Kolaczcie a otworza wam

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Kolaczcie a otworza wam

Post autor: faraon » 2023-03-15, 18:37

Kolatam ostatnio niemal non stop do proboszcza parafii Stary Henrykow i zero odpowiedzi.
Zrobilem przerwe w kolataniu na czas Mszy Sw. o 18-tej.
po Mszy Sw. nadal bede kolatal Ciekawe czy mi otwoeza.?

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: Ate » 2023-03-15, 18:49

Do proboszcza prędzej się dokołatasz niż do mojej przychodni.
Kto da więcej?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1414
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 542 times
Been thanked: 781 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: AdamS. » 2023-03-15, 19:43

faraon pisze: 2023-03-15, 18:37 Kolatam ostatnio niemal non stop do proboszcza parafii Stary Henrykow i zero odpowiedzi.
A można wiedzieć w jakiej sprawie tak niestrudzenie kołaczesz?

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: faraon » 2023-03-15, 20:55

kolacze w sprawie strudzonych parafian, ktorum proboszcz moglby jak najbardziej pomoc.
15 prob dodzwonienia aie na tel. stacjonarny i 117 prob na tel. komorkowy, plus 15 prob dodzwonienia sie do zwierzchnikow zakonu Cystersow w Henrykowie z przerwami na czas trwania Mszy wieczornej o 18.
Gdyby wsrod tych dzwoniacych byly jakiekolwiek osoby z problemami psychicznymi prowadzacymi do samobojstwa to mieli bysmy wiele duszz straconych.
W tym problemie najwieksza szkode powoduje wylaczenie automatycznej sekretarki i nagrywania ewentualnych problemow, co moglo by w znacznym stopniu opoznic decyzje samobojcze.
Musze nadmienic za ani na minute zadna z tych linii tel. nie byla zajeta, co swiadczy o totalnej ignorancjii faktu ze takie linie sa podane na oficjalnych steonach parafii.

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
Mysle ze Prymas Polski powinien sie jak najszybciej o tym dowiedziec.

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
Jest to chyba nagminne w wiekszosci parafii, ze poza zwykle jeda godzina w tygodniu nikt nie odbiera zadnych telefonow,nawet na ko.orke i ws,elkie automatyczne sekretarki sa wylaczone by nie miec obowiazku odpowiedzi na nagrane zapytania czy problemy.
Jest to oczywistym i wrecz bezczelnym ignorowaniem wiernych.
Nie wspominajac o mniejszych problemach wiernych, chocby ze spowiedzia Sw. gdy maja problem w samym wyznaniu grzecow, lubvpotrzebuja rozmowy na ten temat indywidualnie czy wrecz prywatnie.

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
Ani soltys, ani burmistrz miasta nie rozstrzygnie zadnego problemu jesli zadne o nich informacje nie moga do niego dotrzec. tym bardziej ze problemy rwligijne nie naleza do ich kompetencji.
Ostatnio zmieniony 2023-03-15, 21:33 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: Andej » 2023-03-15, 21:22

Może jest to zachętą, aby osobiście się pofatygować? Wpaść do zakrystii?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: faraon » 2023-03-15, 21:41

Andej pisze: 2023-03-15, 21:22 Może jest to zachętą, aby osobiście się pofatygować? Wpaść do zakrystii?
Wiesz, tacy jak ja nie maja na takie oficjalne ceregiele czasu, ani mozliwosci.
Chce fizycznie pomoc pewnym parafianom, ale takie wrecz biurokratyczne podejscie i prywata w dostepie do komunikacji dziala destrukywnie nie tylko na mnie, ale glownie na wierzacych ktorym chcialbym pomoc.
To jest wlasnie ta roznica miedzy rozumieniem kaplanstwa jako poslugi a zawodem.
A tak w ogole, jesli ktokolwiek traktuje nawet swoj zawod powaznie, a nie tylko jako kawalek pola do zaorania raz w roku, to bedzie dostepny dla potrzebujacego klienta 24h/dobe.
Ostatnio zmieniony 2023-03-15, 21:59 przez faraon, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: Andej » 2023-03-15, 22:00

faraon pisze: 2023-03-15, 21:41 A tak w ogole, jesli ktokolwiek traktuje nawet swoj zawod powaznie, to bedzie dostepny dla potrzebujacego klienta 24h/dobe.
Może tak, a może...
Kiedyś kierowałem zakładem. Raniusko telefon, że zakład stoi, bo nie ma pracownika, który miał uruchomić zakład. Popędziłem, aby umożliwić produkcję. Robotnicy czekający na możliwość rozpoczęcia pracy żalili się, że człowiek się upił. Dwa dni później dowiedzieliśmy się, że umarł w kolejce, którą dojeżdżał do pracy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: faraon » 2023-03-15, 22:10

A tak w ogole, to czy zdajesz sobie sprawe z faktu 117 prob komunikacji z danymi osobami, na ich personalne telefony ktorymi sa tel. komorkowe podane na oficjalej stronie parafii?
Wiesz, gdyby chocby tylko 30 razy moja zona dzwonila na moj numer. a ja bynm nie odebral i nie oddzwonil to zglosila by na policje ze cos mi sie stalo.
Z reszta, juz raz tak mialem i polixja mnie namierzyla na kamerach bo telefon wpadl mi ze schowka do wewnetrznej komory miedzy silnikiem a kabina skad nie bylem w stanie go wydostac by oddzwonic.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: Andej » 2023-03-15, 22:16

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
Poza tym: audiatur et altera pars.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kolaczcie a otworza wam

Post autor: faraon » 2023-03-15, 22:20

Nikt tu nikogo nie sadzi, podalem jedynie fakty ktore bez odpowiedzii sa wrecz bulwersujace.
Mam nadzieje ze kiedys uzyskam satysfakcjonujaca odpowiedz, ktora wyprowadzi mnie z ewentualnego blednego myslenia.

Dodano po 12 minutach 42 sekundach:
podchodzac do tych faktow twoim sposobem, to gdybys zaczal dzwonic po roznych, wrecz przypadkowych parafiach, doszedl bys do wniosku ze wszescy ksieza ktorych numery tel. komorkowego sa na oficjalnej stronie parafii, wymarli, albo zgineli w jakichs wypadkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”