Magnez suplementacja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 24 times
Been thanked: 14 times

Magnez suplementacja

Post autor: Michał91 » 2023-03-24, 18:11

Brać czy nie brać, w jakiej postaci i czy opłaca się craftować własne leki w domu?

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 294
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 118 times
Been thanked: 87 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: kacperek29 » 2023-03-24, 18:14

Brać albo nie brać. O to jest pytanie. Najpierw to badania zrobić czy w ogóle potrzeba.
Co to znaczy craftować leki w domu?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4469
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 18:18

Jesli np. pijesz dużo kawy albo herbaty, to warto brać. Tak samo chyba w stanie dużego stresu albo aktywności umysłowej. I jeśli ma się skurcze. W ogóle magnez chyba nie zaszkodzi, ale ważne, żeby nie przedawkowywać, trzeba brać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Ja ostatnio zaczęłam brać, taki w tabletkach.
A w naturalnej formie to jest np. w kakao, czekoladzie, chyba orzechach (ale lepiej nie łączyć czekolady z orzechami, może powodować migreny) i w innych produktach, już nie pamiętam dokładnie, można sprawdzić w Internecie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 24 times
Been thanked: 14 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: Michał91 » 2023-03-24, 18:34

kacperek29 pisze: 2023-03-24, 18:14 Brać albo nie brać. O to jest pytanie. Najpierw to badania zrobić czy w ogóle potrzeba.
Nie muszę tego robić ponieważ wiele razy robiłem badania na magnez i zawsze miałem poniżej normy lub w dolnej granicy. Osoby które piją dużo kawy potrzebują więcej magnezu, banany czy pomidory są w stanie zaspokoić niedobory ale trzeba stosować dietę. Lepiej jest uzupełniać niedobory mikroelementów ale magnez do suplementacji jest podawany w bardzo wielu formach, niektóre są naprawdę słabo przyswajalne na poziomie 20-30% więc te ilości realne jakie są dostarczane do organizmu to naprawdę są bardzo śladowe.
kacperek29 pisze: 2023-03-24, 18:14 Co to znaczy craftować leki w domu?
No, można tworzyć własne leki domowej produkcji o ile dysponuje się odpowiednimi składnikami i na własny użytek.
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:18 Ja ostatnio zaczęłam brać, taki w tabletkach.
No właśnie, chciałbym usłyszeć od kogoś kto się zna jaki magnez przyjmować, czy jest coś przyswajalnego w racjonalnej cenie na rynku farmaceutycznym wartego polecenia. Dodajmy tylko że bez odpowiedniego poziomu magnezu w organizmie zaniża się poziom wchłaniania potasu oraz wapnia do kości co może powodować odkładanie się jego nadmiaru w skórze, chrząstkach.
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:18 A w naturalnej formie to jest np. w kakao, czekoladzie, chyba orzechach (ale lepiej nie łączyć czekolady z orzechami, może powodować migreny) i w innych produktach, już nie pamiętam dokładnie, można sprawdzić w Internecie.
Pomidory, banany, czasem są śmietanki do kawy z magnezem.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4469
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 18:39

Michał91 pisze: 2023-03-24, 18:34
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:18 Ja ostatnio zaczęłam brać, taki w tabletkach.
No właśnie, chciałbym usłyszeć od kogoś kto się zna jaki magnez przyjmować, czy jest coś przyswajalnego w racjonalnej cenie na rynku farmaceutycznym wartego polecenia. Dodajmy tylko że bez odpowiedniego poziomu magnezu w organizmie zaniża się poziom wchłaniania potasu oraz wapnia do kości co może powodować odkładanie się jego nadmiaru w skórze, chrząstkach.
Nie znam się na tym, więc Ci nie doradzę, jaki konkretnie magnez przyjmować.
Pomidory, banany, czasem są śmietanki do kawy z magnezem.
To, że banany to racja. Ale z pomidorami Ci się chyba coś pomyliło, one zawierają potas. Magnezu to chyba nie mają za wiele (albo mi się coś pomyliło). A banany chyba zawierają i magnez, i potas.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2563
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 413 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: Abstract » 2023-03-24, 18:46

Najlepiej przyjmować w wodzie. Są wody wysoko zmineralizowane jak i wody lecznicze o wysokiej zawartości magnezu.
Osobiście w celach suplementacji witaminami i składnikami mineralnymi polecam kiełki.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15053
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4236 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Magnez suplementacja

Post autor: Dezerter » 2023-03-24, 18:48

Badania Magnezu we krwi kosztuję kilkadziesiąt zł warto zrobić, bo oficjalne dane mówią, że ok 10% Polaków ma braki i są to zazwyczaj ludzie chorzy
ja ma w normie, nigdy nie suplementowałem, piję Miłośniczko min 2 kawy a czasem 3 i dużo herbaty
Raz na jakiś czas nie zaszkodzi trochę magnezu, gdy bardzo się stresujemy, dużo pracujemy umysłowo
ale czy nie lepiej mocne aromatyczne kakao wypić i mieszanką studencką zagryźć?

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
Michale a czy mas w domu demineralizator wody kranówki, taki centralny "oczyszczacz" - jeśli masz takowy uzdatniacz to pozbawia cię Magnezu
Moja żona musi przyjmować bardzo duże dawki magnezu, ze względu na przyjmowanie leków, które go wypłukują lekarka zaleciła jej Magne B6 forte - przyjmuje i ma w normie, więc mogę polecić
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 18:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4469
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 18:54

Dezerter pisze: 2023-03-24, 18:48 Miłośniczko min 2 kawy a czasem 3 i dużo herbaty
Raz na jakiś czas nie zaszkodzi trochę magnezu, gdy bardzo się stresujemy, dużo pracujemy umysłowo
ale czy nie lepiej mocne aromatyczne kakao wypić i mieszanką studencką zagryźć?
Ja dużo kawy piję i bardzo mocną, czarną, co najmniej dwie na czczo. A później kolejną. Dlatego nie mam wątpliwości, że nie zaszkodzi, jak uzupełnię magnez. Kawę stosuje ze względu na bardzo niskie ciśnienie, bez niej jestem zmęczona i rozkojarzona. Czasem miałam górne ciśnienie np. 82. To jest bardzo niskie. A przy tym wysokie tętno. Sorry, że tak opisuję, ale po prostu tłumaczę powody dla których faszeruję się kawą i uzupełniam magnez.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 24 times
Been thanked: 14 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: Michał91 » 2023-03-24, 19:45

Dezerter pisze: 2023-03-24, 18:53 Michale a czy mas w domu demineralizator wody kranówki, taki centralny "oczyszczacz"
Nie mam, poza tym teraz mnie nie ma w domu
Dezerter pisze: 2023-03-24, 18:53 lekarka zaleciła jej Magne B6 forte - przyjmuje i ma w normie, więc mogę polecić
A to znałem, to tak z tabletek w miarę polecane
Abstract pisze: 2023-03-24, 18:46 Najlepiej przyjmować w wodzie
No właśnie, a co powiesz na wymieszanie chlorku magnezu z wodą?
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:54 Ja dużo kawy piję i bardzo mocną, czarną, co najmniej dwie na czczo. A później kolejną.
No to ja tak piję od 2 do 15 kaw dziennie, miałem takie tygodnie w swoim życiu że ponad 90% pochłanianej przeze mnie wody pochodziło z kawy.
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-24, 18:54 niskie ciśnienie
Też niskie mam ale piję dla smaku głównie, chociaż niskociśnieniowcy mają większe predyspozycje do picia kawy bez żadnych złych konsekwencji a wręcz odwrotnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15053
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4236 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Magnez suplementacja

Post autor: Dezerter » 2023-03-24, 19:58

Michale, przy takiej ilości kawy masz zniszczoną florę bakteryjną przewodu trawiennego [-(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 20:12

Michał91 pisze: 2023-03-24, 19:45 No to ja tak piję od 2 do 15 kaw dziennie, ...
Ja piję 3-5 sypane, czarne, mocne z mniam-kożuszkiem i myślałem, że to dużo.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4469
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-24, 20:52

Michał91 pisze: 2023-03-24, 19:45 No to ja tak piję od 2 do 15 kaw dziennie,
Nie rób tak, bo zawału dostaniesz. To jest już skrajnie dużo, niebezpieczne.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: faraon » 2023-03-24, 23:26

Dezerter pisze: 2023-03-24, 19:58 Michale, przy takiej ilości kawy masz zniszczoną florę bakteryjną przewodu trawiennego [-(
Wiesz, na dzien dzisiejszy dietetycy zalecaja jogurty. ;)
To takie leczenie skutkow ubocznych jednego lekarstwa drugim.
Z tego tez wynikaja te dzisiejsze diety cud, polegajace na uzywaniu setek lekow na wszelkie leki. ;)

A ja mam sporo magnesow neodymowych pozostaalych mi po wielu doswiadczeniach. ;) Suplementacja chyba mi nie potrzebna. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-03-24, 23:34 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5464
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: abi » 2023-03-25, 14:30

Dezerter pisze: 2023-03-24, 19:58 Michale, przy takiej ilości kawy masz zniszczoną florę bakteryjną przewodu trawiennego [-(
miejmy nadzieje ze faune tez :p
ale kawa dziala moczopednie, to sie odwodnic mozna pijac sama kawe
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Magnez suplementacja

Post autor: faraon » 2023-03-25, 15:55

Ja teraz suplementuje mineraly sokiem brzozowym, bo wlasnie dzis zaczal sie sezon.
Jak podaja zrodla, zawiera on potas, wapń, magnez, mangan sód, witamina C, żelazo, cynk, polifenole, aminokwasy. Zadna gorska, czy zrodlana woda nie dorowna wlasciwosciom soku brzozy.
10l dziennie do picia i mycia wlosow spokojnie wystarczy. Teraz na lato bede mial bujna czupryne.
A w UK sok brzozowy w polskim sklepie 4x drozszy od paliwa, wiec warto jezdzic do lasu i przy okazji dotlenic sie.
Sama natura w szklance. ;)

Dodano po 11 minutach 4 sekundach:
abi pisze: 2023-03-25, 14:30
Dezerter pisze: 2023-03-24, 19:58 Michale, przy takiej ilości kawy masz zniszczoną florę bakteryjną przewodu trawiennego [-(
miejmy nadzieje ze faune tez :p
ale kawa dziala moczopednie, to sie odwodnic mozna pijac sama kawe
Fauna sie wtedy dobrze rozwija, zwlaszcza zaby w zoladku. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-03-25, 16:37 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ