Kłopot

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Oliwier
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 5 lut 2023
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Kłopot

Post autor: Oliwier » 2023-03-14, 20:31

Znalazłem dziewczynę z czego się bardzo cieszę, jestem dla mnie wręcz idealna. Ale jest taki kłopot, nie wiem czy mogę z nią być po tym co powiedziała, bo powiedział "Boże z downem" i troszkę mnie to odrzuciło i niezbyt wiem co zrobić. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Kłopot

Post autor: Abstract » 2023-03-14, 20:34

To że tak powiedziała to powód do zerwania?
Pogadaj z nią o tym i przeksięguj trochę ocenę ludzi.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Oliwier
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 5 lut 2023
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Kłopot

Post autor: Oliwier » 2023-03-14, 20:37

Powiedziała mi że nawet może ze mną do kościoła chodzić

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kłopot

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-14, 20:49

Oliwier pisze: 2023-03-14, 20:37 Powiedziała mi że nawet może ze mną do kościoła chodzić
To wspaniale. Może naprawdę ją zabierz ze sobą do kościoła? A co do pytania w pierwszym poście: nie ma sensu z nią zrywać tylko ze względu na ten zwrot, który przytoczyłeś.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kłopot

Post autor: Andej » 2023-03-14, 21:02

Oliwier pisze: 2023-03-14, 20:37 Powiedziała mi że nawet może ze mną do kościoła chodzić
Z wielkiej łaski. Dla Ciebie, ale nie dla Boga. Nie wiem, czy tak obojętną osobę przekonasz do wiary. Bacz, byś sam nie zobojętniał. I sam nie zaczął tylko czasem.
Gdyby mnie syn o to spytał, to doradziłbym bym mu poszukanie sobie innego obiektu westchnień.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wXlfX

Re: Kłopot

Post autor: wXlfX » 2023-03-14, 21:42

Andej pisze: 2023-03-14, 21:02
Oliwier pisze: 2023-03-14, 20:37 Powiedziała mi że nawet może ze mną do kościoła chodzić
Z wielkiej łaski. Dla Ciebie, ale nie dla Boga. Nie wiem, czy tak obojętną osobę przekonasz do wiary. Bacz, byś sam nie zobojętniał. I sam nie zaczął tylko czasem.
Gdyby mnie syn o to spytał, to doradziłbym bym mu poszukanie sobie innego obiektu westchnień.
Jestem tego samego zdania, gdyż znam przykład z życia wzięty.
Mój znajomy wierzący, którego poznałem w necie kiedyś, zawróciła mu w głowie swoim wyglądem jedna taka deklarująca się jako ateistka. Niby miał plan ją trochę tak "nawrócić". Tymczasem finalnie to ona ściągnęła go do "siebie". Teraz uważa, że nie ma potrzeby chodzić do kościoła bo Bóg jest wszędzie, a spowiadanie się i żal za grzechy jest masochizmem.
Jak baba go zepsuła to szok...

Także lepiej się trzymać z takimi, którzy pomagają wzrastać w wierze niż próbować nawracać kogoś bo zazwyczaj to idzie w dokładnie odwrotnym kierunku.

Oliwier
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 5 lut 2023
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Kłopot

Post autor: Oliwier » 2023-03-14, 22:24

Ona nie jest ateistką, tylko tak się chciałem o to spytać, bo trochę mnie to odrzuciło. W sumie fajnie by było iść razem do kościóła. Ale stawiam pana Boga wyżej niż ją.
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 22:27 przez Oliwier, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kłopot

Post autor: Andej » 2023-03-14, 22:27

To rozsądna ocena. Tak trzymaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ