rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Cindy0602
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2022
Has thanked: 1 time

rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Cindy0602 » 2023-03-04, 18:05

Dzien dobry. Już kiedyś pisałam państwu o tym, że mam problem z grzechem masturbacji no i wyznałam to na grudniowej spowiedzi. Ksiądz mi spokojnie wytlumaczyl itp, bardzo zyczliwy. Mimo to, ja ten grzech zatajałam przed grudniową spowiedzią, bojąc się reakcji księdza i wmawiałam sobie tez ze to nie grzech. Czasu nie cfonę, a bardzo tego zaluje ':( w poniedzialek rekolekcje, chciałabym się wyspowiadać i boję się, jak zaregauje ksiądz, że nie da mi rozgrzeszenia, zwłaszcza że mam też takie grzechy jak kłamanie, modlitwa tylko rano lub tylko wieczorem (zalezy od dnia), przeklinanie i wzywanie pana Boga naderemną. Czuje sie teraz jak najgorsza osoba i boje sie iść do tej spowiedzi..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Andej » 2023-03-04, 19:00

Cindy0602 pisze: 2023-03-04, 18:05boje sie iść do tej spowiedzi..
Im dłużej będziesz zwlekać, tym dłużej będziesz się bać.
A ksiądz nie takie historie słyszał. Jesteś jednak w kiepskiej sytuacji. Zatajenie to poważna sprawa. Ale wyznanie tego, szczery żal i mocna postanowienie poprawy pozwalają na pojednanie się z Panem. Odwagi, wypłyń na głębię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2368
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Arek » 2023-03-04, 19:35

Cindy0602 pisze: 2023-03-04, 18:05 Dzien dobry. Już kiedyś pisałam państwu o tym, że mam problem z grzechem masturbacji no i wyznałam to na grudniowej spowiedzi. Ksiądz mi spokojnie wytlumaczyl itp, bardzo zyczliwy. Mimo to, ja ten grzech zatajałam przed grudniową spowiedzią, bojąc się reakcji księdza i wmawiałam sobie tez ze to nie grzech. Czasu nie cfonę, a bardzo tego zaluje ':( w poniedzialek rekolekcje, chciałabym się wyspowiadać i boję się, jak zaregauje ksiądz, że nie da mi rozgrzeszenia, zwłaszcza że mam też takie grzechy jak kłamanie, modlitwa tylko rano lub tylko wieczorem (zalezy od dnia), przeklinanie i wzywanie pana Boga naderemną. Czuje sie teraz jak najgorsza osoba i boje sie iść do tej spowiedzi..
Cześć nie bój się ją miałem o wiele gorsze grzechy przed spowiedzią z całego życia. Pomyśl, że w konfesjonale jest sam Jezus Chrystus czy On może zrobić komukolwiek krzywdę - nie. Nie martw się głowa do góry czas Wielkiego Postu jest najlepszym czasem na zmiany. Powodzenia dziś wspomnę Ciebie w modlitwie. Powiedz wszystko, nie ma potrzeby taić tego co Bóg i tak wie. Będzie Tobie o wiele lepiej jak pojednasz się z Nim. Pomódl się o dobrą spowiedź :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Cindy0602
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2022
Has thanked: 1 time

Re: rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Cindy0602 » 2023-03-05, 19:15

Arek pisze: 2023-03-04, 19:35
Cindy0602 pisze: 2023-03-04, 18:05 Dzien dobry. Już kiedyś pisałam państwu o tym, że mam problem z grzechem masturbacji no i wyznałam to na grudniowej spowiedzi. Ksiądz mi spokojnie wytlumaczyl itp, bardzo zyczliwy. Mimo to, ja ten grzech zatajałam przed grudniową spowiedzią, bojąc się reakcji księdza i wmawiałam sobie tez ze to nie grzech. Czasu nie cfonę, a bardzo tego zaluje ':( w poniedzialek rekolekcje, chciałabym się wyspowiadać i boję się, jak zaregauje ksiądz, że nie da mi rozgrzeszenia, zwłaszcza że mam też takie grzechy jak kłamanie, modlitwa tylko rano lub tylko wieczorem (zalezy od dnia), przeklinanie i wzywanie pana Boga naderemną. Czuje sie teraz jak najgorsza osoba i boje sie iść do tej spowiedzi..
Cześć nie bój się ją miałem o wiele gorsze grzechy przed spowiedzią z całego życia. Pomyśl, że w konfesjonale jest sam Jezus Chrystus czy On może zrobić komukolwiek krzywdę - nie. Nie martw się głowa do góry czas Wielkiego Postu jest najlepszym czasem na zmiany. Powodzenia dziś wspomnę Ciebie w modlitwie. Powiedz wszystko, nie ma potrzeby taić tego co Bóg i tak wie. Będzie Tobie o wiele lepiej jak pojednasz się z Nim. Pomódl się o dobrą spowiedź :)
Tak tyllko boje sie, że ksiądz mi nie uwierzy, że inne grzechy mówię szczerze, albo nie da rozgrzeszenia że wcześniej zatajałam. A ja się po porstu też i wstydziłam. Głupio mi i źle się z tym czuje, a chciałabym przyjąć Pana Jezusa i wyjść na prostą :/

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2368
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 319 times

Re: rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Arek » 2023-03-05, 19:36

Ja też się wstydzę swoich grzechów za każdym razem jak się spowiadam to naturalny odruch. Dlatego powinniśmy być coraz lepsi :)
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: rozgrzeszenie ze świetokradztwa

Post autor: Drwal » 2023-03-05, 23:32

Spokojnie , nie bój się , tylko powiedz szczerze o tym wszystkim. Najważniejsze , że żałujesz i chcesz to zmienić. Ja po nawróceniu , choć to było bardzo trudne i czasochłonne i nawet nie potrafiłem się przełamać to wyspowiadałem się z naprawdę obrzydliwych grzechów. Pomogło mi wyspowiadania się w innej parafii , gdzie nikt mnie nie zna.
Ostatnio zmieniony 2023-03-05, 23:33 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

ODPOWIEDZ