Pytanie do graczy

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
MarMar56196
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2023
Has thanked: 1 time

Pytanie do graczy

Post autor: MarMar56196 » 2023-03-11, 13:35

Szczęść Boże
Czy są tu moze osoby wierzące i grajace w gry komputerowe? Dokładnie chodzi mi o grę leauge of legends. Mam stwierdzoną nerwice od dluzeszgo czasu mam różne głupie myśli ze niby wyrzekam się Boga oddaje szatanowi, zrzekam się zbawienia itp. Oczywiscie zaprzeczam tym myślom jak mogę byłam nawet z tym u spowiedzi ale niestety ona tylko pogorszyła całą sprawę bo po niej myśli staly się jeszcze gorsze. Od rana dręczy mnie mysl ze jak zagram w powyżej wymienioną grę to wyrzekam się Boga a ja wcale nie chce się go wyrzec chce być z nim. Zaznaczam że gram w ta grę dosłownie kilka dni. To prawda ze jest to gra oparta na fantastyce j mocach i zabijaniem dokładniej pokonaniem przeciwnika bo nawet sama gra nie nazywa tego zabijaniem. Oczywiście od razu myśl ze ta gra jest satanistyczna I ze mam w to nie grać i ze to jest znak od Boga. Bardzo mnie to meczy bo gram w to tylko dla rozrywki I staram się odróżniać świat fikcji a realny. Czy te myśli to moja nerwica Czy naprawdę Bóg. Zależy mi na Panu Bogu ale tez lubię się zrelaksować i grać ze znajomymi bardzo się boję ze rzeczywiście jak zagram to to się stanie. Ale myślę sobie ze to nie gra chyba decyduję o moim zbawieniu ani wyrzeczemiu tylko moje myśli Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Pytanie do graczy

Post autor: Morkej » 2023-03-11, 13:50

Polecałbym unikać tej gry z prostego powodu - jest łatwo uzależniająca. Na dodatek jej rankingowy mechanizm, ciągła rywalizacja i chęć zwyciężania, wywołują agresję. Zachęcam do zapoznania się z poniższym filmikiem na temat takich gier - w tym również wymienionego lola.

Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Pytanie do graczy

Post autor: Abstract » 2023-03-11, 14:49

I jeszcze zapoznaj się z tematem natręctw.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

wXlfX

Re: Pytanie do graczy

Post autor: wXlfX » 2023-03-11, 16:07

Od grania w LoLa można nerwicy dostać, także nie polecam. xd
Ja osobiście nie gram w nic już od dawna, ale dużo oglądam meczów w LoLa i CSa. Taką formę rozrywki jak najbardziej polecam. Zresztą obstawiam mecze często i przy okazji można jakiś hajs zgarnąć jak moje ulubione drużyny wygrywają. ;P

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Pytanie do graczy

Post autor: Zuben Ninja » 2023-03-11, 16:23

Zapytam retorycznie:
Co jest większym grzechem - granie sobie na komputerze w "League of Legends" czy chodzenie po klubach i uprawianie seksu na pisuarach w klubowej toalecie? Granie na komputerze nie jest żadnym grzechem ciężkim a więc nie widzę powodu aby z tego rezygnować w przeciwieństwie do seksu przedmałżeńskiego. Sam sobie lubię zagrać w "League of Legends" oraz "Heroes 3 The Shadow od Death" i nie widzę aby był to czynnik godny wiecznego potępienia.
Ostatnio zmieniony 2023-03-11, 16:24 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

ODPOWIEDZ