Żart

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Żart

Post autor: Chrześcijanin » 2023-03-20, 15:02

Jeszcze kilka miesięcy temu nie postępowałem dobrze, dużo grzeszyłem. Mój kolega rozśmieszał mnie żartami, które mogły urazić drugą osobę. Śmiałem się z nich wtedy nie będąc świadomy, że mógł być to grzech. Teraz to już wiem. Mam 13 lat, więc słyszałem już o 5 warunkach dobrej spowiedzi, ale nigdy się nad nimi nie zastanawiałem. I tu moje pytanie, po tych żartach nie mam grzechu, bo grzech to czyn świadomy.
Czy dobrze to rozumiem? Pytam, bo ostatnio zagłębiem się w to forum i dowiedziałem się dużo nowych rzeczy. 5 warunek brzmi: "zadośćuczynienie Bogu i bliźnim" , czyli przeproszenie Boga za grzechy, a bliźniego za winy i krzywdy mu wyrządzone. Czy tego przykładu jaki podałem też to dotyczy?
Ostatnio zmieniony 2023-03-20, 16:00 przez Chrześcijanin, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Żart

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-20, 18:54

Zazwyczaj (choć nie zawsze!) próba zadośćuczynienia w postaci wracania w rozmowie do zachowań, które komuś sprawiły przykrość, robi więcej szkody niż pozytku.
Tak mi się zdaje, ale mogę się mylić.

Chrześcijanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2023
Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Re: Żart

Post autor: Chrześcijanin » 2023-03-20, 19:45

Marek_Piotrowski pisze: 2023-03-20, 18:54 Zazwyczaj (choć nie zawsze!) próba zadośćuczynienia w postaci wracania w rozmowie do zachowań, które komuś sprawiły przykrość, robi więcej szkody niż pozytku.
Tak mi się zdaje, ale mogę się mylić.
Czyli grzechu nie mam?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Żart

Post autor: Andej » 2023-04-08, 13:24

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ