Objawienie Jana

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Objawienie Jana

Post autor: Wiesława » 2023-05-19, 17:12

Chciałabym Was zachęcić do wysłuchania cyklu wykładów/nauczań na temat Księgi Objawienia - Apokalipsy.
Jak sam autor, którego dopiero co odkryłam, zaznacza, jest to Księga zaniedbana. To prawda. Trudno się ją czyta, a jeszcze trudniej interpretuje. Miałam okazję dawniej trochę książek przeczytać i kilka nauczań wysłuchać, ale niewiele w pamięci mi pozostało.
Przejrzystość tłumaczenia, oparcie się o całą Biblię, sposób przekazu są atutami tych wykładów.
Wykładów jest 17 i można je znaleźć tu na tej stronie https://www.youtube.com/@obogu-spotkani ... /playlists
Pierwszy odcinek tu:


Ja jeszcze wszystkich nie odsłuchałam, jestem w 17 odcinku i spokojnie mogę zachęcić, jeśli ktoś zainteresowany.
Ostatnio zmieniony 2023-05-19, 17:13 przez Wiesława, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Objawienie Jana

Post autor: AdamS. » 2023-05-19, 21:41

Wiesława pisze: 2023-05-19, 17:12 Jak sam autor, którego dopiero co odkryłam, zaznacza, jest to Księga zaniedbana. To prawda. Trudno się ją czyta, a jeszcze trudniej interpretuje.
Dziękuję, chętnie przy odpowiedniej sposobności (potrzebne jest wyciszenie) poczytam, bo również bardzo sobie cenię tę Księgę - choć jest ona tak niejednoznaczna w symbolicznym przekazie. Ale może właśnie to inspiruje do poszukiwania coraz to nowych odczytań?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienie Jana

Post autor: Dezerter » 2023-05-19, 22:01

Wysłuchałem pierwszy odcinek, dobry, ciekawy, chrześcijański, nie widzę błędów teologicznych
człowiek nie promuje siebie, nie promuje swojej denominacji - oby tak dalej
Zdziwił mnie swoją oceną Augustyna, bo ja znam jego przeszłość przed nawróceniem, ale nie widzę tych rzeczy, które mu przypisuje w jego dziełach chrześcijańskich, więc tylko tu bym się nie zgodził.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Objawienie Jana

Post autor: Wiesława » 2023-05-20, 12:17

Dezerter pisze: 2023-05-19, 22:01 Wysłuchałem pierwszy odcinek, dobry, ciekawy, chrześcijański, nie widzę błędów teologicznych
człowiek nie promuje siebie, nie promuje swojej denominacji - oby tak dalej
Zdziwił mnie swoją oceną Augustyna, bo ja znam jego przeszłość przed nawróceniem, ale nie widzę tych rzeczy, które mu przypisuje w jego dziełach chrześcijańskich, więc tylko tu bym się nie zgodził.
Cieszy mnie, że jesteśmy podobnego zdania w tej sprawie.
Szczerze mówiąc, już nie pamiętam co tam o Augustynie było, ale może być i tak, że nawet nie zauważyłam tego fragmentu lub we mnie "nie uderzył". Przyznam, że Augustyna mało znam, nie czytałam żadnego jego pisma. Wiem tylko to, co ogólnie chodzi w obiegu, czyli żadne sensacje.

Jeszcze został mi ostatni odcinek. Widzę, że jest na tej stronie kilka innych, dla mnie ciekawych materiałów. Na przykład o Księdze Daniela, która przecież bardzo łączy się z Apokalipsą. Planuję wysłuchać także tego.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Objawienie Jana

Post autor: Wiesława » 2023-05-21, 12:46

Słucham sobie tego wykładu o Ks.Daniela. Długi jest i mnóstwo ważnych treści zawiera.
Dla zainteresowanych podaję namiary: https://www.youtube.com/watch?v=-8_q18x ... L&index=2
Tytuł: "Proroctwo "70 tygodni Daniela"
Ostatnio zmieniony 2023-05-21, 15:15 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”