Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Badaniepsych
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2023

Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Badaniepsych » 2023-05-08, 10:42

Dzień dobry! Jesteśmy grupą studentów i w związku z zaliczeniem zajęć przygotowaliśmy badanie dotyczące religijności i oceny ciała :)
Jest ono skierowane do kobiet które ukończyły 18 rok życia. Bylibyśmy niezwykle wdzięczni za wypełnienie kwestionariusza lub podesłanie go bliskim sobie kobietom - bardzo się nam to przyda.
Badanie jest w pełni anonimowe i nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Pragniemy również zaznaczyć, że do badania wykorzystane zostały gotowe narzędzia. Nie jesteśmy ich twórcami i nie mamy wpływu na poszczególne pytania/twierdzenia. Ich rzetelność i trafność również będzie potem analizowana.
Jedno z nas będzie monitorowało wątek i w razie potrzeby odpowiadało na wszelkie pytania lub wątpliwości. Dziękujemy!
Link do badania:

https://forms.gle/yALVWpYVNpowZ3fWA

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13816
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2206 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: sądzony » 2023-05-08, 10:53

Wypełniłem, ale nie jestem kobietą. Słabe.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Badaniepsych
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2023

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Badaniepsych » 2023-05-08, 10:58

sądzony pisze: 2023-05-08, 10:53 Wypełniłem, ale nie jestem kobietą. Słabe.
Niestety, jest to badanie internetowe i nie można wprowadzić innych zabezpieczeń. Wymaganie jakichkolwiek dowodów jest niezbyt etyczne :(
Musimy więc zwyczajnie obdarzyć odbiorców zaufaniem.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4455
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-05-08, 11:17

Wypełniłam. Ankieta jest całkiem niezła, dość dobrze sformułowana, pytania ciekawe. Tylko nie rozumiem jaki jest związek pomiędzy pytaniami o religijność, a tymi odnośnie ciała. Bo w tej drugiej części, dotyczącej postrzegania wyglądu, zaznaczyłabym dokładnie to samo kilka lat temu, gdy jeszcze byłam niewierząca. Obecnie jestem osobą wierzącą i nie ma żadnej różnicy w moim postrzeganiu własnego wyglądu. Wiara nie ma u mnie żadnego znaczenia w tej sprawie, nie wpływa na to.
To tylko takie moje spostrzeżenie, ale nie jest to krytyka ankiety, po prostu zauważyłam, że w moim przypadku nie istnieje zależność pomiędzy wiarą, a postrzeganiem własnego wyglądu.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13816
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2206 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: sądzony » 2023-05-08, 11:22

W każdym razie jako mężczyzna uważam się za osobę religijną w stopniu ~7 (w skali 1-10) i atrakcyjną fizycznie ~5.
Kiedyś gdy byłem niewierzącym, religijnym byłem na ~1, a atrakcyjnym na ~8.
Wydawać by się mogło, iż moja atrakcyjność spada wraz ze wzrostem religijności. Jest również odwrotnie proporcjonalna do wieku. Religijność, duchowość rośnie wraz z wiekiem.

Wydaje mi się również iż rośnie pokora, na rzecz pychy oraz istotniejsze staje się to co duchowe na rzecz tego co fizyczne i materialne.
:-?

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-05-08, 11:17 Wypełniłam. Ankieta jest całkiem niezła, dość dobrze sformułowana, pytania ciekawe. Tylko nie rozumiem jaki jest związek pomiędzy pytaniami o religijność, a tymi odnośnie ciała. Bo w tej drugiej części, dotyczącej postrzegania wyglądu, zaznaczyłabym dokładnie to samo kilka lat temu, gdy jeszcze byłam niewierząca. Obecnie jestem osobą wierzącą i nie ma żadnej różnicy w moim postrzeganiu własnego wyglądu. Wiara nie ma u mnie żadnego znaczenia w tej sprawie, nie wpływa na to.
To tylko takie moje spostrzeżenie, ale nie jest to krytyka ankiety, po prostu zauważyłam, że w moim przypadku nie istnieje zależność pomiędzy wiarą, a postrzeganiem własnego wyglądu.
A u mnie się zmieniło. No ale ja nie jestem kobietą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4455
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-05-08, 11:27

sądzony pisze: 2023-05-08, 10:53 Wypełniłem, ale nie jestem kobietą. Słabe.
W ten sposób zafałszujesz im wyniki, skoro badanie ma dotyczyć tylko kobiet.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Badaniepsych
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2023

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Badaniepsych » 2023-05-08, 11:31

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-05-08, 11:17 Wypełniłam. Ankieta jest całkiem niezła, dość dobrze sformułowana, pytania ciekawe. Tylko nie rozumiem jaki jest związek pomiędzy pytaniami o religijność, a tymi odnośnie ciała. Bo w tej drugiej części, dotyczącej postrzegania wyglądu, zaznaczyłabym dokładnie to samo kilka lat temu, gdy jeszcze byłam niewierząca. Obecnie jestem osobą wierzącą i nie ma żadnej różnicy w moim postrzeganiu własnego wyglądu. Wiara nie ma u mnie żadnego znaczenia w tej sprawie, nie wpływa na to.
To tylko takie moje spostrzeżenie, ale nie jest to krytyka ankiety, po prostu zauważyłam, że w moim przypadku nie istnieje zależność pomiędzy wiarą, a postrzeganiem własnego wyglądu.
Dziękujemy bardzo za odpowiedź zwrotną! :x
Odpowiadając na pytanie, jest to badanie korelacyjne - polega ono na znalezieniu związku, nie przyczyny. Szukanie przyczyn to już znacznie bardziej skomplikowany proces.
Gdy wykazane zostanie istnienie związku (o wpływie korzystnym lub niekorzystnym), będzie można próbować wnioskować o powodzie na podstawie różnych artykułów czy nawet szukać wyjaśnienia w naukach kościoła :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13816
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2206 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: sądzony » 2023-05-08, 11:31

To sobie usuną ten z 10:53 :)
Zresztą chyba wzięli to pod uwagę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Ate » 2023-05-08, 22:45

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-05-08, 11:17 Wypełniłam. Ankieta jest całkiem niezła, dość dobrze sformułowana, pytania ciekawe. Tylko nie rozumiem jaki jest związek pomiędzy pytaniami o religijność, a tymi odnośnie ciała. Bo w tej drugiej części, dotyczącej postrzegania wyglądu, zaznaczyłabym dokładnie to samo kilka lat temu, gdy jeszcze byłam niewierząca. Obecnie jestem osobą wierzącą i nie ma żadnej różnicy w moim postrzeganiu własnego wyglądu. Wiara nie ma u mnie żadnego znaczenia w tej sprawie, nie wpływa na to.
To tylko takie moje spostrzeżenie, ale nie jest to krytyka ankiety, po prostu zauważyłam, że w moim przypadku nie istnieje zależność pomiędzy wiarą, a postrzeganiem własnego wyglądu.
Jaką nauką jest psychologia, każdy widzi...

Po prostu to tak subiektywne, niejednoznaczne i często trudne do oddzielenia kwestie, że wszelkie metody ilościowe, na siłę wpychane do psychologii, by bardziej ją uwiarygodnić jako dziedzinę wiedzy w świecie, gdzie szanuje się tylko wiedzę wymierną, gardząc "humanistami", tę psychologię wypaczają...

Tendencyjność założeń i wniosków jest problemem w takich badaniach. Jak również trudność z rozdzieleniem korelacji z ciągiem przyczynowo - skutkowym...

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6031
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Albertus » 2023-05-09, 05:59

Kobieta jak uwierzy naprawdę i na poważnie zaczyna podążać za Chrystusem to od razu staje się ładniejsza i bardziej atrakcyjna. :D

Poza zachowaniem zmienia się też jej wygląd. To widać w jej oczach.

Chcesz być piękna - zostań chrześcijanką! :D
Ostatnio zmieniony 2023-05-09, 06:00 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Andej » 2023-05-09, 09:46

Ate pisze: 2023-05-08, 22:45 Jaką nauką jest psychologia, każdy widzi...

Po prostu to tak subiektywne, niejednoznaczne i często trudne do oddzielenia kwestie, że wszelkie metody ilościowe, na siłę wpychane do psychologii, by bardziej ją uwiarygodnić jako dziedzinę wiedzy w świecie, gdzie szanuje się tylko wiedzę wymierną, gardząc "humanistami", tę psychologię wypaczają...

Tendencyjność założeń i wniosków jest problemem w takich badaniach. Jak również trudność z rozdzieleniem korelacji z ciągiem przyczynowo - skutkowym...
Podobnie uważam, ale znacznie gorzej.
A na dodatek ambiwalentnie. Bo jednej strony uważam, że należy korzystać z pomocy psychologów i psychiatrów (korzystałem), a z drugiej uważam, że jest to hochsztaplerka. A w zdecydowanej większości spraw nie istnieje żadne poważne kryterium kwalifikacji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Ate » 2023-05-09, 12:06

Andej pisze: 2023-05-09, 09:46 Podobnie uważam, ale znacznie gorzej.
A na dodatek ambiwalentnie. Bo jednej strony uważam, że należy korzystać z pomocy psychologów i psychiatrów (korzystałem), a z drugiej uważam, że jest to hochsztaplerka. A w zdecydowanej większości spraw nie istnieje żadne poważne kryterium kwalifikacji.
To znaczy oczywiście ja również nie chcę negować tego, że psychologia jako nauka jak i terapia psychologiczna, a zwłaszcza psychiatria to są rzeczy potrzebne i pomocne, ale zawsze trzeba pamiętać o tych ograniczeniach tej dziedziny wiedzy bo inaczej wlaśnie się tworzy szerookie pole dla wspomnianej hochsztaplerki :D

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2545
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Związek religijności z oceną własnej atrakcyjności u kobiet [Badanie]

Post autor: Abstract » 2023-05-09, 12:57

Można ankietować wszystkie kobiety, ateizm jest religią. Przypadek jest bogiem o takiej samej mocy sprawczej co Jahwe.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

ODPOWIEDZ