Dzieci Maryi - dziewictwo

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-27, 07:39

Piękny przykład nieuczciwości w Twoim sposobie dyskutowania, Henryku:
Drogi Marku. Pierwszy dzień pierwszego roku naszej ery liczymy jako pierwszy wiek.
Rok 201 ne. Jest już trzecim wiekiem.
Zapomniałeś?
Przełom III i IV wieku nadal jest aktualny, co sam potwierdziłeś
Po pierwsze- podałem dowody na maryjność już od I wieku, nie wiem skąd Ci się wziął rok 201.
Po drugie - rok 201 jest "trzecim wiekiem" ale z całą pewnością nie jest "przełomem III i IV wieku"
Myślisz, że jak będziesz n razy powtarzał że coś innego zostało podane niż zostało, to ktos się nabierze, czy co?

A w związku z Twoim twierdzeniem:
Przełom III i IV wieku nadal jest aktualny, co sam potwierdziłeś
SPRAWDZAM - zacytuj, w jaki sposób niby "potwierdziłem" jakoby maryjność rozpoczęła się na "przełomie III i IV wieku".

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-27, 09:32

Panie Piotrowski.
Fakt, że jakiś Starszy lokalnej społeczności (dziś nazywany Biskupem) zaczął uprawiać kult stworzenia, nie oznacza, że ten zwyczaj obejmował cały Kościół.
O kulcie w Kościele możemy mówić wtedy, gdy stał się oficjalnym Dogmatem.
A ten uchwalono w IV wieku.
Proste, logiczne i uczciwe.
Prawda? :)
I po cóż tyle piany?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-27, 10:25

Kto podaje realne, udokumentowane informacje, a kto bije pianę to myślę, że doskonale forumowicze widzą.
Zamiast więc ją bić, odpowiedz na zadane pytanie.
Przypominam jego brzmienie:
SPRAWDZAM - zacytuj, w jaki sposób niby "potwierdziłem" jakoby maryjność rozpoczęła się na "przełomie III i IV wieku".

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-27, 11:48

Marek_Piotrowski pisze:SPRAWDZAM - zacytuj, w jaki sposób niby "potwierdziłem" jakoby maryjność rozpoczęła się na "przełomie III i IV wieku".
Oczywiście był to proces, tak więc dokładnej daty i godziny nikt nie jest w stanie podać.
Podajesz:
św. Grzegorz Cudotwórca (213 - 273)
Urodził się trzynastego roku trzeciego (III) wieku. Sic.
Jeśli doszedł do stanowiska Starszego tamtejszej społeczności, to była zapewne połowa III wieku.
Dalej tłumaczyć oczywiste? :?:

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-27, 12:04

Henryk pisze:
Marek_Piotrowski pisze:SPRAWDZAM - zacytuj, w jaki sposób niby "potwierdziłem" jakoby maryjność rozpoczęła się na "przełomie III i IV wieku".
Oczywiście był to proces, tak więc dokładnej daty i godziny nikt nie jest w stanie podać.
Podajesz:
św. Grzegorz Cudotwórca (213 - 273)
Urodził się trzynastego roku trzeciego (III) wieku. Sic.
Jeśli doszedł do stanowiska Starszego tamtejszej społeczności, to była zapewne połowa III wieku.
Dalej tłumaczyć oczywiste? :?:
A był to przecież najwcześniejszy z wymienionych przez Ciebie heretyków, czczących stworzenie.!

Ps. Nie odważył bym się na kłamstwa w sprawach Biblijnych, Bożych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-27, 12:40

Czyli wykopaliska z I wieku to nic?
Ignacy Antiocheński (żył w I wieku, umarł w 107) to nic?
Justyn Męczennik (+167) nieważny?
Nie czytasz listów Adwersarzy?
A był to przecież najwcześniejszy z wymienionych przez Ciebie heretyków, czczących stworzenie.!
Za ten chamski tekst powinieneś wylecieć z forum.
Ps. Nie odważył bym się na kłamstwa w sprawach Biblijnych, Bożych.
Przeciwnie - łże... mijasz się z prawdą, odkąd tu wszedłeś.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-27, 12:49

Marek_Piotrowski pisze:Za ten chamski tekst powinieneś wylecieć z forum.
Wszystko w Waszych rękach...
Rom 1:25 bt5 " Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen."
Amen.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-27, 16:08

Widzę że nic się nie zmieniło - jak świadkopodobnego przypreć do muru, jak nie ma już żadnych argumentów, jako ostatnią broń wyciąga bezpodstawne oskarżenia.
Sam sobie wystawiasz świadectwo - i swojej grupie religijnej.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-27, 16:55

Marek_Piotrowski pisze:Sam sobie wystawiasz świadectwo - i swojej grupie religijnej.
Nic dla Was więcej nie mogę zrobić. :(
Nie w mojej to mocy.
2Co 4:3-4 psz " A jeśli nasza ewangelia jest niezrozumiała, to tylko dla tych, którzy idą na potępienie. (4) Ich umysły oślepił bóg tego świata ? szatan ? by nie dostrzegli światła ewangelii, ukazującego wspaniałość Chrystusa, który jest obrazem samego Boga."

Może choć jedna osoba z czytających ten wątek zreflektuje się...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-27, 17:02

Jak wyżej. Nie reprezentujesz żadnego poziomu merytorycznego, a po wykazaniu Ci błędu Bibią - żadnej klasy w dyskusji.

podkowa

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: podkowa » 2017-11-27, 17:07

Marek ma racje co do meritum.
A my czekamy, az Ty Henryku jako ten jeden z czytajacych ten watek wreszcie sie zreflektujesz.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-11-28, 08:39

podkowa pisze:Marek ma racje co do meritum.
A my czekamy, az Ty Henryku jako ten jeden z czytajacych ten watek wreszcie sie zreflektujesz.
Nie będę ustosunkowywał się do legend i mitów.
Już na tym forum były dowody z mitologii.

O Ignacym z Antiochii i recenzjach Jego listów mądrzy ludzie napisali:
(Bo musisz wiedzieć, że nie zachowały się żadne oryginały Jego listów, lecz jedynie zachowane znacznie późniejsze recenzje. Wiarygodność ich jest ?różna?.)
?Wydaje mi się, że ci, co układali te dokumenty, powinni byli bardziej uważać na prawdopodobieństwo i zgodność z ówczesnymi obyczajami. (...) Przyznajmy, że trzeba odpuścić tym, którzy znajdują w takich opowieściach więcej pobożności aniżeli prawdy."
Voltaire- Traktat o tolerancji napisany z powodu śmierci Jana Calasa ? Wolter, PIW, Warszawa 1988; s.46
(...) [piszemy na temat a nie uprawiamy agitacji - Dezerter]

Cóż- nic nowego pod słońcem:
Mt 23:24 bt4 "Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-28, 09:08

No tak, teraz - przyciśnięty - deprecjonujesz wczesnych chrześcijan, męczenników, na podstawie tego, co napisał o nich złośliwie bluźnierca i wojujący ateista Wolter. Gratuluję autorytetów!
Miej litość nad sobą i nie kompromituj się.

Masz coś do napisania na temat wątku, czy nie?
(Jeśli chcesz rozmawiać o bóstwie Chrystusa, to jest taki wątek na forum - przeczytaj go zanim coś popełnisz. No i - ze względu na temat - postaraj się powstrzymać od chamskich wstawek, na jakie pozwoliłeś sobie tutaj).

Jesli chcesz porozmawiać o rzekomym bałwochwalstwie - też proszę bardzo, jest nawet taki temat. Warunki jak wyżej.

Dość chamstwa, i to niedouczonego.

podkowa

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: podkowa » 2017-11-28, 09:13

Eeeee ... Henryku. Spales na lekcjach.
Arka Przymierza zbudowana rekoma ludzi otrzymala taka moc Boga, ze nawet usmiercala. I Arka Przymierza byla tym samym, czyli figura Maryi / W Arce przeciez przechowywano kilka waznych przedmiotow bedacych atrybutami Boga, a Maryja nosila w sobie samego Boga.
Przed Arka tanczono na Jej czesc, calowano, klaniano sie ... noooo ... a pewnej zonie krola Dawida tez jej to sie nie podobalo ( podobnie jak dzisiaj Tobie Henryku sie nie podoba - i nazywasz to balwochwalstwem). A co napisano w Biblii na temat zachowania zony Dawida i konsekwencjach tego .... to poczytaj sobie ( z pewnoscia znajdziesz to miejsce w Biblii).

A ten cytat przypiety z ewangelii Mateusza to .... hmmm .... jakbym juz o badaczach gdzies go czytal. Czy to nie badacze cos wciaz przecedzaja?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Andej » 2017-11-28, 11:19

Jak widać wątek wyczerpał się. Czas się wyłączyć.

Ale chciałem pochwalić Henryka za przytoczony cytat z 2 listu do Koryntian . Przytoczę ponownie odrobinę rozszerzając dla oddania kontekstu.
1 Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu. 2 Unikamy postępowania ukrywającego sprawy hańbiące, nie uciekamy się do żadnych podstępów ani nie fałszujemy słowa Bożego, lecz okazywaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osądowi sumienia każdego człowieka. 3 A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, 4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. 5 Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas - jako sługi wasze przez Jezusa. 6 Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa.
Modliłem się w Twojej intencji, aby nie był zaślepiony w swej specyficznej interpretacji. Zdajesz sobie sprawę, na co się skazujesz. I tym, że pogarszasz swą sytuację narzucając pozbawione logiki spojrzenie na Pismo.
Czyń miłosierdzie, a nie czyń podstępów. Nie fałszuj słowa bożego, lecz szukaj prawdy.
Czyniąc to co czynisz zauważyłeś, że każdy z rozmówców poddał osądowi próby Twojej indoktrynacji. W obliczu Boga każdy z dyskutantów wypowiedział się na temat głoszonych przez Ciebie tez.
Życzę Ci obyś został olśniony jasnością chwały bożej na obliczu Chrystusa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ