Jak określić grzech?

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-12, 10:10

Ja określam to jako myśli nieczyste, w większości przypadków nie ma potrzeby mówić nic więcej.
Doprecyzowałbym jeśli ma to związek z Twoim pierwszym wpisem.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-12, 12:09

lukasz_1 pisze: 2023-06-12, 10:10 Ja określam to jako myśli nieczyste, w większości przypadków nie ma potrzeby mówić nic więcej.
Doprecyzowałbym jeśli ma to związek z Twoim pierwszym wpisem.
A jeśli ktoś narażał się na grzech Np. Pożądliwego patrzenia to jak to ująć? Trzeba powiedzieć przez co się narazalem czy wystarczy że się narazalem poprostu?

-Narazalem się na pożądliwe patrzenie

-Narazałem się na pożądliwe patrzenie [POPRZEZ COS]
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-12, 12:45

Kacper1298 pisze: 2023-06-12, 12:09 -Narazalem się na pożądliwe patrzenie
Tak wystarczy. Jeśli spowiednik uzna że potrzeba doprecyzować to zapyta.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-13, 14:31

lukasz_1 pisze: 2023-06-12, 10:10 Ja określam to jako myśli nieczyste, w większości przypadków nie ma potrzeby mówić nic więcej.
Doprecyzowałbym jeśli ma to związek z Twoim pierwszym wpisem.
A nieczyste pragnienia?

Należy powedziec czego pragniesz, bo wiąże się to z decyzja o grzechu, a sama decyzja jest grzechem, jak tu ująć jeśli ktoś miał nieczyste pragnienie współżycia przed ślubem np.

-Miałem nieczyste pragnienia

-Miałem nieczyste pragnienia o dokonywaniu grzechów ciężkich

-Miałem nieczyste pragnienia o współżyciu przed ślubem
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-13, 14:42

Słowo "nieczyste" precyzuje już o co chodzi, nie ma potrzeby ujmować tego dosadniej.

Widzę po wielu Twoich postach że masz z tym problem. Polecam rozmowę(np. w ramach spowiedzi) i przedstawienie swoich rozsterek kapłanowi. On wytłumaczy Ci lepiej niż ktokolwiek na forum a to powinno dać Ci poczucie spokoju.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-13, 15:12

lukasz_1 pisze: 2023-06-13, 14:42 Słowo "nieczyste" precyzuje już o co chodzi, nie ma potrzeby ujmować tego dosadniej.

Widzę po wielu Twoich postach że masz z tym problem. Polecam rozmowę(np. w ramach spowiedzi) i przedstawienie swoich rozsterek kapłanowi. On wytłumaczy Ci lepiej niż ktokolwiek na forum a to powinno dać Ci poczucie spokoju.
A jak rozumieć to, że na tej stronie pisze, że złość pragn8en zależy od tego czego się pragnie:
https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/82562

Zmniejszanie winy to zatajenie czy nie powiedzenie czego pragnę to także zatajenie?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3473
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 362 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-13, 16:52

Ogolnie jakzrozumialem to niestety te tematy cie pociągają? Czybsie mylę? Bo mogę nadinterpretować
Jesli tak to trzeba to ciąć póki można...Bo to będzie sie rozwijać..
Ja jestem zaleczonym byłym homo.
Wiem zetego typu ciężkie próby wynikają z przeszłości. Nie zawinione przez Nie jet to Twoja winą ze to jest. Ake jesteś odpowiedzialny za to co ztym zrobisz.
Z doświadczenia osobistego wiem ze im bardziej będziesz kombinować na spowiedzi tym większe pole dostępu będzie miał kusiciel. Wykorzysta każdą szczelinę.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Jak określić grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-13, 18:39

Gzresznik Upadający pisze: 2023-06-13, 16:52 Ogolnie jakzrozumialem to niestety te tematy cie pociągają? Czybsie mylę? Bo mogę nadinterpretować
Jesli tak to trzeba to ciąć póki można...Bo to będzie sie rozwijać..
Ja jestem zaleczonym byłym homo.
Wiem zetego typu ciężkie próby wynikają z przeszłości. Nie zawinione przez Nie jet to Twoja winą ze to jest. Ake jesteś odpowiedzialny za to co ztym zrobisz.
Z doświadczenia osobistego wiem ze im bardziej będziesz kombinować na spowiedzi tym większe pole dostępu będzie miał kusiciel. Wykorzysta każdą szczelinę.
To nie jest kombinowanie tylko nauka jak nazywać grzechy

Kombinowaniem by było mowienie na masturbacje czyny nieczyste
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

ODPOWIEDZ