Co jeżeli przy spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę a okazało się że nie ?

ODPOWIEDZ
Kross
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2023
Has thanked: 1 time

Co jeżeli przy spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę a okazało się że nie ?

Post autor: Kross » 2023-05-06, 00:42

Ostatnio gdy byłem do spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę ale przypomniałem sobie jakiś czas później że jednak nie. Czy spowiedź jest ważna ?
Ostatnio zmieniony 2023-05-06, 00:44 przez Kross, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5474
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 870 times
Been thanked: 1433 times

Re: Co jeżeli przy spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę a okazało się że nie ?

Post autor: abi » 2023-05-06, 09:19

wszakze doradzam lecytyne, niezaleznie od waznosci sakramentu
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2568
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Co jeżeli przy spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę a okazało się że nie ?

Post autor: Abstract » 2023-05-06, 09:37

Powiedziałeś nieprawdę ale bez premedytacji. Wróć do spowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2023-05-06, 09:37 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Co jeżeli przy spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę a okazało się że nie ?

Post autor: Andej » 2023-05-06, 10:19

Kross pisze: 2023-05-06, 00:42 Ostatnio gdy byłem do spowiedzi powiedziałem że odmówiłem pokutę ale przypomniałem sobie jakiś czas później że jednak nie. Czy spowiedź jest ważna ?
Jeśli rzeczywiście nie pamiętałeś, to sakrament pojednania ważny. Ale musisz wypełnić zadaną wtedy pokutę oraz tę nową. A przy następnej spowiedzi powiedzieć o tym fakcie. Bóg Cię kocha. Widzi Twoją uczciwość. Ofiaruj Mu coś ekstra, jako zadośćuczynienie za ten błąd.
Ja gdy znajduję jakiekolwiek uchybienie w odprawianiu pokuty, powtarzam ją (za co zostałem na tym forum totalnie skrytykowany i wyśmiany). Lub dodaję coś od siebie. Modlitwę, jakiś dobry czyn. Jakąś ofiarę. Na przeprosiny. Bóg tego nie potrzebuję, ale ja potrzebuję przepraszać Go i dziękować Mu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ