Triduum Paschalne

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Kropka
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2023
Been thanked: 1 time

Triduum Paschalne

Post autor: Kropka » 2023-04-07, 04:18

Witam, jestem ministrantem i podczas tego wielkiego tygodnia będę czuwał przy ciemnicy i grobie Jezusa, stąd moje pytanie - co się robi podczas takiego czuwania? Powinienem klęczeć w milczeniu? Odmawiać jakieś modlitwy (jak tak to jakie?)? Mam rozmyślać o sobie? Bardzo proszę o pomoc, chciałbym jak najlepiej przeżyć ten okres wielkiego tygodnia, ale potrzebuje wskazówek jak mogę to zrobić.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Lwica » 2023-04-07, 08:35

Podpinam się pod pytanie na przyszłość - nigdy nie byłam na czuwaniu, co tam się robi? 🤔

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Tek de Cart » 2023-04-07, 09:11

czuwa się :) tzn. chodzi o to żeby nie zasnąć ;)
dobrze oczywiście trwać na modlitwie - można sobie rozważać Mękę Pańską, modlić się na różańcu itd. to już jak kto woli
klęczenie pomaga 'nie zasnąć' ;) ale i siedzieć można
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Lwica » 2023-04-07, 09:24

Nie wyobrażam sobie zasnąć w kaplicy, raczej trochę bałabym się 🤣
W ogóle mam lekki lęk przed tym żeby samej tam siedzieć.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Abstract » 2023-04-07, 20:42

Lwica pisze: 2023-04-07, 09:24 Nie wyobrażam sobie zasnąć w kaplicy, raczej trochę bałabym się 🤣
W ogóle mam lekki lęk przed tym żeby samej tam siedzieć.
Raz w życiu spałem w pociągu na stojącą wisząc na ręce za uchwyt. Nie można było się wywrócić, tyle ludzi było w pociągu, jechałem na JP 2 do Zakopanego.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: bei » 2023-04-07, 21:05

Kropka pisze: 2023-04-07, 04:18 Witam, jestem ministrantem i podczas tego wielkiego tygodnia będę czuwał przy ciemnicy i grobie Jezusa, stąd moje pytanie - co się robi podczas takiego czuwania? Powinienem klęczeć w milczeniu? Odmawiać jakieś modlitwy (jak tak to jakie?)? Mam rozmyślać o sobie? Bardzo proszę o pomoc, chciałbym jak najlepiej przeżyć ten okres wielkiego tygodnia, ale potrzebuje wskazówek jak mogę to zrobić.
Możesz po prostu też na Niego patrzeć. Ty patrzysz na Niego, On patrzy na Ciebie. Możesz sobie z Nim pogadać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Dezerter » 2023-04-09, 13:13

Dla mnie co roku Trzy wieczory czwartkowy, piątkowy i sobotni są najważniejszymi dniami w roku liturgicznym, to najlepsze rekolekcje - jeśli ktoś jeszcze nie spędził tak wielkiego tygodnia to polecam zrobić sobie postanowienie na przyszły rok, a sami zobaczycie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: inżynier » 2023-04-09, 18:16

Amen! ❤️

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Lwica » 2023-04-09, 18:35

Dezerter pisze: 2023-04-09, 13:13 Dla mnie co roku Trzy wieczory czwartkowy, piątkowy i sobotni są najważniejszymi dniami w roku liturgicznym, to najlepsze rekolekcje - jeśli ktoś jeszcze nie spędził tak wielkiego tygodnia to polecam zrobić sobie postanowienie na przyszły rok, a sami zobaczycie
Ja byłam pierwszy raz w życiu, bardzo mi się podobało. Mimo, że stałam ciągle bo tyle ludzi było.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Triduum Paschalne

Post autor: Hildegarda » 2023-04-09, 21:08

Dezerter pisze: 2023-04-09, 13:13 Dla mnie co roku Trzy wieczory czwartkowy, piątkowy i sobotni są najważniejszymi dniami w roku liturgicznym, to najlepsze rekolekcje - jeśli ktoś jeszcze nie spędził tak wielkiego tygodnia to polecam zrobić sobie postanowienie na przyszły rok, a sami zobaczycie
Jak byłam młoda to też chodziłam przez trzy dni, babcia pilnowała w domu religijnej dyscypliny i tylko spróbowałabym nie iść :)

Teraz nie chodzę, ale syn jest w straży MDP i miał dwa razy wartę przy grobie, a potem zgłosił się na rezurekcję i niesienie figurki św. Floriana na procesji :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”