Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-30, 17:58

Witam. Czy można oddać dusze na zawsze zmarłemu? Mam chyba nerwice natręctw, ciagle mam myśli natrętne. I miałam myśl natrętną, że oddaję dusze na zawsze, nieodwracalnie (imie i nazwisko jakiegos zmarłego). Nie chcialam tej myśli i nie chcialam oddawac mojej duszy zmarłemu. Wyrzekłam się tej myśli w imię Jezusa, ale od tego czasu cały czas nie moge o tym zapomnieć. Bardzo sie boje, że na zawsze moja dusza została sprzedana tej zmarłej osobie i że nie ma już dla mnie ratunku, że jestem skreślona, że cokolwiek niezrobie to nie bedzie sie dało tego wycofać. Ogromnie się boje i całe dnie się tym zadręczam. Czy pan Bóg zrozumie że nie chciałam tej myśli i czy niedopuści sprzedania mojej duszy?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Albertus » 2023-03-30, 18:04

Karoca0182 pisze: 2023-03-30, 17:58 Witam. Czy można oddać dusze na zawsze zmarłemu? Mam chyba nerwice natręctw, ciagle mam myśli natrętne. I miałam myśl natrętną, że oddaję dusze na zawsze, nieodwracalnie (imie i nazwisko jakiegos zmarłego). Nie chcialam tej myśli i nie chcialam oddawac mojej duszy zmarłemu. Wyrzekłam się tej myśli w imię Jezusa, ale od tego czasu cały czas nie moge o tym zapomnieć. Bardzo sie boje, że na zawsze moja dusza została sprzedana tej zmarłej osobie i że nie ma już dla mnie ratunku, że jestem skreślona, że cokolwiek niezrobie to nie bedzie sie dało tego wycofać. Ogromnie się boje i całe dnie się tym zadręczam. Czy pan Bóg zrozumie że nie chciałam tej myśli i czy niedopuści sprzedania mojej duszy?
Nie można tego zrobić. To niemożliwe.

Czy czytałaś już Ewangelię?

Pan Bóg na pewno zrozumie że nie chciałaś takich myśli. :)
Ostatnio zmieniony 2023-03-30, 18:09 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-30, 18:14

@Albertus Czytam codziennie Pismo Święte. Czyli nie muszę sie martwić, moja dusza należy tylko do Boga, a nie do żadnego zmarłego tak?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Albertus » 2023-03-30, 18:19

Karoca0182 pisze: 2023-03-30, 18:14 @Albertus Czytam codziennie Pismo Święte. Czyli nie muszę sie martwić, moja dusza należy tylko do Boga, a nie do żadnego zmarłego tak?
Tak!

Bogu zależy na tobie i kocha cię tak jak dobry Ojciec kocha swoje dziecko.
Ostatnio zmieniony 2023-03-30, 18:20 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-30, 18:21

@Albertus Dziękuję, pocieszyłeś mnie bardzo, bo bałam się że na zawsze moja dusza została sprzedana, a ja skreślona. Mam jeszcze taki problem, że jestem skrupulatką straszną i ciężko mi uwierzyć że czegoś nie zrobiłam, nie zgrzeszyłam.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Abstract » 2023-03-30, 18:26

Wszystko przez motywy filmowe/bajkowe z podpisaniem cyrografu. Na skrupulanctwo polecam
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4943978 ... jego-zycia
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Albertus » 2023-03-30, 18:31

Karoca0182 pisze: 2023-03-30, 18:21 @Albertus Dziękuję, pocieszyłeś mnie bardzo, bo bałam się że na zawsze moja dusza została sprzedana, a ja skreślona. Mam jeszcze taki problem, że jestem skrupulatką straszną i ciężko mi uwierzyć że czegoś nie zrobiłam, nie zgrzeszyłam.
Dlatego zachęcam cię do czytania Ewangelii. Znasz przypowieść o synu marnotrawnym?

Dlaczego Bóg miałby ciebie traktować inaczej niż ojciec syna w tej przypowieści?
Ostatnio zmieniony 2023-03-30, 18:45 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-30, 23:07

@Albertus
Mniej więcej znam. I jeszcze jedne mam problem. Mam wrażenie że moja nerwica wmawia mi że chciałam oddac dusze tej osobie. Ale z drugiej strony przeciez ja nie chcialam. Przed chwila znowu mialam mysl o oddawaniu duszy zmarlemu i cos wmawia mi ze chcialam to zrobic. W glebi siebie czuje jednak ze nigdy bym tego nie zrobila. Czy to nerwica mi to wmawia? Czy nawet jesli czlowiek chcialby sie oddac swiadomie zmarlemu to jest to niemozliwe i jego disza nie jest zagrozona? Nigdy bym nie chciala oddac duszy zadnej osobie zmarlej ale cos mi wmawia bzdure ze niewystarczajace odepchnelam ta mysl i ze to sie zatwierdziło. Boje sie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Albertus » 2023-03-30, 23:17

Karoca0182 pisze: 2023-03-30, 23:07 @Albertus
Mniej więcej znam. I jeszcze jedne mam problem. Mam wrażenie że moja nerwica wmawia mi że chciałam oddac dusze tej osobie. Ale z drugiej strony przeciez ja nie chcialam. Przed chwila znowu mialam mysl o oddawaniu duszy zmarlemu i cos wmawia mi ze chcialam to zrobic. W glebi siebie czuje jednak ze nigdy bym tego nie zrobila. Czy to nerwica mi to wmawia? Czy nawet jesli czlowiek chcialby sie oddac swiadomie zmarlemu to jest to niemozliwe i jego disza nie jest zagrozona? Nigdy bym nie chciala oddac duszy zadnej osobie zmarlej ale cos mi wmawia bzdure ze niewystarczajace odepchnelam ta mysl i ze to sie zatwierdziło. Boje sie.
Nie ma się czego bać bo to niemożliwe.

I nie ma też sensu pytać o to samo na co już dostałaś odpowiedź.

Jeśli te lęki utrzymują się to może spróbuj zasięgnąć porady lekarza?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-31, 05:42

Popros jakiegoś księdza by się pomodlil nad Tobą. Przedtem powiedz w czym rzecz.

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-31, 14:21

@Albertus A czy zawieranie paktu ze zmarlym tez jest nie mozliwe? Mialam mysl natretna ze zawieram pakt ze zmarlym w zamian za zdrowie bliskiej mi osoby i oddam mu dusze. Oczywiscie jej nie chcialam. Rozumiem ze nic mi sie nie stanie i ten pakt nie jest aktualny? Wiem ze te moje pytania wygladaja glupio ale nerwica mysli nie daje mi spokoju.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Albertus » 2023-03-31, 15:43

Karoca0182 pisze: 2023-03-31, 14:21 @Albertus A czy zawieranie paktu ze zmarlym tez jest nie mozliwe? Mialam mysl natretna ze zawieram pakt ze zmarlym w zamian za zdrowie bliskiej mi osoby i oddam mu dusze. Oczywiscie jej nie chcialam. Rozumiem ze nic mi sie nie stanie i ten pakt nie jest aktualny? Wiem ze te moje pytania wygladaja glupio ale nerwica mysli nie daje mi spokoju.
Też jest niemożliwe i bezskuteczne.

Wybacz że nie będę już odpowiadał na pytania jeśli spytasz o to samo.

Sama widzisz że problemem nie jest jakiś rzekomy i niemożliwy pakt tylko twoja nerwica.

Czy próbujesz coś z tym zrobić?

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-31, 17:40

@Albertus Probuje ignorowac te mysli, ale nie umiem bo sie boje.

Dodano po 27 minutach 10 sekundach:
@Albertus mam tez mysli czasem natretne o oddawaniu i obiecywaniu duszy szatanowi. Boje sie ze jak ich nie odepchne to sie mu oddam

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 771
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 87 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: pom » 2023-03-31, 18:33

A w jakie gry komputerowe grasz? jakie gatunki gier? Jakie gatunki filmów oglądasz? (od czasu jak zaczęły się problemy)
Ostatnio zmieniony 2023-03-31, 18:37 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Czy mozna oddac swoja dusze zmarłemu? Nerwica natręctw i strach

Post autor: Karoca0182 » 2023-03-31, 19:13

Nie gram w gry komputerowe. Oglądam filny staropolskie ale raz na jakis czas

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”