Pokuta

ODPOWIEDZ
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Pokuta

Post autor: Drwal » 2023-05-19, 10:56

Czy jak dostałem na spowiedzi za pokutę odmówić dwa razy Litanię do Matki Bożej, a na tej Mszy było Nabożeństwo Majowe i potem jeszcze odmówiłem po Mszy Litanię. Czy to jest spełnienie pokuty jeśli i tak czy siak byłbym na Nabożeństwie Majowym?
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pokuta

Post autor: Andej » 2023-05-19, 11:24

Drwal pisze: 2023-05-19, 10:56 Czy jak dostałem na spowiedzi za pokutę odmówić dwa razy Litanię do Matki Bożej, a na tej Mszy było Nabożeństwo Majowe i potem jeszcze odmówiłem po Mszy Litanię. Czy to jest spełnienie pokuty jeśli i tak czy siak byłbym na Nabożeństwie Majowym?
Jeśli masz wątpliwości, to odmów w domu.
Czy boisz się, ze jak odmówisz raz, albo dwa za dużo, to coś złego się stanie? Czy masz tak mało czasu, że bardzo trudne byłoby odmówienie w domu? A może masz wstręt do odmawiania tej litanii i dlatego szukasz odpowiedzi, czy juz wystarczy na majowym?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Pokuta

Post autor: Drwal » 2023-05-19, 11:38

Andej pisze: 2023-05-19, 11:24
Drwal pisze: 2023-05-19, 10:56 Czy jak dostałem na spowiedzi za pokutę odmówić dwa razy Litanię do Matki Bożej, a na tej Mszy było Nabożeństwo Majowe i potem jeszcze odmówiłem po Mszy Litanię. Czy to jest spełnienie pokuty jeśli i tak czy siak byłbym na Nabożeństwie Majowym?
Jeśli masz wątpliwości, to odmów w domu.
Czy boisz się, ze jak odmówisz raz, albo dwa za dużo, to coś złego się stanie? Czy masz tak mało czasu, że bardzo trudne byłoby odmówienie w domu? A może masz wstręt do odmawiania tej litanii i dlatego szukasz odpowiedzi, czy juz wystarczy na majowym?
Jestem z natury wrażliwy na sprawy duchowe, ale z drugiej strony nie chcę przesadzać
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pokuta

Post autor: Andej » 2023-05-19, 12:18

Wątpię, czy dodatkowa modlitwa może być przesadą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ