Powitanie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
JaPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Powitanie

Post autor: JaPa » 2023-03-15, 09:47

Cześć, trochę się przyglądam. Mało tu agrasji i To mi się podoba. Mam różne problemy z wiarą. Czasem duże. Liczę, że jak coś dociśnie, to znajdę życzliwą radę.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Powitanie

Post autor: sądzony » 2023-03-15, 09:57

Witaj serdecznie :ymhug:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Powitanie

Post autor: Morkej » 2023-03-15, 10:14

Witaj na forum.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Powitanie

Post autor: Nenderen » 2023-03-15, 10:39

Serdecznie witam. :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Powitanie

Post autor: helperman » 2023-03-15, 10:52

JaPa pisze: 2023-03-15, 09:47 Cześć, trochę się przyglądam. Mało tu agrasji i To mi się podoba. Mam różne problemy z wiarą. Czasem duże. Liczę, że jak coś dociśnie, to znajdę życzliwą radę.
Witaj na forum. Na radę, podpowiedzi i ogólnie życzliwość zawsze możesz tutaj liczyć. Trzymaj się i do przeczytania
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Powitanie

Post autor: kacperek29 » 2023-03-15, 11:11

Witaj na forum

JaPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Powitanie

Post autor: JaPa » 2023-03-15, 12:51

Dziękuję, na to liczę.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2494
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Powitanie

Post autor: Susanna » 2023-05-01, 09:39

Witaj
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Robbi75
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2023

Re: Powitanie

Post autor: Robbi75 » 2023-05-05, 21:51

Cześć, jestem Robert. Musze komuś to powiedzieć! Nie ma dnia żebym był bez modlitwy. Nie chodze do kościoła na msze, chodzę jak jest cisza pomodlić się. Nie jestem fanem instytucji. Nie znam modlitw oprócz ojcze nasz i zdrowaśka. Tydzień temu byłem w kos. Św. Krzyża w wawie podczas midlitwy przed obrazem ,,Jezu ufam tobie" przeszedł mnie dziwny dreszcz, całe ciało przechodził prąd. Bałem się podnieść oczu i spojrzeć na niego. Ale zrobiłem to... i znowu dopadła mnie fala czegoś cudownego. Dziś znowu byłem. Prosiłem aby znowu to poczuć. Nic... nic nie poczułem, odszedłem. Ale po chwili wróciłem i mówię: Jezu proszę daj mi te emocje co wtedy, daj mi znak tylko jedną sekundę! I wiecie co? Dostałem! Dokładnie wtedy gdy go prosiłem. W tej sekundzie gdy mówiłem te słowa. Brak mi słów. Wierzę, ufam i oddaję się Jezusowi. On jest. Ja grzesznik to wiem. To było na prawde. Czułem go w całym sobie!!! Kocham. Tylko to chciałem Wam przekazać.

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Powitanie

Post autor: helperman » 2023-05-05, 22:59

Efezjan 1, 19
I jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły Jego
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Powitanie

Post autor: Albertus » 2023-05-05, 23:26

Robbi75 pisze: 2023-05-05, 21:51 Cześć, jestem Robert. Musze komuś to powiedzieć! Nie ma dnia żebym był bez modlitwy. Nie chodze do kościoła na msze, chodzę jak jest cisza pomodlić się. Nie jestem fanem instytucji. Nie znam modlitw oprócz ojcze nasz i zdrowaśka. Tydzień temu byłem w kos. Św. Krzyża w wawie podczas midlitwy przed obrazem ,,Jezu ufam tobie" przeszedł mnie dziwny dreszcz, całe ciało przechodził prąd. Bałem się podnieść oczu i spojrzeć na niego. Ale zrobiłem to... i znowu dopadła mnie fala czegoś cudownego. Dziś znowu byłem. Prosiłem aby znowu to poczuć. Nic... nic nie poczułem, odszedłem. Ale po chwili wróciłem i mówię: Jezu proszę daj mi te emocje co wtedy, daj mi znak tylko jedną sekundę! I wiecie co? Dostałem! Dokładnie wtedy gdy go prosiłem. W tej sekundzie gdy mówiłem te słowa. Brak mi słów. Wierzę, ufam i oddaję się Jezusowi. On jest. Ja grzesznik to wiem. To było na prawde. Czułem go w całym sobie!!! Kocham. Tylko to chciałem Wam przekazać.
Witaj Robercie! :)

Myślę że nasz Pan Jezus Chrystus wzywa cię do poznania swojego Świętego Kościoła który jest Jego Ciałem i z którym w pełni się utożsamia a także do poznania piękna i doniosłości Eucharystii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14996
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Dezerter » 2023-05-05, 23:48

Robbi75 pisze: 2023-05-05, 21:51 Cześć, jestem Robert. Musze komuś to powiedzieć! Nie ma dnia żebym był bez modlitwy. Nie chodze do kościoła na msze, chodzę jak jest cisza pomodlić się. Nie jestem fanem instytucji. Nie znam modlitw oprócz ojcze nasz i zdrowaśka. Tydzień temu byłem w kos. Św. Krzyża w wawie podczas midlitwy przed obrazem ,,Jezu ufam tobie" przeszedł mnie dziwny dreszcz, całe ciało przechodził prąd. Bałem się podnieść oczu i spojrzeć na niego. Ale zrobiłem to... i znowu dopadła mnie fala czegoś cudownego. Dziś znowu byłem. Prosiłem aby znowu to poczuć. Nic... nic nie poczułem, odszedłem. Ale po chwili wróciłem i mówię: Jezu proszę daj mi te emocje co wtedy, daj mi znak tylko jedną sekundę! I wiecie co? Dostałem! Dokładnie wtedy gdy go prosiłem. W tej sekundzie gdy mówiłem te słowa. Brak mi słów. Wierzę, ufam i oddaję się Jezusowi. On jest. Ja grzesznik to wiem. To było na prawde. Czułem go w całym sobie!!! Kocham. Tylko to chciałem Wam przekazać.
Dzięki, że się podzieliłeś :) :ymhug:
Głowa najwyraźniej w sposób wyjątkowy woła cię do swojego Ciała/Kościoła
też kiedyś nie byłem "fanem instytucji" , która jednak przy bliższym przyjrzeniu zyskuje na wiarygodności jak odkrywasz, że jest najbliżej Prawdy ze wszystkich wyznań i Kościołów
zauważ pewne FAKTY, które opisałeś:
- byłeś w kościele, a nie w cerkwi, świątyni czy meczecie
- byłeś przy ołtarzu z obrazem namalowanym zgodnie z zaleceniami świętej KK, który to dostał od Jezusa przesłanie, przyjął je i wypełnił, a papież , którego mam w avatarze doprowadził do zatwierdzenia kultu Bożego Miłosierdzia.
Czy to nie stawia owej "instytucji" w całkiem dobrym świetle?
Zapraszam cię do przyłączenia się i do zmienianie tej "instytucji" na lepsze, by stała się rzeczywiście zwołaniem ludu Bożego
Ostatnio zmieniony 2023-05-05, 23:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Powitanie

Post autor: Andej » 2023-05-06, 09:53

Robbi75 pisze: 2023-05-05, 21:51 Czułem go w całym sobie!!! Kocham.
To było wołanie. A nie wywoływanie emocji. Odpowiedz na to wołanie.
Zastanów się, jeśli tak czułeś Go w sobie, to jakbyś czuł, gdybyś przystąpił godnie do Stołu Pańskiego i regularnie spożywał Jego Uwielbione Ciało czyli Chleb Życia Wiecznego.
On woła Ciebie. Chce żebyś przyszedł, nie przed obraz, aby do wieczernika. I na Golgotę. I do nieba.
On woła do Ciebie, aby wrócił do życia sakramentalnego. Abyś odnowił drogę katechumenatu. I świadomie, z miłością którą wyznawałeś (wyznajesz) od nowa Go poznał i naśladował.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2494
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Powitanie

Post autor: Susanna » 2023-05-06, 10:36

Robbi75 pisze: 2023-05-05, 21:51 Cześć, jestem Robert. Musze komuś to powiedzieć! Nie ma dnia żebym był bez modlitwy. Nie chodze do kościoła na msze, chodzę jak jest cisza pomodlić się. Nie jestem fanem instytucji. Nie znam modlitw oprócz ojcze nasz i zdrowaśka. Tydzień temu byłem w kos. Św. Krzyża w wawie podczas midlitwy przed obrazem ,,Jezu ufam tobie" przeszedł mnie dziwny dreszcz, całe ciało przechodził prąd. Bałem się podnieść oczu i spojrzeć na niego. Ale zrobiłem to... i znowu dopadła mnie fala czegoś cudownego. Dziś znowu byłem. Prosiłem aby znowu to poczuć. Nic... nic nie poczułem, odszedłem. Ale po chwili wróciłem i mówię: Jezu proszę daj mi te emocje co wtedy, daj mi znak tylko jedną sekundę! I wiecie co? Dostałem! Dokładnie wtedy gdy go prosiłem. W tej sekundzie gdy mówiłem te słowa. Brak mi słów. Wierzę, ufam i oddaję się Jezusowi. On jest. Ja grzesznik to wiem. To było na prawde. Czułem go w całym sobie!!! Kocham. Tylko to chciałem Wam przekazać.
Cudownie że tego doświadczyłeś! 😃
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ