Genofobia, depresja i związek.

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: faraon » 2023-03-25, 18:16

iinkaa pisze: 2023-03-25, 18:09 Dziękuję, polecam się modlitwie i idę stąd, bo widzę, że jestem zbyt nienormalna. Chciałam tylko przypomnieć, że do głoszenia Ewangelii jesteśmy wezwani wszyscy, a nie tylko psychoterapeuci. Jeśli wrzucicie "seks" do worka TEMATY TABU, to dajecie głos deprawatorom. Tyle w temacie.
Moja rada, nie myslec o seksie, bo samo takie myslenie przysparza wielu problemow, a tylko myslec o Milosci, takiej przez duze M. W niej znajdzie sie miejsce na wspolzycie malzenskie, nawet bez naszego o nim myslenia, kalkulacji, czy planowania.
Musze tylko wyjasnic ze przyjemnosc z prawdziwej Milosci jest tysiace razy wieksza od przyjemnosci z seksu, a w tym kontekscie to orgazm odczuwa sie jak kubel zimnej wody, przerywajacy cos czego nnie da sie opisac. To tak jakby byc w Niebie, a ktos cie sila z niego wyrwal.
Ostatnio zmieniony 2023-03-25, 18:21 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

iinkaa
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2023

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: iinkaa » 2023-03-25, 18:20

To są tematy dotyczące każdego.
Skoro cieszycie się seksem, to dlaczego nie umiecie pokazać tego dobra osobie, która nie widzi tego dobra, która nie wie, jak się nim cieszyć? To mnie boli.
Czy aż tak jestem do Was niepodobna? Jeśli Wasze dziecko robiłoby to, to co? Terapeuta? Czy jednak rozmowa...

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: faraon » 2023-03-25, 18:24

Nie uzyskasz odpowiedzi od kogokolwiek kto seks uwaza za najwieksza przyjemnosc.
To sa osoby ktore nigdy nie doznaly wiekszej przyjemnosci niz z seksu. Po prostu nie znaja Milosci i nigdy jej nie skosztowali.
Bo kto choc raz jej zakosztowal, nie bedzie szukal przyjemnosci w seksie.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 774
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: pom » 2023-03-25, 18:24

Naprawdę moje Drogie skupcie się na tych linkach co dałem. To może być wola Boża. Osoba czysta dziewiczo (tego może część osób nie zrozumieć i niech na to nie zwraca uwagi - są różne powołania) brzydzi się sexem - to normalne (nie jesteście jedyne) , że się takiej osobie niedobrze robi jak się dowiaduje o ... . Więc tu nie ma co leczyć. To trzeba rozeznać, czy to jest powołanie na bardzo wysoki poziom Nieba.


pom pisze: 2023-03-25, 00:16
iinkaa pisze: 2023-03-22, 23:56 Mam 30 lat i naprawdę mogę wytrzymać jeszcze trzy razy tyle w celibacie.
:ymblushing: Przepraszam za śmiałość, ale może zerknij tutaj tutaj;

http://www.ifzk.episkopat.pl/
http://konsekrowane.org/dziewice/lud_bozy.php

Nie jesteś jedyna w takim stanie. Może kontakt z innymi poprawi Twój humor i da cel w życiu. Są różne możliwości ... :x
Ostatnio zmieniony 2023-03-25, 18:48 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

iinkaa
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2023

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: iinkaa » 2023-03-25, 18:27

Odpisałam na to - nie wstawiło się... - że największy atak demoniczny miałam po próbie porzucenia chłopaka dla moich przyrzeczeń dziewictwa sprzed 15 lat.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Mój chłopak modlił się nade mną i powiedział, że to trzeba cofnąć, i ja to cofnęłam a potem byłam u egzorcysty. Nie sądzę, że to dobra droga.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Bóg powiedział że nie żąda ofiar tylko miłości.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: faraon » 2023-03-25, 18:30

Dziewictwo to jedyna nasza wlasnosc w tym zyciu, ktora najczesciej porzucamy jak niechciany mebel.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 774
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: pom » 2023-03-25, 18:40

@iinkaa
Dokładnie skup się na rozwoju w przykazaniach miłości. Nie utożsamiaj tego z demonami. Faktem jest, by było uzdrowienie trzeba wybaczyć wszystko Bogu, sobie i bliźnim. Ale wiele wskazuje na to, że te dwa linki są dla Was. Kościół to rozezna jeżeli się temu poddacie. Tą drogą można być bardzo szczęśliwym także tu na ziemi.
Ostatnio zmieniony 2023-03-25, 18:42 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: sądzony » 2023-03-25, 18:49

iinkaa pisze: 2023-03-25, 18:09 Chciałam tylko przypomnieć, że do głoszenia Ewangelii jesteśmy wezwani wszyscy, a nie tylko psychoterapeuci.
Spowiada jednak duchowny, leczy lekarz, a w pewnych zaburzeniach pomaga psychoterapeuta.
Twój problem dotyka płaszczyzny zarówno psychicznej jak i duchowej.
A modlitwa oczywiście jak najbardziej wskazana.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4446
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-25, 18:57

pom pisze: 2023-03-25, 18:24 Naprawdę moje Drogie skupcie się na tych linkach co dałem. To może być wola Boża. Osoba czysta dziewiczo (tego może część osób nie zrozumieć i niech na to nie zwraca uwagi - są różne powołania) brzydzi się sexem - to normalne (nie jesteście jedyne) , że się takiej osobie niedobrze robi jak się dowiaduje o ... . Więc tu nie ma co leczyć. To trzeba rozeznać, czy to jest powołanie na bardzo wysoki poziom Nieba.
@pom takie naciskanie, namawianie kogoś na wieczne dziewictwo jest bez sensu. Do powołania samemu odczuwa się chęć lub wezwanie. Lepiej nikogo nie namawiać do wybrania konkretnych dróg życiowych, bo można komuś namieszać. Takie decyzje nie powinny się odbywać poprzez nacisk zewnętrzny lub sugestie, ale przez szczere pragnienie ze względu na Boga. Tak uważam. Lepiej niech iinkaa sama (i z Bożą pomocą) wybiera, co dla niej będzie dobre.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: sądzony » 2023-03-25, 18:58

iinkaa pisze: 2023-03-25, 18:20 Skoro cieszycie się seksem, to dlaczego nie umiecie pokazać tego dobra osobie, która nie widzi tego dobra, która nie wie, jak się nim cieszyć? To mnie boli.
To niemożliwe.
Gdy jestem w stanie głębokiej depresji nikt nie jest w stanie wytłumaczyć mi, że życie ma sens.
Gdy jestem w manii nikt nie jest w stanie wytłumaczyć mi, że nie mam racji.
Na tym polega zaburzenie.
To wymaga głębokiego przepracowania.
Musisz pogodzić się z tym, że najprawdopodobniej, w jakiś stopniu, będzie to z Tobą do końca życia. Nie oznacza to jednak, że będziesz temu poddana.
Musisz zaakceptować siebie.

To jednak ogromna i długotrwała praca na lata.

Wierzę, że dasz radę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 774
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: pom » 2023-03-25, 19:11

@miłośniczka Faustyny
Pierwsza moja sugestia był bardzo delikatna, ponowna jest też delikatna. I warto dokładnie przeczytać Jej pierwszy post. :x

Ale kolejnej już nie dam :)
Ostatnio zmieniony 2023-03-25, 19:12 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4446
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Genofobia, depresja i związek.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-25, 19:20

pom pisze: 2023-03-25, 19:11 . I warto dokładnie przeczytać Jej pierwszy post
Bardzo dziękuję za radę, ale tak się składa, że to już uczyniłam.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”