Masturbacja u dziewczyny

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
skruszycsie
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 7 maja 2023
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: skruszycsie » 2023-05-08, 22:22

@sądzony tak, twórczość zawsze jakoś pomaga, ogólnie zajęcie inne. Co do nicku, dzięki, jakoś tak wydawało mi się, że idealnie oddaje/opisuje mój obecny stan. Dziękuję też za modlitwę i również pozdrawiam.

Dodano po 14 minutach 8 sekundach:
Abstract pisze: 2023-05-08, 08:28 Jeśli weszłaś w nawyk przyda się pomoc specjalisty. Musisz znaleźć przyczynę odreagowania.
Może psycholog albo psychiatra (nie znam się na tym jeszcze tak dobrze) byłby dobrym rozwiązaniem, już dawno myślałam o tym tak ogólnie, także chyba w końcu kiedyś się zdecyduję. Przyczynę odreagowania znam prawdopodobnie, ale można by było się jeszcze lepiej rozeznać. Dziękuję

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: Abstract » 2023-05-08, 22:38

skruszycsie pisze: 2023-05-08, 22:36 Może psycholog albo psychiatra (nie znam się na tym jeszcze tak dobrze) byłby dobrym rozwiązaniem, już dawno myślałam o tym tak ogólnie, także chyba w końcu kiedyś się zdecyduję. Przyczynę odreagowania znam prawdopodobnie, ale można by było się jeszcze lepiej rozeznać. Dziękuję
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4943978 ... jego-zycia
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

skruszycsie
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 7 maja 2023
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: skruszycsie » 2023-05-08, 22:40

Dayy pisze: 2023-05-08, 09:19Pomodlę się.
Dziękuję bardzo

Dodano po 16 minutach 6 sekundach:
Andej pisze: 2023-05-08, 09:22
skruszycsie pisze: 2023-05-08, 00:14 czy moglibyście pomodlić się za mnie, żeby Bóg był ze mną cierpliwy w mojej walce z tymże grzechem? Żeby się nie gniewał na mnie tylko wiedział,
...
To mój pierwszy post więc nie wiem jak to tu wygląda, ale napisałam ja umiałam.
Moglibyśmy się pomodlić i to uczynimy. Od dzisiaj codziennie dopóki będzie dyskutować na tym Forum.

Bóg jest cierpliwy. Daleko bardziej niż człowiek. Nie widzisz ile tysięcy lat czeka na to, abyśmy się stali jedną owczarnią? I wciąż czeka z miłością.

Bóg się nie gniewa. Bóg kocha.
...
Walcz intensywnie dopóki nie stanie się to nałogiem. Ja nigdy nie byłem dziewczynką, więc nie doradzę dobrze. Ale odnosząc sie ogólnie do nałogów i nawyków konieczny jest jakiś dodatkowy imperatyw. Przynajmniej dla mnie. Jakiś konkretny cel. Albo ofiara w jakiejś intencji. Na przykład wyzdrowienie osoby Ci bliskiej. Gdy, na przykład, w intencji wyzdrowienia tej osoby przyrzekniesz wstrzemięźliwość, to to obietnica doda Ci sił do wytrwania.
Ojej, dziękuję naprawdę. Co do ofiary w jakiejś intencji - wiem, co masz na myśli, że byłaby to jakaś motywacja, więc można jakąś wybrać. Pomyślę nad tym co by to mogło być

Dodano po 10 minutach 36 sekundach:
lukasz_1 pisze: 2023-05-08, 16:30 Witaj,

bardzo dobrze że napisałaś, podzielenie się problemem i wyrzucenie go z głowy dużo daje.

Moi przedmówcy dobrze Ci radzą, podkreślę tylko jak ważna jest częsta spowiedź w tym przypadku. Rozumiem co masz na myśli mówiąc o lawinie grzechów która pociąga za sobą masturbację. Mam podobnie, najtrudniejszy jest czas gdy nie przebywam w stanie łaski uświęcające, świadomość ze nie mogę przystąpić do komunii działa tak że pokusa jest kilka razy silniejsza.

W moim przypadku wyeliminowanie z mediów wszystkiego co może mieć podtekst erotyczny było kluczowe.
Równie ważne jest aby nie pozostawać samemu w bezczynności, nie pozwalać na nudę i okoliczności sprzyjające masturbacji.
No, najgorzej właśnie jak się wydaje, że już poleciałeś/aś z innymi grzechami, więc Cię kusi do następnego/następnych. Tak, też już to zrobiłam, te różne modne rzeczy nawet teraz zwykle mają jakiś podtekst, więc może czas wrócić do jakiejś większej normalności na chwilę i się zatrzymać.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
abi pisze: 2023-05-08, 16:39 uwazam ze prosba o wyzdrowienie bliskiej osoby nie powinna byc zwiazana z rezygnacja z jakiegos grzechu
jesli bliski by zmarl mamy popasc w ten grzech z uszami?
Może pomyślę nad czymś innym, dzięki za trzeźwość :)

Dodano po 9 minutach 20 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-05-08, 16:48
abi pisze: 2023-05-08, 16:39 uwazam ze prosba o wyzdrowienie bliskiej osoby nie powinna byc zwiazana z rezygnacja z jakiegos grzechu
jesli bliski by zmarl mamy popasc w ten grzech z uszami?
Łączenie walki z grzechem z ofiarą za czyjeś zdrowie może wywołać też inne problemy: jeśli nie uda się wytrwać w dobrym, to ten, kto walczy z grzechem, może się niesłusznie obwiniać o pogorszenie stanu zdrowia tej bliskiej osoby. Lepiej po prostu pomodlić się za tę chorą osobę, bez ofiarowywania za nią walki z nałogiem. Bo nałóg nie jest taki prosty do zwalczenia, a dodatkowe czynniki stresowe (na zasadzie presji "trzeba wytrwać, bo inaczej ktoś nie wyzdrowieje". To tak nie działa, bo to nie od naszych upadków zależy czyjeś zdrowie, to by było destrukcyjne myślenie) mogą utrudnić wychodzenie z tego nałogu.
Tak, jak się stresuję, że nie chcę czegoś tam robić, to trochę mocniej o tym myślę, więc postaram się jakoś lżej do tego podejść. Wymyślę jakąś swoją intencję

Dodano po 8 minutach 37 sekundach:
Morkej pisze: 2023-05-08, 18:20
skruszycsie pisze: 2023-05-08, 00:14 Co byście mi doradzili? Myślicie, że może usunięcie mediów społecznościowych na jakiś czas, żeby się nie stymulować z każdej strony, by mi pomogło?
Znalezienie stałego spowiednika. Ja miałem. Pomógł mi po wielu indywidualnych rozmowach zobaczyć problemy, które nie do końca widziałem, oraz wskazywał mi właściwą drogę, aby starać się unikać grzechów i rozwijać swoją relację z Bogiem.
Czy usunięcie mediów jest konieczne? To zależy jakich ;) Taki TikTok to bym wywalił od razu.
To tylko moje zdanie, ale pozostawiłbym sobie te najkonieczniejsze, a resztę odstawił na jakiś czas, albo całkowicie usunął.
skruszycsie pisze: 2023-05-08, 00:14 żeby Bóg był ze mną cierpliwy w mojej walce z tymże grzechem? Żeby się nie gniewał na mnie tylko wiedział, że ja chcę z tym skończyć, bo On jest dla mnie najważniejszy i się nie poddam, potrzebuję tylko Jego miłości i wsparcia.
Od papieża Franciszka pochodzą słowa: "Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem nam; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Bóg, który jest Źródłem wszystkiego, jest Tobą zainteresowany. Czemu? Bo Cię kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej. Jeśli pozostaniesz na Niego otwarta, to możesz być pewna, że będzie Ciebie prowadził do tego, co jest dobre.
Na szczęście TikToka nie mam, ale skłoniłam się nawet do tego, że usunęłam YouTube, przynajmniej z telefonu. Ogólnie jakoś tak mi lżej, jak nie mam tego nawyku ciągłego przeglądania czegoś. Bardzo mnie podniósł na duchu ten wpis, także dzięki :)

Dodano po 29 minutach 43 sekundach:
pom pisze: 2023-05-08, 17:35 @skruszycsie

Proponuję kontemplację Męki Pańskiej podczas odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i odmówienie poniższej modlitwy. I wypełnij na maxa czas poza obowiązkami, także przyjemnościami zgodnymi z Wolą Bożą. Też dołączam Cię do swoich intencji.
Powiedział mi dziś Jezus: - pragnę, abyś głębiej poznała Moja miłość, jaka pała Moje Serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją Mękę. Wzywaj Mojego miłosierdzia dla grzeszników, pragnę ich zbawienia. Kiedy odmówisz tę modlitwę za jakiego grzesznika z sercem skruszonym i wiarą, dam mu łaskę nawrócenia. Modlitewka ta jest następująca:
O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego, jako zdrój Miłosierdzia dla nas – ufam Tobie!
(Dz 186-187)
Ojej wybacz, że wróciłam teraz do Twojej wypowiedzi, wczytałam się potem w kolejne, w których omawiacie jak wygląda treść modlitwy i tak jakoś mnie "wyrzuciło".

Przede wszystkim muszę niesamowicie podziękować, bo to że mnie dołączyłeś do intencji to tak bardzo miły gest. I z chęcią skorzystam z propozycji, bo Koronka do Miłosierdzia Bożego nie jest mi obca, że tak ujmę. Modlitwę też odmówię. Dziękuję jeszcze raz

Dodano po 23 minutach 15 sekundach:
recki pisze: 2023-05-08, 18:26 Jeśli masz taką trudność, że coś wyzwala w Tobie taką skłonność, to powiedz w tym momencie "Boże, kocham Cię" i wstań i pójdź robić coś innego, tak żeby odwrócić trochę swoją uwagę. Bez niepotrzebnych napięć, czy lęku, czy strachu. Zwracaj się do Jezusa, opowiedz Mu, co Ciebie dzisiaj dobrego spotkało, podziękuj Mu za to że jesteś stworzona w cudowny sposób, podziękuj za swoją rodzinę. Ciesz się tym że jesteś Jego ukochaną córką - Bóg zawsze zawsze patrzy na Ciebie z miłością. Różne grzechy mogą nas dotykać, ale patrz się na Jezusa znacznie częściej niż w stronę grzechu. A jako dobrą praktykę, możesz np. przeczytać sobie codziennie fragment Ewangelii, tak aby żyć Słowem, które Pan Bóg nam zostawił, abyśmy się tym Słowem karmili i umacniali.
Chciałabym tak, wcześniej pomagało, teraz bywało trochę ciężej, bo bardzo mnie ciągnęło do tego, żeby niestety to zrobić, ale

to już tak do wszystkich - wiecie, dzisiaj jakimś cudem było spokojniej i nie miałam potrzeby reagowania na małe bodźce, może to te modlitwy? Ale też chyba dzięki temu, że mogłam się tu wygadać

A co do reszty wpisu - to dobry pomysł, żeby codziennie rozmawiać z Jezusem, a Bogu też codziennie powiem, że Go kocham.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
konserwa pisze: 2023-05-08, 20:15 Organizm potrzebuje rozladowania ...
Magiczne antyseksualne klucze nie istnieja. Za to istnieje Chrystus, ktory zawsze podnosi z upadku, zawsze, gdy zawolamy o pomoc.
Tak, nieważne ile razy upadniesz, dalej się módl i proś o pomoc, tak zrobię (i w sumie już robię).

Dziękuję wszystkim

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: sądzony » 2023-05-09, 07:44

"Ta książka przynosi rozwiązanie tego problemu. Dzięki niej dowiesz się, jak przejąć kontrolę nad własnym mózgiem i zmusić go do pracy dla siebie. Opisana tu metoda czterech kroków pozwala wychwytywać i tłumić zwodnicze komunikaty wysyłane przez mózg, by następnie uruchomić go do koncentrowania uwagi na nowych, korzystnych działaniach i zachowaniach. W ten sposób przeprogramujesz swój mózg w zdrowy i pożyteczny sposób, co w naturalny sposób doprowadzi do stopniowych zmian w życiu: staniesz się osobą, którą naprawdę chcesz być, będziesz podejmować mądre decyzje i jednocześnie wzmocnisz i pobudzisz do działania swoje prawdziwe ja."

Pierwszy rozdział dostępny tu:
https://pdf.helion.pl/zapanu/zapanu.pdf

Warto się zapoznać przed ewentualnym zakupem.
Troszkę poradnikowa czego nie lubię.
Ostatnio zmieniony 2023-05-09, 07:45 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: Andej » 2023-05-09, 09:34

sądzony pisze: 2023-05-09, 07:44Ta książka przynosi rozwiązanie tego problemu.
Jak widzę taki napis, to od razu odkładam i już więcej nic już więcej nie czytam. Dla mnie jest to ostrzeżeniem przed manipulacją i rozbudzaniem fałszywych nadziei.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: sądzony » 2023-05-09, 09:55

Też mam takie odczucia, ale nie czytałem więc trudno cokolwiek powiedzieć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: Abstract » 2023-05-09, 09:58

@sądzony @Andej Książka upraszcza neuronaukowe określenia, jest oparta na prawdziwych przypadkach klinicznych, dla mnie wartościowa, odkrywa dla czytającego coś przez co ja dochodziłem intuicyjnie dość długo bez wspomagaczy w postaci mapy wiązań przyczyno skutkowych jakie ta książka przedstawia. Książka jest rozwiązaniem jeśli się do niej zastosujesz, autor pisze że droga jest czasami długa i trudna ale porównując tą pozycję z innymi ma wiele wspólnych mianowników. Polecam ją przede wszystkim w natręctwach i fobiach.
Jeśli ktoś żałuje wydać na książkę która może pomóc w tej samej cenie może zjeść kebaba.
Ostatnio zmieniony 2023-05-09, 09:59 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

skruszycsie
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 7 maja 2023
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: skruszycsie » 2023-05-09, 15:13

@sądzony @Abstract jeśli chodzi o książkę, to nie zaszkodzi zakupić, dawno czegoś takiego nie czytałam i nie podchodziłam do sprawy racjonalniej, tylko siedziałam w swoim świecie, może to by mi wyjaśniło jak z większym dystansem podchodzić do swoich myśli i przekonań i nie reagować na nie z automatu

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: sądzony » 2023-05-09, 15:15

skruszycsie pisze: 2023-05-09, 15:13 @sądzony @Abstract jeśli chodzi o książkę, to nie zaszkodzi zakupić, dawno czegoś takiego nie czytałam i nie podchodziłam do sprawy racjonalniej, tylko siedziałam w swoim świecie, może to by mi wyjaśniło jak z większym dystansem podchodzić do swoich myśli i przekonań i nie reagować na nie z automatu
Jak uważasz. W linku jest chyba 1-szy rozdział. Możesz przeczytać. To da Ci jakiś pogląd.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: Abstract » 2023-05-09, 18:33

sądzony pisze: 2023-05-09, 15:15
Jak uważasz. W linku jest chyba 1-szy rozdział. Możesz przeczytać. To da Ci jakiś pogląd.
Pozdrawiam
Nie, nie da. Niestety trzeba machnąć całość. Książka nawiązuje do badań z książki " Pułapki myślenia, o myśleniu szybkim i wolnym" oraz książki "zaburzony umysł, co mózgi mówią o nas samych". Chodzi o powstawanie niekorzystnych wiązań neuronowych przyczyny i skutku które powstają gdy tworzy się nawyk.
Ale lepiej jest twierdzić "nie czytałem ale się wypowiem"
Ostatnio zmieniony 2023-05-09, 18:33 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Masturbacja u dziewczyny

Post autor: sądzony » 2023-05-09, 20:21

Abstract pisze: 2023-05-09, 18:33 Ale lepiej jest twierdzić "nie czytałem ale się wypowiem"
A gdzie ja się wypowiedziałem?
Napisałem, że mam podobne odczucia jak Andej.

Nie wiem jak ty, ale ja po rozdziale potrafię powiedzieć czy ta książka jest dla mnie czy nie.
Skoro jest dostępny warto go przeczytać. Tak uważam.
Nigdzie nie napisałem, że książka jest zła, niewłaściwa czy szkodliwa.

Jeżeli dziewczyna czuje, że może pomóc to polecam. Proste.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany