Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: sądzony » 2023-03-07, 20:18

konserwa pisze: 2023-03-07, 20:10 Drogi sadzony - wspomnialem o Eckharcie, poniewaz wydaje mi sie ( moze mylnie w mej glupocie ), iz najwiecej mamy do powiedzenia w tych tematach, o ktore najmniej ( albo nawet wcale ) nawet sie nie otarlismy.Przynajmnie konserwa w taki wlasnie sposob zdolal sie zakonserwowac - wie ze nie wie -ale udaje, ze wie. Gorszy przypadek to wowczas - gdy konserwa nie wie , ze nie wie, wiec jest przekonany , ze wie, gdyz wie.
Konkluzja ostateczna: cala konserwy wiedza nosi przedrostek "NIE".
A zatem, ponieważ gadam tu dość sporo, w ogóle o mistykę się nie otarłem :-?
Całkiem Ci to możebne przemożny Koń von Serwa de Torze.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: Andej » 2023-03-07, 20:30

Dygresja:
Rzeczywiście, a wiele ciekawsze są te wypowiedzi, które pisane są na podstawie własnych doświadczeń. Nawet wtedy, gdy są na niższym poziomie, ale są autentyczne. Wypowiedzi poparte posiadaną wiedzą i/lub doświadczeniem przekonują, docierają głębiej.
Natomiast te, w których ktoś sili się na wiedzę w jakiejś dziedzinie, o której cos niecoś słyszał, ale nie rozumie (choć ma przekonanie, że się na tym zna) nie wywierają wrażenia. Większość osób, z delikatności, udaje że OK. Ale czasem zdarza się ktoś, kto krzyknie, że król jest nagi. Wtedy głupio. Niektórzy się obrażają. Niektórym zdarza się zmieniać nicki. A inni ignorują w przekonaniu o swoje nieomylności. Ale niezależnie od subiektywnych odczuć, wypowiedzi takie nie skłaniają do przemyśleń, do przyjmowania lub przynajmniej rozważania argumentacji.
Jednak nie mogę nie wspomnieć o trzeciej możliwości. Ano takiej, że jestem za głupi, aby zrozumieć czyjeś wywody. A zdarza mi się to często. Jednak, te posty pisane od serca, z przekonaniem, w jakiś sposób, choć niezrozumiałe (zbyt mądre dla mnie) czytam z zainteresowaniem i szacunkiem. Bo zawsze cos może zostać w starej łepetynie.

A po co to napisałem? Ano dlatego, że zaczyna się przepychanka. Z niej nikt nie wyjdzie zwycięsko. A teraz, każdy może wylać kubeł pomyj na mnie. Jak też na mój brak konsekwencji. I w ten sposób osiągnąć coś, co łączy strony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: sądzony » 2023-03-07, 20:41

Andej pisze: 2023-03-07, 20:30 Z niej nikt nie wyjdzie zwycięsko.
By wyjść zwycięsko lub wrócić na tarczy w szranki pierwej trza stawać ;)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: konserwa » 2023-03-07, 20:44

Andeju - przyznam , ze zabitego cwieka mi zabiles? O co Tobie chodzi/jezdzi? W czym konserwa podpadl? Albo inne swiezonki?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: sądzony » 2023-03-07, 20:48

konserwa pisze: 2023-03-07, 20:44 Andeju - przyznam , ze zabitego cwieka mi zabiles? O co Tobie chodzi/jezdzi? W czym konserwa podpadl? Albo inne swiezonki?
A może to ja, nie Ty ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: faraon » 2023-03-07, 20:48

Jak ktos chce cwiekow, to chetnie sluze pomoca, przy ostatniej robocie musialem sam zrobic kilkaset i pozniej je zabijac. :D x_x
Ostatnio zmieniony 2023-03-07, 20:51 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: konserwa » 2023-03-07, 20:51

Moze to Ty? Zapytalem, gdyz nie zalapalem. Andej napisal to tak , jak matuszka Rossija wymaga - napisac, uzasadnic ... ale w taki sposob, iz mozna z wszystkiego sie wylgac ( przepraszam Andeju - to tylko takie zobrazowanie ) ... i za czorta nie znaju, kto, co i dlaczego ...

Dodano po 56 sekundach:
Faraonie - piramidy cwiekami zabijasz? ;)

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: faraon » 2023-03-07, 20:52

sądzony pisze: 2023-03-07, 20:48
konserwa pisze: 2023-03-07, 20:44 Andeju - przyznam , ze zabitego cwieka mi zabiles? O co Tobie chodzi/jezdzi? W czym konserwa podpadl? Albo inne swiezonki?
A może to ja, nie Ty ...
Daj spokoj, trza zostawic konserwe, ktos w koncu musi za to beknac. ;)
Cynowana blacha go chroni, to nic mu nie bedzie. ;)

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
konserwa pisze: 2023-03-07, 20:52 Moze to Ty? Zapytalem, gdyz nie zalapalem. Andej napisal to tak , jak matuszka Rossija wymaga - napisac, uzasadnic ... ale w taki sposob, iz mozna z wszystkiego sie wylgac ( przepraszam Andeju - to tylko takie zobrazowanie ) ... i za czorta nie znaju, kto, co i dlaczego ...

Dodano po 56 sekundach:
Faraonie - piramidy cwiekami zabijasz? ;)
Tak, teraz drewniane robie. ;) =))
Wiesz, moja firma, dzialalnosc nazywa sie "Pharaoh Construction". :D Fonetycznie ferou konstrakszyn.
Ostatnio zmieniony 2023-03-07, 21:02 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: Andej » 2023-03-07, 20:55

I nastała zgoda. Jak w jednej owczarni. Czy to nie wspaniałe?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: faraon » 2023-03-07, 20:58

Uwazaj bo teraz ty mozesz podpasc. ;)
Bo nie bedzie sie o co klocic. ;)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: Hildegarda » 2023-03-07, 20:58

faraon pisze: 2023-03-07, 17:28 No wlasnie, jak sam zauwazyles sa to inne pasma na tej samej drodze.
I nauczyciel nie bedzie szedl pasmem mistycyzmu, jak i mistyk pasmem nauczania.
Kazdy ma inne zadania, inne talenty itd.
Kopiowanie mistykow to proba innej drogi niz powinnismy isc my sami, tak jak ja nie szedlem taka droga jak ty choc niektore doswiadczenia moga byc podobne, tak i ty nie szedles moja droga, choc zeszlismy sie na forum .
A nie sądzisz, że droga mistyki jest dla każdego, tylko nie każdy wchodzi na takie poziomy duchowe? Moim zdaniem celem każdego wierzącego jest zjednoczenie się z Bogiem, jeśl nie na tym świecie to w przyszłym, ale już na tym świecie ludzie przecież zmierzają w tym kierunku.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: konserwa » 2023-03-07, 20:59

A jusci ...
Andeju - czy odpowiesz na zapytanie takiego glupca, jakom ja bywszym jest?

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Faraonie - nie wiem, na jakie mistyki kto wchodzi - to sie dopiero okazuje wowczas, gdy wiemy, ze ten ktos juz wszedl.
A i tak nie mamy gwarancji, ze pojmiemy glebie ...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: Andej » 2023-03-07, 21:05

konserwa pisze: 2023-03-07, 21:01 Andeju - czy odpowiesz na zapytanie takiego glupca, jakom ja bywszym jest?
Nie. Nie odpowiem. Bo nie ma na nie jednej odpowiedzi. Każdy musi znaleźć swoją. Właściwie, to nie musi. Może, jeśli chce. Podałem trzy możliwości. Ale te trzy nie wyczerpują tematu.
Nie wiem, albo nie chcę wiedzieć, która z nich odnosi się do kogo (poza tą odnoszącą się do mnie).
Nie gniewaj się, to miało tylko pobudzić. Bez konkretnych konkluzji.

Wiesz, że Bóg Cię kocha? I ja Cię kocham. Kocham Was wszystkich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: faraon » 2023-03-07, 21:05

Hildegarda pisze: 2023-03-07, 20:58
faraon pisze: 2023-03-07, 17:28 No wlasnie, jak sam zauwazyles sa to inne pasma na tej samej drodze.
I nauczyciel nie bedzie szedl pasmem mistycyzmu, jak i mistyk pasmem nauczania.
Kazdy ma inne zadania, inne talenty itd.
Kopiowanie mistykow to proba innej drogi niz powinnismy isc my sami, tak jak ja nie szedlem taka droga jak ty choc niektore doswiadczenia moga byc podobne, tak i ty nie szedles moja droga, choc zeszlismy sie na forum .
A nie sądzisz, że droga mistyki jest dla każdego, tylko nie każdy wchodzi na takie poziomy duchowe? Moim zdaniem celem każdego wierzącego jest zjednoczenie się z Bogiem, jeśl nie na tym świecie to w przyszłym, ale już na tym świecie ludzie przecież zmierzają w tym kierunku.
I wlasnie w tym kierunku trzeba i tez chce ich kierowac.
Jednak istnieje ogromna przepasc rozumienia tego tematu, by na wieksza skale to wyjasniac tak by hurtem nie poszli na manowce.
Ostatnio zmieniony 2023-03-07, 21:06 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedna wiara, jedna religia, jedna owczarnia...

Post autor: konserwa » 2023-03-07, 21:08

Eeee ... Andeju. Pewien madry chrzescijanin napisal, ze kochac wszystkich oznacza nikogo.

ODPOWIEDZ