Spowiedź, skrupuły

ODPOWIEDZ
kamilzpolski
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2023

Spowiedź, skrupuły

Post autor: kamilzpolski » 2023-03-24, 13:46

Pracuję w piekarni. Piece są na węgiel. Moim obowiązkiem jest wypalić śmierci które są w kotłowni. Czasem szef przywozi jeszcze dodatkowo do spalenia. Czy popełniam grzech paląc śmieciami mimo że to jest moim obowiązkiem ? W spowiedzi powiedział bym że więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie serdecznie żałuję, a w świadomości bym miał że kiedyś będę musiał znowu palić śmieciami. Jak bym nawet nie chciał to trzeba i tak rozpalić. Jak bym tego nie robił to zapewne bym dostał nakaz od szefa lub przełożonego ze zmiany. Proszę o pomoc w tej kwestii

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Spowiedź, skrupuły

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 13:52

Powiedz to spowiednikowi.
Moim zdaniem może to być grzech.
Ja jeżdżę 25-letnim dislem, który także zacnie kopci.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6184
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Spowiedź, skrupuły

Post autor: CiekawaXO » 2023-03-24, 14:31

Ja uważam że nie jest to grzech, bo co masz zrobić? Jak się postawisz, może cię zwolnić i nie będziesz miał na chleb. Chyba że sobie sam upieczesz, To będziesz miał.
Wiadomo że to szkodzi i nie musisz robić wszystkiego co Ci każe pracodawca, ale możesz też nie mieć wyboru. Ale rozumiem Twój dylemat. Powiedz księdzu na spowiedzi o tym. Po prostu bądź sprytniejszy, złóż donos że pali śmiećmi, że śmierdzi, że ludzie się skarżą , do skutku:)
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 14:31 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Spowiedź, skrupuły

Post autor: Andej » 2023-03-24, 17:33

kamilzpolski pisze: 2023-03-24, 13:46 Moim obowiązkiem jest wypalić śmierci które są w kotłowni.
I grzech i przestępstwo lub wykroczenie. Jak ktoś doniesie, to szef zakładu, szaef zmiany i Ty zostaniecie ukarani. Chyba, że oni się wyłgają. Masz jakieś dowody, że zmuszają Cię do tego? Jeśli to przymus i z obawy przed utratą pracy to robisz, to wina minimalna.
Co by było, gdybyś podkablował? Oczywiście anonimowo. Czy zakład by padł? Czy tylko kierownictwo dostałoby po łapach? Czy masz nagrane w telefonie, na wszelki wypadek, jak każą Ci to robić? taka dupokrytka może być bardzo pomocna. Najlepiej kila nagrań.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ