Spowiedź zatajona

ODPOWIEDZ
Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Spowiedź zatajona

Post autor: Nadialana » 2023-03-21, 16:31

Witam wszystkich
Miałam taką sytuacje ostatnio i nie wiem czy jest wszystko ok czy jest to spowiedź zatajona nieważna - proszę o pomoc

Ksiądz mnie zapytał jak często popełniam dany grzech i pròbowałam sobie przypomnieć i najpierw powiedziałam że raz na pół roku ale zaraz sobie przypomniałam ze jednak ostatnio często i ksiądz uslyszał tylko o tym raz na pòł roku a tego że ostatnio częściej nie bo cicho mòwiłam
I zapytał czy np 2 razy w tyg i ja mu odpowiedziałam że rzadziej
I to tyle
Chodzi mi o to że mogłam jeszcze na końcu wspomnieć że ostatnio częściej ale jak zapytał czy 2 razy w tyg to odpowiedziałam tylko że rzadziej i nie powiedziałam że ostatnio częściej niż te raz na pòł roku o ktòrym wspomniałam na samym początku i z tego powodu boję się że jest to spowiedź nieważna
Jak uważacie ?
Czy przesadzam ?
Ostatnio zmieniony 2023-08-14, 17:37 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak sądzicie ?

Post autor: Nenderen » 2023-03-21, 16:47

Spowiedź nie jest nieważna bo błąd zrobił się drogą przypadku bez Twojego celowego zamiaru.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak sądzicie ?

Post autor: Andej » 2023-03-21, 17:00

Nadialana pisze: 2023-03-21, 16:31 Czy przesadzam ?
Zdecydowanie tak. Skoro już w jednym wątku
Nadialana pisze: 2023-03-21, 03:05 Cześć mam do Was pytanie i prosze o pomoc. Męczy mnie jedna rzecz
Chodzi o spowiedź
Podczas spowiedzi ksiądz zapytał sie mnie jak często popełniam dany grzech ( ciężki ) no i tam wyszło z tego zamotanie ale nie ważne, chodzi o to że przypomnialam sobie że to jest grzech przez ktòry chodze do spowiedzi ale o tym nie powiedzialam czy to jest spowiedź zatajona nieważna ?
Prosze o odpowiedz dziekuje
otrzymałaś odpowiedzi, to gruba przesadą jest zadawanie tego samego pytania w innym.
Ostatnio zmieniony 2023-03-21, 17:01 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ