Komunia

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Pawel
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2023

Komunia

Post autor: Pawel » 2023-04-17, 18:17

Witam, od pewnego czasu cały czas myślę czy nie popełniłem świętokradzkiej Komunii.
Zaczęło się od tego, że ostatnio grałem w piracką wersję gry, jakoś zbytnio o tym nie myślałem, ale w niedzielę zastanawiałem się czy mogę iść do Komunii. Ostatecznie poszedłem, ale teraz mam wątpliwości, czy się nie usprawiedliwiałem, myśląc na przykład że nie miałem jak, ta gra jest tania itp Nie wiem co o tym myśleć, czy nie próbuję się usprawiedliwić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komunia

Post autor: Dezerter » 2023-04-17, 19:20

Jak zdobyłeś tą wersję?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komunia

Post autor: Andej » 2023-04-17, 21:02

Pawel pisze: 2023-04-17, 18:17 czy nie popełniłem świętokradzkiej Komunii.
Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony na przyjęcie, czy obiad proszony. Siadasz przy stole i nagle zauważasz, że masz brudne ręce. Co robisz? Odmawiasz jedzenia? Tłumaczysz cos? Czy jesz tymi brudnymi łapami i chwalisz gospodarzy za wspaniałe smaki?
Bóg zaprosił Cię na Ucztę Eucharystyczną. Jeśli nie jesteś wykluczony grzechem śmiertelnym, to przyjmujesz w pełni to zaproszenie. Bo Jezus czeka. Tak jak ojciec marnotrawnego. Nie kazał mu się przygotować do powitania. Wziął w objęcie. Bo miłość oczyszcza.
Idź i nie grzesz więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

recki
Bywalec
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2023
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 122 times

Re: Komunia

Post autor: recki » 2023-04-18, 17:25

Pawel pisze: 2023-04-17, 18:17 Witam, od pewnego czasu cały czas myślę czy nie popełniłem świętokradzkiej Komunii. Zaczęło się od tego, że ostatnio grałem w piracką wersję gry, jakoś zbytnio o tym nie myślałem, ale w niedzielę zastanawiałem się czy mogę iść do Komunii. Ostatecznie poszedłem, ale teraz mam wątpliwości, czy się nie usprawiedliwiałem, myśląc na przykład że nie miałem jak, ta gra jest tania itp Nie wiem co o tym myśleć, czy nie próbuję się usprawiedliwić.
Mnie nie stać na super samochód, nie jest tani, więc czy mogę go ukraść z fabryki producenta - przecież mają tam tysiące takich aut? Jaką różnicę im robi jedna sztuka, i tak są bardzo bogaci ;)

Szanuj czyjąś własność intelektualną do której nie masz praw. Granie w konkretną grę nie jest rozrywką konieczną - można nie grać i nic się nie stanie. A jeśli chcesz kupić grę, a nie masz na to pieniędzy, to zaproponuj sąsiadom na osiedlu, że możesz komuś umyć okna, zrobić zakupy, wyprowadzić psa, wynieść śmieci itd. - i po miesiącu takiej pracy, albo dwóch, uzbierasz sobie nawet kilka stówek na grę. Takie podejście - zarobienie pieniędzy własną pracą i wydanie ich na rozrywkę - jest właściwsze niż wejście do kina bocznym wejściem żeby nie płacić za bilet (bo przecież i tak film się wyświetla więc co komu szkodzi że sobie obejrzę za darmo), co nie?

Nie rozstrzygając o ciężkości danego grzechu, przestrzegam przed taką formą korzystania z własności która nie jest twoja.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Komunia

Post autor: faraon » 2023-04-18, 17:34

Albo zamiast na kompie, pograj z kolegami w pilke, ktorys pewnie ma cos takiego jak pilka i nie bedziesz musial za nia placic. ;)
I na zdrowie ci to wyjdzie, a juz z pewnoscia nikt ci nie bedzie ciagle marudzil ze grasz w pilke. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-04-18, 17:35 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ