Fortuna się toczy rosołem

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 13:48

JaPa pisze: 2023-03-24, 13:38 Czy wymuszona pochwała ma jakąś wartość? Czy jest wsparciem?
Nie wiem czy "nawetnie" jest pochwałą. A nawet jeśli to nie była wymuszona. Może zasugerowana.

Jeżeli ktoś prosi byś go przytulił i Ty to zrobisz czy będzie to miało jakąś wartość? Czy będzie to wsparciem?
:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-24, 17:02

Dzięki sądzony i masz rację, nieważne jest medium miłości. To miłe co piszesz. Jednak poczułem się mocno nieswojo w związku ze zdeprecjonowaniem wartości mojego pisania, dokonanym w pytaniu JaPy, spowodowanym zniekształceniem przez pryzmat moich psychologicznych braków, i uznałem, uznałem, że robię błąd szukając miłości w ten sposób, czynię sobie krzywdę, swojemu talentowi. W ogóle moralnie zaczynam trzeźwieć. Czy mogę już po raz ostatni prosić o usunięcie fotografii? Może kiedyś zaistnieje ten fragment w publikacji, w ramach większej całości, i chcę, aby to forum o tym nie pamiętalo. Myślę, że nie będzie już więcej próśb tego rodzaju, tym niemniej o wypełnienie tej ostatniej bardzo proszę.
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 17:12 przez Apophenic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 17:09

Apophenic pisze: 2023-03-24, 17:02 Czy mogę już po raz ostatni prosić o usunięcie fotografii?
:ymhug: To już się jakiś zwyczaj chyba nam zrobił. Dobrze, usunę.

Dodano po 6 minutach 27 sekundach:
@Apophenic przepraszam, jednak nie da się edytować posta, bo wstawiłeś tam niestandardową emotkę. Takie emotki niestety blokują możliwość zmiany posta i, mimo dobrych chęci, nie mam możliwości usunąć zdjęć. Próbowałam, ale się nie da z powodów technicznych.
Używajcie w postach tylko tych emotkek, które znajdują się w panelu forum (jak się tworzy post w polu tekstowym i kliknie "pełny edytor i podgląd" to tam są emotki, których można spokojnie używać. Ale nie wstawiajcie takich, które używa się np. w esemesach.

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Jeśli chcesz @Apophenic mogę usunąć cały post. Usunąć post się da, ale edytować nie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-24, 17:23

Aha, no ja piszę z telefonu, więc i z telefonowych emotek korzystam. O takiej prawidłowości technicznej nic mi, niestety, nie było wiadomo. Trudno. Za dobre chęci dziękuję. :-h Milutka jesteś. Szkoda, że być może małżonka. Albo, nie daj Boże, siostra zakonna!

Żartuję jak coś.

Dodano po 50 sekundach:
Tak, usuń, proszę, cały post. Dzięki.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 17:26

Apophenic pisze: 2023-03-24, 17:24 :-h
I ta emotka jest prawidłowa. Tym razem użyłeś tej, która jest w panelu forum, właśnie o to chodzi, takich można używać.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-24, 17:42

Aha i taka rzecz sądzony. Zdrada wskazuje na pragnienie większej miłości, jest wyrażeniem głębokiego zaufania do osoby kochanej. Oczywiście - jest straszna, ale taka jest barwa grzechu pierworodnego: im dalej po miłość, tym głębiej w grzech.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 17:59

Apophenic pisze: 2023-03-24, 17:42 Aha i taka rzecz sądzony. Zdrada wskazuje na pragnienie większej miłości, jest wyrażeniem głębokiego zaufania do osoby kochanej. Oczywiście - jest straszna, ale taka jest barwa grzechu pierworodnego: im dalej po miłość, tym głębiej w grzech.
Masz "szczęście", że bywałem (quasi)poetą i bywa, iż nadal potrafię czytać w "międzysłowiu".
W przeciwnym razie musiałbym się całkowicie nie zgodzić.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: konserwa » 2023-03-24, 18:00

Chyba problem tkwi w tym ( oczywiscie to jedynie sos konserwowy tak zalewa ), ze Apophenicu probujesz cos uzyskac stosujac efekciarskie zabiegi na forum, ale ( tak mi w puszce dzwoni ) nie jestes gotowy na zmiane w sobie samym; byc moze nawet wcale nie chcesz ani przemiany ani pomocy, a chciales blysnac?
Przepraszam, bo byc moze znow bedzie szorstko?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 18:07

konserwa pisze: 2023-03-24, 18:00 Apophenicu probujesz cos uzyskac stosujac efekciarskie zabiegi na forum, ale ( tak mi w puszce dzwoni ) nie jestes gotowy na zmiane w sobie samym
Przesadzasz. Apophenic nie ma z kim pogadać, tak zrozumiałam. I zawitał do nas, żeby się trochę wygadać. To dobrze. A co do zmiany, to przecież sam napisał o rozpoczęciu leczenia:
Apophenic pisze: 2023-03-24, 03:19 Chciałbym otrzymać od Was trochę miłości, po której obiecuję zaraz podjąć kompleksowe leczenie (leki, terapia itp. (również potrzebna jest chirurgiczna operacja)) jest trudne bardzo dla mnie lrzebijać się przez strukturę obron. Staję się to możliwe tylko kiedy działają co mocniejsze substancje. Jestem jakby uwięziony.
Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
sądzony pisze: 2023-03-24, 17:59 Masz "szczęście", że bywałem (quasi)poetą i bywa, iż nadal potrafię czytać w "międzysłowiu".
A może byś wstawił jakiś swój wiersz, Sądzony? Ciekawe to.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 18:09

konserwa pisze: 2023-03-24, 18:00 Chyba problem tkwi w tym ( oczywiscie to jedynie sos konserwowy tak zalewa ), ze Apophenicu probujesz cos uzyskac stosujac efekciarskie zabiegi na forum, ale ( tak mi w puszce dzwoni ) nie jestes gotowy na zmiane w sobie samym; byc moze nawet wcale nie chcesz ani przemiany ani pomocy, a chciales blysnac?
Przepraszam, bo byc moze znow bedzie szorstko?
Pozdrawiam.
Oczywiście możesz mieć rację.
Ale czy coś tracimy "ryzykując" i czy to w ogóle ryzyko. ...

Dodano po 28 minutach 44 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:09 A może byś wstawił jakiś swój wiersz, Sądzony? Ciekawe to.
Trudno znaleźć cokolwiek co mogłoby pasować na portal katolicki, ale niech będzie:


tło
nie ma cię tylko chwilkę
a kończy się prawie wszystko

światło cichnie
subtelnie dogaszając hałas ulic
rozrywa paciorki całości


obiecuje zmartwychwstanie
strzelając z knykci pozoruje istnienie
jawi się światem

tli


i gdyby nie to nigdy bym nie pomyślał
że można umrzeć
aż tak bardzo


[w parze]
Świat wypadł ze szczeliny.
Potoczył się trochę.
Przystanął.
Blisko mnie. Zbyt blisko
jakby. Chciał mnie zabrać
w swoje nieznane.

Wyjąłem linijkę i zmierzyłem odległość.
To już nie było pomiędzy, to już było
w.

Dodano po 17 minutach 3 sekundach:
wiem
przydało by się powietrze
jakiś przepływ
że nie tylko
płynów ustrojowych w nicość ciebie
ze mnie pustki

bo grzech
oznacza chybić celu
kochanie

miłość
to stan w którym się nie mierzymy
miejsce gdzie nie masz żadnych szans
czas w którym dostrzegasz
że ją całuję
a ja
jedynie ratuję jej życie

tam
na tej krawędzi
pomiędzy my a już prawie nie
dokonuje się najważniejsze
staje się
życie

i to już wszystko
co chciałbym ci teraz powiedzieć
czego nie zrozumiesz
nie przytulisz czego

bo albo nie kochasz
albo ja nie wiem
kim
i gdzie
i czy w ogóle
jestem

[bohaterów]
na krawężniku
pod sklepem z wódką

wiosną
latem
czy też inną z czworga

siedzimy i leżąc
niszczymy ubrania
na które żeśmy cały miesiąc udawali

i zaczepiamy
tych o boga lepszych
co w pogardliwość nas trzymać zwyczajni

żeby im k...a choć ta jedna niedziela
nie tylko rodzinnym
obiadem smakowała
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 18:39 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-25, 13:49

Wchodzą.

tło - Wydawało mi się, że w tym momencie związku każda kobieta opuści mężczyznę. W tym momencie, czyli wtedy, gdy nabiera ciężaru całego świata. Gdy taki mężczyzna nie może żyć bez tej kobiety.

w parze rzeczywiście jak ucieczka z umysłu na gwałtownym przydechu - nakreślenie na jakiejś ścianie znaku swojej prawdziwej obecności - i znów potwory wsysają w bezżyciowe otchłanie - ALE ZNAK TAM POZOSTAŁ. Dziękuję. Wspólnie znaczymy te ważne ściany

bohaterów moralność mieszczuchów? Dobrze zrozumiałem?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-03-25, 14:04

Apophenic pisze: 2023-03-25, 13:49 bohaterów moralność mieszczuchów? Dobrze zrozumiałem?
To troszkę jakby dialog z wojaczkowskim:

Piosenka bohaterów VII

Żadnej nie żywiąc nadziei zapłaty,
Melancholijne szczęście odnalazłszy
W zaplutym barze, gdzie nam w kufel patrzy
Śmierć, wartę przy nas odprawiając czujną,

Której my z kufla naszego zarówno
Pić pozwalamy, nie dbając o koszty,
Choć, że brakuje nam dziesięciu groszy,
Już się z nas śmieje ten naród pobożny,

Dobrze ubrany oraz odrzywiony,
Który z kościoła wyszedł i na obiad
Zdążając piwem apetyt podostrza;

Więc, choć nie wierząc, że ktoś kupić zechce,
Zapisujemy ten wiersz na serwetce
Ołówkiem od kelnerki pożyczonym.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-29, 15:38

Grzeszniku Upadający, w pamięci mam szczególnie Twoje posty, w których prosto i pięknie wyrażasz wsparcie. Ale właśnie Twój nick wyraża to, co mnie tak odciąga od wiary katolickiej. Jest to mentalność grzeszno-potępieńcza. Nie odnalazłbym się na tej drodze.

Co do ogólnego kontaktu ze społecznością chrześcijan tu na forum. Przyszedłem i poprosiłem o miłość, tak jak umiałem. I otrzymałem ją doprawdy w nadmiarze... (sarkazm)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-29, 16:10

Apophenic pisze: 2023-03-29, 15:38 Przyszedłem i poprosiłem o miłość, tak jak umiałem. I otrzymałem ją doprawdy w nadmiarze... (sarkazm)
To znaczy, masz na myśli, że wcale nie otrzymałeś? A co w tym wątku robimy innego niż próby wspierania Cię? Może nam to i nie wychodzi najlepiej, to prawda, ale nie jesteśmy specjalistami, a Ty potrzebujesz pomocy specjalistów. Idź na leczenie uzależnień, terapię, piszę to dla Twojego dobra. Możemy w tym wątku pogadać z Tobą, dać Ci się wygadać, czasem coś drobnego doradzić, ale to Ci nie wystarczy, bo nie jesteśmy w stanie pomóc Ci w wyleczeniu. Pomimo że byśmy chcieli, to nie mamy kompetencji do tego. Poza tym, wsparcie nie polega na tym, że zawsze się słyszy dokładnie to, co się chce usłyszeć.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Andej » 2023-03-29, 16:57

Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany