonaniach.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: Albertus » 2023-03-14, 18:12

sądzony pisze: 2023-03-14, 18:09
Albertus pisze: 2023-03-14, 15:43
sądzony pisze: 2023-03-14, 08:14
Albertus pisze: 2023-03-13, 21:09 Przekonywanie ludzi że zło jest dobrem a dobro złem to działalność w oczywisty sposób demoniczna.
Wypadałoby się więc zastanowić nad wszystkim co do czego przekonany jesteś, iż jest dobrem :-?
My katolicy nie rozeznajemy sobie każdy indywidualnie i nie decydujemy sobie sami co jest dobrem a co nie jest.
Tym się różnimy od niewierzących.
Wiara chrześcijańska opiera się na publicznym Objawieniu które dał nam Bóg.
Nie piszę o wierze, a przekonaniach.

Ależ nasza wiara określa to co jest dobre a co złe.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: sądzony » 2023-03-14, 18:18

Albertus pisze: 2023-03-14, 18:12 Ależ nasza wiara określa to co jest dobre a co złe.
Czasem mam wrażenie, że również i przekonania.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Czy na forum "gasimy Ducha" niektórych ?

Post autor: faraon » 2023-03-14, 19:05

A ja akurat trafilem na fragment ksiegi przyslow ktory tu pasuje
Biesiada madrosci 9. 1-18

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”