Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Robin91 » 2023-05-25, 19:24

Szczęść Boże.

Mam 32 lata a od 2011 roku czyli skończenia liceum zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. Nie wiem czy moja w tym wina czy też nie. Nie przepadam za większością ludzi w moim wieku a nie mówiąc już pokoleniu Z. Wiem, że wiara nie pozwala na uczucie niechęci wobec kogokolwiek. Nie podoba mi się styl życia większości osób z mojego i młodszych pokoleń. W jaki sposób mogę znaleźć stricte konserwatywnych przyjaciół a w ten sposób może i przyszłą żonę? Na duszpasterstwo akademickie jestem już raczej za stary. Poza tematem dodam, że moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół. Oczywiście mam pracę od 4 lat dopiero. Proszę o rady kochani.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Ate » 2023-05-25, 19:43

- poszukaj jakie wspólnoty są w twojej parafii lub w pobliskich parafiach, jeśli w twojej nic takiego nie ma
- uczęszczaj na rekolekcje
- jedź na pielgrzymki

To są dobre sposoby poznawania katolików.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: sądzony » 2023-05-25, 19:43

Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Szczęść Boże.
Mam 32 lata a od 2011 roku czyli skończenia liceum zmagam się z depresją.
U mnie depresję zdiagnozowano około 2000 r. Z czasem diagnozę zmieniono na ChAD.
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Życie towarzyskie - żadne. Nie wiem czy moja w tym wina czy też nie.
Myślę, że to może być wynik depresji, a jeśli tak to żadna w tym Twoja wina.
Rozumiem, że bierzesz leki i jesteś w stanie remisji?
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Nie przepadam za większością ludzi w moim wieku a nie mówiąc już pokoleniu Z.
Ja nie przepadałem za ludźmi w ogóle, Ty jedynie części.
Co to "pokolenie Z" - jak to rozumiesz?
Nie przepadając za pokoleniem w swoim wieku, nie przepadasz za sobą samym. Rozumiem, że to wynik depresji?
Jaki byłeś przed diagnozą?
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Wiem, że wiara nie pozwala na uczucie niechęci wobec kogokolwiek.
Wiara nie zabrania uczuć.
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Nie podoba mi się styl życia większości osób z mojego i młodszych pokoleń. W jaki sposób mogę znaleźć stricte konserwatywnych przyjaciół a w ten sposób może i przyszłą żonę?
Wydaje mi się, że co do przyjaciół, to się tak nie dzieje.
Przyjaciel to ten, z którym czujesz się bezpiecznie.
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Poza tematem dodam, że moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół. Oczywiście mam pracę od 4 lat dopiero. Proszę o rady kochani.
Może terapia?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: abi » 2023-05-25, 19:47

Pokolenie Z (ang. Generation Z), in. zoomerzy, generacja Z, Post-Millennials, pokolenie internetowe, Pokolenie C– pokolenie ludzi urodzonych od roku 1995 do roku 2012



pokolenie BB (baby boomers, boomers, bumerzy) - urodzeni w latach 1946-1964.
pokolenie X - urodzeni w latach 1965-1980.
pokolenie Y (millenialsi) - urodzeni w latach 1981-1995
pokolenie Z (Gen Z) - urodzeni w latach 1995-2012.
pokolenie Alfa (Alpha) – urodzeni w latach 2010–2025
Ostatnio zmieniony 2023-05-25, 19:54 przez abi, łącznie zmieniany 2 razy.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: sądzony » 2023-05-25, 19:49

abi pisze: 2023-05-25, 19:47 Pokolenie Z (ang. Generation Z), in. zoomerzy, generacja Z, Post-Millennials, pokolenie internetowe, Pokolenie C– pokolenie ludzi urodzonych od roku 1995 do roku 2012
Czyli ci co jak idą to pod nogi patrzą przez wyświetlacz i kamerę telefonu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Lwica » 2023-05-25, 20:05

Ale przecież ludzie niewierzący też mogą być w podobnym typie jaki szukasz.
Powiem tak... Szukając porad zazwyczaj jest to coś w stylu: zapisz się na zajęcia dodatkowe, wychodź do ludzi, wolontariat, szukaj w starych znajomych, moze na osiedlu ostały się jeszcze osoby tak jak Ty, które chętnie będą chciały sis poznać.
No tylko, że nie zawsze to jest tak pięknie :-B
Ja mam podobną sytuację, też ostatnio nie mam z kim spędzać czasu. Ostatnio przyglądam się ludziom w kościele, w parafii i zazwyczaj widzę kilka osób w podobnym wieku co ja. Według mnie oni są bez partnera/partnerki, także można by zagadać o byle co i zawsze już mieć do kogoś się uśmiechnąć. No ale gdzieś odwagi brak :-?
Nie wiem czy też tak masz, ale ja od razu widzę czy ktoś jest samotny lub sam. To jakoś bije od człowieka. Nie musi być fizycznie sam, ale może czuć się w taki sposób. Ode mnie też bije pewnie, chociaż ja uśmiecham sow do ludzi tak po prostu czasami, także może to być trochę zamaskowane :-h

Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Robin91 » 2023-05-25, 21:18

sądzony pisze: 2023-05-25, 19:43 Może terapia?
Chodzę na terapię. Przechodzę obecnie ciężki okres w życiu - rozpad pierwszego w życiu związku. Próbuję o niej zapomnieć ale nie jest to łatwe.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Susanna » 2023-05-25, 21:35

Kurcze:/ nie wiem co ci doradzic bo tez się z tym zmagam i zdałam sobie sprawę że nie mam już przyjaciół w realu. Ani znajomych. I nieświadomie chciałam ich znaleść w internecie, na forach czy instagramie L-) :-? A nie tędy droga
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: bei » 2023-05-25, 22:02

Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Szczęść Boże.

Mam 32 lata a od 2011 roku czyli skończenia liceum zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. Nie wiem czy moja w tym wina czy też nie. Nie przepadam za większością ludzi w moim wieku a nie mówiąc już pokoleniu Z. Wiem, że wiara nie pozwala na uczucie niechęci wobec kogokolwiek. Nie podoba mi się styl życia większości osób z mojego i młodszych pokoleń. W jaki sposób mogę znaleźć stricte konserwatywnych przyjaciół a w ten sposób może i przyszłą żonę? Na duszpasterstwo akademickie jestem już raczej za stary. Poza tematem dodam, że moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół. Oczywiście mam pracę od 4 lat dopiero. Proszę o rady kochani.
U mnie jest jeszcze cos takiego jak duszpasterstwo postakademickie dla starszych. Co prawda nie bylam ale myślę o tym od dawna. Są też inne wspólnoty.
Widze duże podobienstwo do mnie. Też mam 32 lata, niezbyt lubię ludzi, nie mam przyjaciół i w sumie nigdzie nie wychodzę poza pracą. Jest to jedyne co robie sensownego pozatym do niczego nie umiem sie zmobilizowac. Nie wiem czy to wynik depresji, możliwe ale dawno nie byłam u psychiatry chodzę tylko do psychoterapeuty co drugi tydzień. No i też niedawno zakończyłam zwiazek. W 2014 roku zdjagnozowano mi nerwice, ale ona zaczęła się wcześniej. Co jakiś czas mam też taki depresyjny nastrój, teraz bo nie biorę leków, a życie nie ułożyło się tak jak sobie wyobrażałam (chodzi o związek).
Ponoć po każdej burzy przychodzi słońce wiec prawdopodobie kiedyś będzie lepiej.

Niegodna
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2023
Has thanked: 7 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Niegodna » 2023-05-26, 17:52

Robin91 pisze: 2023-05-25, 21:18 Chodzę na terapię. Przechodzę obecnie ciężki okres w życiu - rozpad pierwszego w życiu związku. Próbuję o niej zapomnieć ale nie jest to łatwe.
Sama psychoterapia? czy też farmakoterapia?

Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Robin91 » 2023-05-27, 09:00

Niegodna pisze: 2023-05-26, 17:52 Sama psychoterapia? czy też farmakoterapia?
Leki też.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Dezerter » 2023-05-27, 10:18

Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Szczęść Boże.

Mam 32 lata a od 2011 roku czyli skończenia liceum zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. Nie wiem czy moja w tym wina czy też nie. Nie przepadam za większością ludzi w moim wieku a nie mówiąc już pokoleniu Z. Wiem, że wiara nie pozwala na uczucie niechęci wobec kogokolwiek. Nie podoba mi się styl życia większości osób z mojego i młodszych pokoleń. W jaki sposób mogę znaleźć stricte konserwatywnych przyjaciół a w ten sposób może i przyszłą żonę? Na duszpasterstwo akademickie jestem już raczej za stary. Poza tematem dodam, że moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół. Oczywiście mam pracę od 4 lat dopiero. Proszę o rady kochani.
To, że pracujesz to podstawa! nie rezygnuj z pracy (tej czy innej)
To, że wierzysz w Boga to bardzo dużo i też "ciągnie cię ku górze"
A konserwatywnych przyjaciół to znajdziesz w środowisku miłośników mszy trydenckiej/łacińskiej
jest kilku na naszym forum, dalej środowiska polityczne narodowo konserwatywne, monarchiści itp itd pewnie sam wiesz lepiej
Ja to raczej konserwatywny nie jestem

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Kochani ludkowie forumowicze drodzy - wpiszcie miejscowości, albo regiony skąd jesteście to ułatwia kontakt
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: sądzony » 2023-05-27, 10:29

Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 Szczęść Boże.
Mam 32 lata a od 2011 roku czyli skończenia liceum zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. Nie wiem czy moja w tym wina czy też nie. Nie przepadam za większością ludzi w moim wieku a nie mówiąc już pokoleniu Z. Wiem, że wiara nie pozwala na uczucie niechęci wobec kogokolwiek. Nie podoba mi się styl życia większości osób z mojego i młodszych pokoleń. W jaki sposób mogę znaleźć stricte konserwatywnych przyjaciół a w ten sposób może i przyszłą żonę? Na duszpasterstwo akademickie jestem już raczej za stary. Poza tematem dodam, że moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół. Oczywiście mam pracę od 4 lat dopiero. Proszę o rady kochani.
Tak sobie jeszcze pomyślałem i to nie żart.
Może weź sobie psa.

To w pewien sposób wypełni "dziurę relacyjną", uruchomi Cię do organizacji dnia, wyrwie z lenistwa, a "psiarstwo" pomaga nawiązywać relacje z psiarzami. Wiem bo mam. Regularne spacery pomogły mi zrzucić 5 kg, a w stanach głęboko depresyjnych byłem "zmuszony" wychodzić z nim na spacery co pozwalało mi oderwać się od swojej choroby. Zwierzęta uczą również odpowiedzialności za kogoś / coś innego. Moim zdaniem działa więc terapeutycznie zarówno na płaszczyźnie indywidualnej jak i społecznej.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: Andej » 2023-05-27, 10:41

Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół.
Z tego co napisałeś wynika, że problemem jest prokrastynacja. Sugeruję, abyś zwrócił się do poradni psychologicznej z prośba o ustalenie przyczyn i rodzaju prokrastynacji. A następnie podjął walkę i/lub leczenie jej. Sądzę, że prokrastynacja jest główna przyczyna twoich problemów. Ale, chyba na dodatek, jesteś introwertykiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć konserwatywnych przyjaciół?

Post autor: sądzony » 2023-05-27, 12:06

Andej pisze: 2023-05-27, 10:41
Robin91 pisze: 2023-05-25, 19:24 zmagam się z depresją. Życie towarzyskie - żadne. moja depresja powoduje u mnie m.in. kompletny brak zorganizowania w życiu i lenistwo. Może to spowodowane brakiem przyjaciół.
Z tego co napisałeś wynika, że problemem jest prokrastynacja. Sugeruję, abyś zwrócił się do poradni psychologicznej z prośba o ustalenie przyczyn i rodzaju prokrastynacji. A następnie podjął walkę i/lub leczenie jej. Sądzę, że prokrastynacja jest główna przyczyna twoich problemów. Ale, chyba na dodatek, jesteś introwertykiem.
Przecież, na tyle na ile rozumiem wpisy, autor jest w psychoterapii. Skąd pomysł pójścia do poradni psychologicznej?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ