Pytanie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Marcin 1337
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2022

Pytanie

Post autor: Marcin 1337 » 2023-05-18, 16:22

Wiem że refleksoterapia i bioenergioterapia leczy energią, a czym takie plastry lecznice co się nazywają kinesiotaping leczą energią czy to jakaś substancja chemiczna, wie ktoś może ? Jest to jakaś fizjoterapia - leczy to energią czy jakaś substancja chemiczna?
Nie wiem czy mogę tutaj napisać czy zostanę przeniesiony gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 2023-05-18, 16:23 przez Marcin 1337, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6221
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Pytanie

Post autor: CiekawaXO » 2023-05-18, 17:48

Okultystyczną energią, jeśli w ogóle.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2023-05-18, 20:49

Kinesiotaping to metoda zwiększenia przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, użycie taśm kinesio powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Ponieważ plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.
Nie ma w tym chemii, energii, zabobonów. Rozluźnia nieco podobnie do masażu. W przypadku stawów podobnie do bandaża elastycznego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Pytanie

Post autor: Praktyk » 2023-05-19, 23:37

Refleksoterapia, akupunktura, akupresura itp. nie sà okultystyczne. Nikt tam nie używa jakiejś zewnętrznej energii do wpływu na twoje ciało. To tylko różne formy stymulacji układu nerwowego i innych.
Energoterapia to już śliski temat. .
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Marcin 1337
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2022

Re: Pytanie

Post autor: Marcin 1337 » 2023-05-20, 15:13

Akupunktura też jest zła tu mówi jeden ksiądz, minuta 32:22
Ostatnio zmieniony 2023-05-20, 15:14 przez Marcin 1337, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Pytanie

Post autor: Praktyk » 2023-05-20, 19:08

@Marcin 1337 a tu piszą, że jest ok. Tylko że czasem ktoś może łączyć akupunkturę z czymś dodatkowym, co już może być okultystyczne.

https://www.fronda.pl/a/madre-akupunktu ... 82387.html
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Marcin 1337
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2022

Re: Pytanie

Post autor: Marcin 1337 » 2023-05-21, 15:44

A jeżeli przez to energia przepływa? Tutaj pisze w 3 punkcie , od tych plastrów
https://repozytorium.ur.edu.pl/server/a ... 71/content
Ostatnio zmieniony 2023-05-21, 15:45 przez Marcin 1337, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Dezerter » 2023-05-21, 22:47

Marcin 1337 pisze: 2023-05-21, 15:44 A jeżeli przez to energia przepływa? Tutaj pisze w 3 punkcie , od tych plastrów
https://repozytorium.ur.edu.pl/server/a ... 71/content
Nie od plastrów a w meridianach
Kinesiology Taping wywodzi się z podstaw
medycyny dalekowschodniej, w związku z czym diagnostyka i terapia oparta jest na
meridianach (Bakuła i in. 2005). Meridiany to kanały energetyczne, szlaki przepływu energii Qi1
, które przebiegają przez całe ciało i wszystkie narządy. Na podstawie
dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta terapeuta może określić, w którym meridianie przepływ energii Qi jest zaburzony (Kasperczyk i in. 2003)
czyli to samo co akupresura czy akupunktura, tylko tu nie igły i nie masaż a plastry
ja bym to zakwalifikował do mało szkodliwych duchowo
i jeśli się nie będzie wchodziło w te meridiany i energię Qi, których istnienia nie potwierdza współczesna nauka,
tylko przyklejało plastry, które mają stymulować organizm przez napięcie skóry, mięśni itp
to ja problemów duchowych nie przwiduję
Ostatnio zmieniony 2023-05-21, 22:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2023-05-22, 08:30

Marcin 1337 pisze: 2023-05-21, 15:44 A jeżeli przez to energia przepływa? Tutaj pisze w 3 punkcie , od tych plastrów
https://repozytorium.ur.edu.pl/server/a ... 71/content
W punkcie 3 nie jest nic napisane o przepływie energii.
Szkodliwe jest natomiast demonizowanie wszystkiego.
Nawet jeśli plastry wpływają na przepływ energii (co nie jest napisane w linkowanym tekście), to nie jest to działanie zewnętrzne, ale wewnętrzne.
A to co "przepływa" wewnątrz organizmu na pewno w żadnym stopniu nie wpływa na świat duchowy. Chyba, że zgodnie z zasadą: mens sana in corpore sano. Nie da się dopatrzyć w kinesioterapii jakichkolwiek wpływów duchowych. Ani pozytywnych, ani negatywnych. Zaręczam, że dużo bardziej szkodliwe jest przejście pod drabiną, albo w poprzek drogi czarnego kota.

A do samoleczenia polecam BSM. I nie dajmy się zwariować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2023-05-22, 09:40

Wszystko jest energią. Fale energetyczne nieustannie są wokół nas, w nas, przechodzą przez nas. Czy energia wynikająca z fal grawitacyjnych jest okultystyczna? To istne czary, czyż nie? Czy energia fal radiowych będąca wszędzie i zawsze, a w dodatku można odpowiednio ją zagospodarować i wtedy już czary bez dwóch zdań - słyszymy głos z skrzynki, a nawet obraz i głos z innej skrzynki. Czary?
Czy egzorcyzmy nie wyglądają na czary? Dla mnie tak.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2023-05-22, 16:39

Wiesława pisze: 2023-05-22, 09:40 Wszystko jest energią.
E = mc². Ale gdy mamy do czynienia z energia wiadomego pochodzenia, wtedy jest wszystko OK. Gorzej, gdy nie znamy jej pochodzenia. Szczególnym przypadkiem jest bioenergoterapia. Nie mamy pewności, że pochodzi od Boga. Nie mozemy wykluczyć udziału złego. Dlatego tak ostrożnie traktujemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2023-05-22, 18:44

Andej pisze: 2023-05-22, 16:39
Wiesława pisze: 2023-05-22, 09:40 Wszystko jest energią.
E = mc². Ale gdy mamy do czynienia z energia wiadomego pochodzenia, wtedy jest wszystko OK. Gorzej, gdy nie znamy jej pochodzenia. Szczególnym przypadkiem jest bioenergoterapia. Nie mamy pewności, że pochodzi od Boga. Nie mozemy wykluczyć udziału złego. Dlatego tak ostrożnie traktujemy.
Ostrożności nigdy za wiele, szczególnie w sprawach duchowych.
Terapeuta podczas tych zabiegów udziela swojej energii życiowej pacjentowi i tu może być jakieś zagrożenie. Nie wiadomo co lub kto w tej energii tak naprawdę "siedzi". Intencje mogą być dobre, ale wszyscy, jako ludzie mamy mroczne strony (czasami nawet nie wiedząc, aż sytuacja życiowa ją pokaże); terapeuci też i coś przekazują innej osobie.
Masz rację, tu trzeba zachować ostrożność.
A co sądzicie o różdżkarstwie? To chyba podobne jest. Chodzi o energie tkwiące w człowieku, a sama różdżka tylko sygnalizuje na przykład odnalezienie cieków wodnych, czy miejsc chorobowych w organizmie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2023-05-22, 21:29

Nie wiem, czym to jest. Wiem, że działa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marcin 1337
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2022

Re: Pytanie

Post autor: Marcin 1337 » 2023-05-24, 11:24

Wyczytałem na internecie:
Koncepcja kinesiotapingu oparta jest na meridianach. Są to drogi przepływu energii Qi, które łączą poszczególne punkty akupunkturowe, co tłumaczy ich wpływ na poszczególne ludzkie organy. W związku z tym zastosowanie plastra często ma wpływ na układ ruchu nie tylko lokalnie, ale także globalnie.

Chyba tego lepiej nie brać.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-05-24, 11:49

Ogólnie o dyskusji, okultyzmie, energiach:
  • O ile wszystko jest energią/materią, to wcale nie znaczy, że kiedy mowa o "przepływie energii" w sensie okultystycznym to ma coś wspólnego z jakąkolwiek energią. To zapożyczenie języka i nic więcej.
  • niestety, to, że "działa" nie jest argumentem. Złe rzeczy też, niestety, działają[/quote]

    Co do samych taśm kinesiotapingu, to - niezależnie od czasem dorabianych zabobonnych tłumaczeniach (meridiany, "energia" Qi itp) - jest to co do zasady jak najbardziej fizjologiczna metoda, związana ze zmianą napięcia mięśni, stabilizacji stawów itd. Nie bałbym się tego specjalnie (oczywiście, należy to stosować z normalnych źródeł, a nie od jakichś nawiedzonych "terapeutów naturalnych".
    Polecam https://www.doz.pl/czytelnia/a12479-Kin ... netycznych

    W ogóle bawi mnie fascynacja "starożytną medycyną naturalną". Tacy Chińczycy uważali, że człowiek myśli brzuchem, a współcześni zapaleńcy chcą od nich czerpać jakąś, rzekomo "wyższą", wiedzę medyczną :)

    Owszem, medycyna ludowa jest inspiracją, sporo niesie informacji na temat niektórych terapii ziołowych (choć lekceważy skutki uboczne), można czerpać. Ale nie na zasadzie że jest to jakaś starożytna, "wyższa" wiedza".

ODPOWIEDZ