Po co Bóg stworzył człowieka?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Andej » 2023-07-29, 17:36

Zuben Ninja pisze: 2023-07-29, 16:00 Prawdziwym celem stworzenia człowieka jest zapełnienie wszystkich pozostawionych, pustych miejsc kręgów nieba z każdego poziomu przez zbawione dusze ludzkie. Te kręgi nieba, które wcześniej zajmowały obecne demony muszą zostać wszystkie zapełnione przez nas ludzi a miejsc jest 3 tryliony (6 trylionów dobrych aniołów i 3 tryliony demonów jako trzecia część zbuntowanych aniołów). Świat nie skończy się dopóki to się nie stanie.
Biorąc pod uwagę, że dotychczas na Ziemi żyło ok. 108 000 000 000 i przy założeniu (niemożliwe) że wszyscy dostali się do nieba. to jeszcze do zapełnienia nieba potrzeba 999 999 892 000 000 000 osób zbawionych.
Czy możesz na tej podstawie obliczyć i podać, kiedy nastąpi paruzja?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 393
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Zuben Ninja » 2023-07-31, 17:12

Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-29, 16:02 To żart? Skąd masz takie informacje?
Już kilka razy spotkałem się z tym twierdzeniem, że celem naszego stworzenia jest zastąpienie nami demonów we wszystkich kręgach nieba, z których zostały one wygnane. Wiem, że sporo o tym wspominała bł. Anna Katarzyna Emmerich w swojej książce "Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi Wraz z Tajemnicami Starego Przymierza". Zresztą nie tylko ona o tym mówiła - wiem, że jeszcze kilka innych księży i katolików o tym mówiło ale ich imion i nazwisk już nie pamiętam. Osobiście uważam, że ma to sens i nie lekceważyłbym tego.

Jeżeli chodzi o liczbę aniołów i demonów to w Orędziach do Żywego Płomienia Bóg Ojciec mówił, że dobrych aniołów jest 6 trylionów natomiast Matka Boża, że demonów jest 3 tryliony:

Bóg Ojciec (Przekaz nr 1242):

"Co robię? Jak już wspomniałem stwarzam po dwie dusze na sekundę, a odwołuję do wieczności jedną. Jednocześnie wszystkiego doglądam co do tej pory zostało stworzone. Słucham co mówi Jezus i Duch Święty, słucham każdego Anioła, a jest ich w Niebie i pełniących funkcje na ziemi sześć trylionów. Pilnuję wszystkich demonów, aby nie przekroczyły granicy, którą im wyznaczyłem. Uważnie słucham każdego człowieka, od chwili kiedy zyskuje świadomość. Dla Mnie czas nie istnieje, w Niebie nie ma pojęcia czasu, odczuwa jego działanie każdy kto żyje na ziemi. Wykonuję tysiące różnych czynności w tym samym czasie."

Źródło: https://www.viviflaminis.com/or%C4%99dzia/rok-2023

Matka Boża (Przekaz nr 1223):

"Od pewnego czasu wielu z was obserwuje nasilenie działania szatana. Pewien czas temu przybyło do Polski około trylion demonów, to prawie 1/3 demonów piekła. Demony włażą wszędzie gdzie tylko zdołają, bo obrona duchowa zanika, likwidowane przez biskupów jest to co pomaga walczyć z demonami. W swojej większości kapłani i biskupi opuścili swoje „owieczki”, zamiast pomagać ludowi, mnożą dla chcących się modlić przeszkody, utrudniają pracę duchową tym, którzy jeszcze trwają na posterunkach".

Źródło: https://www.viviflaminis.com/or%C4%99dzia/rok-2022

Jeżeli chodzi o te 3 tryliony demonów to jestem w stanie w to uwierzyć bo nawet ks. egzorcysta Gabriele Amorth mówił o tym, że podczas jednego z egzorcyzmów demon powiedział mu, że jest ich tak wielu, że gdyby w jednej chwili zgromadzili się obok siebie to zasłoniliby cały Księżyc.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-01, 15:57

Jak słuchasz takich "proroków" jak "Żywy Płomień" to nic dziwnego ;)

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 393
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Zuben Ninja » 2023-08-01, 22:10

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-01, 15:57 Jak słuchasz takich "proroków" jak "Żywy Płomień" to nic dziwnego ;)
Nie znalazłem żadnych herezji w tych orędziach. Co niby jest w nich takiego podejrzanego co nie zgadza się z nauczaniem Kościoła?
Ostatnio zmieniony 2023-08-01, 22:11 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-01, 22:57

Sorry, litości.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 393
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Zuben Ninja » 2023-08-01, 23:07

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-01, 22:57 Sorry, litości.
Ale ja naprawdę nie widzę nic złego w tych orędziach. Tam wszystko jest sensownie wyjaśniane. Żadnej herezji się tam nie doszukałem.
Ostatnio zmieniony 2023-08-01, 23:18 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Po co Bóg stworzył człowieka?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-01, 23:09

Wierzę, że nie widzisz. Tym gorzej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”