Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Gojandek » 2023-03-11, 22:45

Film Dokumentalny o egzorcyzmach Annelise Michael pokazuje, że był w niej duch Hitlera, Kaina i bodajże innych zbrodniarzy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Dezerter » 2023-03-11, 23:27

Nic pewnego na przykładzie egzorcyzmów Annelise nie można powiedzieć - to pewne
i mogę to udowodnić
nauka chrześcijańska nie uczy, że osoby potępione stają się demonami mogącymi opętywać innych ludzi

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Zajrzyj tutaj
viewtopic.php?t=10610&hilit=Annelise
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Hildegarda » 2023-03-12, 04:56

Udostępniałam już o tym film w temacie o opętaniach, ksiądz tam się wypowiadał, że nie chodzi o to, że te osoby stały się demonami, tylko o to, że Annelise opętały te same duchy, które opętały Hitlera itp, dlatego mówi się o duchu Hitlera i innych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-12, 12:38

Nie powinniśmy się interesować tym, czy ktoś jest w piekle.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Gojandek » 2023-03-12, 14:10

Hildegarda pisze: 2023-03-12, 04:56 Udostępniałam już o tym film w temacie o opętaniach, ksiądz tam się wypowiadał, że nie chodzi o to, że te osoby stały się demonami, tylko o to, że Annelise opętały te same duchy, które opętały Hitlera itp, dlatego mówi się o duchu Hitlera i innych.
Oznacza to, że film dokumentalny o tych egzorcyzmach przedstawił tą kwestię źle?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6280
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-12, 15:18

Z tego co pamiętam, a dość dobrze znam i film i dokument, tam było że Hitler opętał, a nie ten sam duch co opętał Hitlera. @Hildegarda , powiedz w której minucie to mówi?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Hildegarda » 2023-03-12, 20:53

Tutaj gdzieś o tym było, ale nie wiem w której minucie


Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Nenderen » 2023-03-13, 04:28

Anneliese miała rzekomo wizję Maryi polecającą jej upowszechnianie treści tych egzorcyzmów lecz ta rzekoma Maryja nie ostrzegła Anneliese że popełnia ona błąd wierząc w fałszywe objawienia w Heroldsbach i San Damiano.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6280
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-14, 16:48

@Hildegarda to nie, tego nie widziałam. Mówiłam o dokumencie księdza Trojanowskiego. Ale pytanie jest też inne, czy Bóg dopuściłby opętanie. Moim zdaniem, absolutnie nie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Dezerter » 2023-03-14, 18:52

Nenderen pisze: 2023-03-13, 04:28 Anneliese miała rzekomo wizję Maryi polecającą jej upowszechnianie treści tych egzorcyzmów lecz ta rzekoma Maryja nie ostrzegła Anneliese że popełnia ona błąd wierząc w fałszywe objawienia w Heroldsbach i San Damiano.
A napiszesz skąd to wiesz, bo ja pierwszy raz słyszę, że Annelise wierzyła w te objawienia?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Nenderen » 2023-03-14, 18:57

Z obcojęzycznych książek wydanych w polskim przekładzie w naszym kraju (nie pamiętam tytułów) w wydawnictwach katolickich. Sama matka Anneliese odbywała pielgrzymki do San Damiano.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6280
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-19, 19:41

Myślę że to nie było opętanie ekspiacyjne, a choroba. Ale grzebałam dużo w sieci na ten temat, i jak człowiek to zgłębi, to więcej pytań niż odpowiedzi. Bóg dopuszczający, aby szatan wszedł w ciało człowieka? Nie wiem czy tak mieli inni święci, dla mnie to niepojęte.

Film fabularny jest bardzo dobry, uważam że potrzebny także, mi osobiście się przydał w wierze bardzo, bo po nim zaczęłam czytać książki egzorcystów jakie tylko były na rynku. Po prostu przypomniał mi, że szatan istnieje.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3467
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 360 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-19, 22:00

co do tych demonów to one z tego co wiem przybieraja imiona funkcyjne czyli od tego co robia, moze to były te wlasnie co siedzialy w tych osobach.
Nie widze powodów by nie wierzyc w to co swiadcza exopętani.
Na pewno przypadek tej nieszczesnej dziewczyny był skrajnie ciezki by jakiekolwiek proby tlumaczenia ze to choroba psychiczna było niewiarygodne.
Ztego co wiem jesli osoba polubi sie z demonami i w jakiejs formie ich obecnosc jest nawet pozadana to nawet najwiekszy egzorcysta nie pomoze

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: faraon » 2023-03-20, 00:20

W ogole to myslenie i zajmowanie sie demonami i egzorcyzmami moze byc niebezpieczne.
W kazdym badz razie, kazdy kto nie jest uprzednio do tego przygotowany i nie jest mianowanym egzorcysta, a zajmuje sie tym, sam siebie wystawia na dzialanie demonow i jest jak najbardziej potencjalna ofiara demonicznego zniewolenia.
Jesli dalo by sie to ustalic proporcjonalnie to bylo by to grubo powyzej 50%.
IMHO uwazam ze bylo by to 99,9% , a egzorcysta powinien byc conajmniej biskupem.
Ostatnio zmieniony 2023-03-20, 00:28 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy według egzorcyzmów Annelise Michael Hitler, Fleischmann Kain są w piekle?

Post autor: Andej » 2023-03-20, 01:37

Jeden Gościu Niedzielny podaje takie info:
Kto może egzorcyzmować?
W rycie rzymskim istniały nawet – do czasu zmian po Drugim Soborze Watykańskim – niższe święcenia egzorcystatu (dalej istnieją w nielicznych wspólnotach związanych z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego). Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 r. potwierdził praktykę, że egzorcyzmów według uroczystego rytuału może dokonywać tylko biskup i wyznaczeni przez niego prezbiterzy. Tę zasadę podtrzymuje aktualny Kodeks Prawa Kanonicznego oraz późniejsze orzeczenia w tej kwestii.
Egzorcysta ten obrzęd wykonywać może jedynie na terenie swojej diecezji. Kapłan posługujący egzorcyzmem powinien cechować się pobożnością, wiedzą, roztropnością i nieskazitelnością życia (KPK 1172 § 2). Powinien być również odpowiednio przygotowany (wiedza teologiczna, odpowiedni zakres wiedzy z dziedziny medycyny, psychiatrii i psychologii), ostrożny i roztropny. Powinien być rozmodlony i praktykujący post.
W Polsce zaleca się trzy etapy przygotowania do pełnienia posługi egzorcysty: udział w zjazdach egzorcystów, czas próbny pod opieką doświadczonego egzorcysty i właściwe realizowanie powierzonej przez biskupa misji. Egzorcyści powinni troszczyć się o stałą formację, czemu służą m. in. doroczne zjazdy i regularne spotkania z biskupem. Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. egzorcystów jest bp Henryk Wejman, który współpracuje z zespołem specjalistów.
https://www.gosc.pl/doc/4523646.Egzorcy ... -sprawowac

Wydaje mi się, że dość jasno wyjaśniona kwestia tego, kto może egzorcyzmować. Ale zawsze w tym tkwi niebezpieczeństwo. Dlatego konieczny staranny dobór osób z odpowiednimi predyspozycjami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ