Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Lucjan
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2023
Been thanked: 1 time

Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Lucjan » 2023-03-23, 22:01

Cześć wszystkim!

Jestem Lucjan, i jestem zachwycony, że dołączyłam do tego forum religijnego. Jako osoba duchowna, czuję potrzebę zgłębiania i rozwijania mojej wiary oraz poznawania innych, którzy dzielą podobne przekonania. Chciałbym korzystać z tego miejsca jako platformy do zdobywania wiedzy, wymiany myśli, a także do budowania przyjaźni opartych na wspólnych wartościach.

Mam otwarte serce i umysł, gotowe do słuchania różnych perspektyw i uwzględniania różnorodnych doświadczeń duchowych. Wierzę, że każdy z nas ma coś wartościowego do zaoferowania, a nasza duchowość może być jeszcze bardziej wzbogacona, gdy uczymy się od siebie nawzajem.

Chciałbym przedstawić kilka pytań, które nurtują mnie od pewnego czasu, w nadziei, że będziemy mogli wspólnie odkrywać odpowiedzi i rozwijać się duchowo.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Albertus » 2023-03-23, 22:06

Witaj! :)

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: helperman » 2023-03-23, 22:30

Lucjan pisze: 2023-03-23, 22:01 Jako osoba duchowna, czuję potrzebę zgłębiania i rozwijania mojej wiary oraz poznawania innych, którzy dzielą podobne przekonania. Chciałbym korzystać z tego miejsca jako platformy do zdobywania wiedzy, wymiany myśli, a także do budowania przyjaźni opartych na wspólnych wartościach.

Mam otwarte serce i umysł, gotowe do słuchania różnych perspektyw i uwzględniania różnorodnych doświadczeń duchowych. Wierzę, że każdy z nas ma coś wartościowego do zaoferowania, a nasza duchowość może być jeszcze bardziej wzbogacona, gdy uczymy się od siebie nawzajem.
Witaj Lucjanie na forum. Zgadzam się z Tobą że niemal każdy człowiek ma coś czym może się z innymi podzielić. Zwłaszcza jeśli tego chce. Każdy ma choćby jedną dziedzinę w której ma kompetencje i poznanie. Wszyscy jak tu jesteśmy możemy uczyć się od siebie nawzajem. Trzymaj się i do przeczytania.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Dezerter » 2023-03-23, 23:41

Miło cię gościć, jesteś u siebie jeśli Chrystus jest twoim Panem i Zbawicielem
wzrastaj w wierze i wiedzy o Bogu i pomagaj nam wzrastać, jako osoba duchowna
a tak w kwestii formalnej
jesteś prezbiterem?
możesz odpowiedzieć na pw
szalom
Ostatnio zmieniony 2023-03-23, 23:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Nenderen » 2023-03-24, 07:14

Cześć, interesujący wpis powitalny. :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13774
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 07:50

Witaj w duchu i miłości :ymhug:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Andej » 2023-03-24, 07:54

Lucjan pisze: 2023-03-23, 22:01 Jako osoba duchowna, czuję potrzebę zgłębiania i rozwijania mojej wiary oraz poznawania innych, którzy dzielą podobne przekonania.
Witam serdecznie. Masz rację, że szukamy tu swojej wiary i ja rozwijamy. W każdym razie staramy się. Co nie znaczy, że nie ma zgrzytów, kłótni, niesnasek. Ale zwykle wszystko się kończy po przyjacielsku. Udzielamy sobie wzajemnego wsparcia, choć czasem kontrowersyjnymi sposobami. Ale z miłością.
Nie ukrywam, ze przedstawiając się jako osoba, czuję niedosyt. Przepraszam za wścibstwo, ale czy możesz publicznie lub na pw cos dopowiedzieć na temat roli, którą pełnisz? Jeśli jednak masz inne zdanie na ten temat, to z góry zaznaczam, że je szanuję.
Zatem witaj, rozgość się. Jesteś u siebie w domu. Jak każdy z nas.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Witajcie, szukam duchowego towarzystwa i wymiany myśli!

Post autor: Nenderen » 2023-03-24, 09:21

Fajny obrazek, Andeju. :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ