Czy popełniłam grzech ?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Andej » 2023-05-31, 07:48

Nadialana pisze: 2023-05-30, 22:59 Mòwie że sama przywołuje speecjalnie
Nie wiem, czy uznałbym świadomego pobudzania seksualnego za grzech lekki. Ale nie jestem spowiednikiem.
Sugeruję, aby zamiast latać nerwowo do spowiedzi, wyznaczyć sobie czasokres między jedną a drugą. I otwarcie spytać spowiednika, jak on kwalifikuje ten typ pobudzania organów płciowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-05-31, 13:31

Ale wlasnie tu nie chodzilo o pobudzanie narządòw płucuowych. To odczucie ogòlnie w brzuchu raczej na dole. I mialam w sumie tak ze zawsze sie boje czy to nie jest płuciowe pobudzanie ale nie chodzilo tu o przyjemność pluciową jak podczas masturbacji tylko o intymną swere odczucie jest tu bardzo cienka granica moim zdaniem i musze umiec ją rozròżniac bo ja nie chcialam sie doprowadzic do orgazmu tylko czuc te intymne dolegliwosci takie odczucia i tezeba byc stanowczym w swoich myslach a nie wpadac w paranoje i wmawiac sobie ciezkie grzechy a potem jeszcze w to wierzyc i dreczyc sie tym i tak zyc
To jest ta choroba wlasnie a ja nie chce w tym byc
Skrupulantyzm to choroba straszna
Wierze że wszystko o czym była i jest mowa są to maksymalnie grzechy tylko i wyłącznie lekkie jeżeli w ogòle grzechy

Niegodna
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2023
Has thanked: 7 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Niegodna » 2023-05-31, 13:45

Odczucia, o których piszesz często występują przy zaburzeniach lękowych. A fakt niechcianych myśli odnośnie grzechu i to, że cały czas o tym myślisz wywołuje właśnie objawy somatyczne, przez co zastanawiasz się czy nie popełniasz grzechu. Jest to błędne koło. Jak u hipochondryka, który boi się chorób, przez co czuje silny lęk, który powoduje u niego bóle somatyczne, przez co on myśli, że jest poważnie chory, bo przecież go boli. Wiem, bo sama przez to przechodziłam.
https://stowarzyszenieanimo.pl/zaburzen ... omatyczna/
Ostatnio zmieniony 2023-05-31, 13:48 przez Niegodna, łącznie zmieniany 1 raz.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-05-31, 20:12

Tak tylko że te sama wywołuje specjalnie ale wierze że wszystko o czym była mowa i jest to są najwyżej wszystkie lekkie grzechy jeżeli w ogóle grzechy

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-05-31, 21:41

O wszystkim o czym pisaliśmy o czym była mowa i jest mowa są to maksymalnie grzechy lekkie jeżeli w ogòle są grzechami
Tak uważam i w to wierze
Żadnych grzechòw cieżkich nie ma

Dodano po 39 sekundach:
Wszystkie jest grzechami lekkimi jeżeli w ogòle są to grzechy

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Andej » 2023-05-31, 21:46

Nadialana pisze: 2023-05-31, 21:42 Tak uważam i w to wierze
Doskonale. Ale problem w tym, że na Sądzie Ostatecznym nie będziemy sądzeni z tego, co my uznaliśmy za prawo i grzech, ale z tego, co Bóg wyznaczył nam za prawo i to co On uznaje za grzechy.

Adam i Ewa w raju też uwierzyli, że zerwanie zakazanego owocu nie jest sprzeniewierzeniem się woli Boga. Niestety, to że tak wierzyli nie uroniło ich, ani nas przed konsekwencjami tego czynu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-05-31, 22:26

Chcesz mi powiedziec ze to są ciezkie grzechy? Nie są
I nie wmawiaj mi takich rzeczy bo przez takie coś pogrąża sie ta choroba

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
To jest najgorsze gadac takie glupoty a zwlaszcza komus kto we wszystkim widzi ciezki grzech

Dodano po 27 sekundach:
To sie są ciężkie grzechy

Dodano po 35 sekundach:
Wszystko o czym była i jest mowa są to maksymalnie tylko i wyłàcznie lekkie grzechy jeżeli w ogòle są grzechami

Dodano po 17 minutach 4 sekundach:
A ty jak nie wiesz nawet o czym mowa tylko odpisujesz na przypadkowych kilka słòw to bez sensu ze w ogòle zabierasz głos

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Andej » 2023-05-31, 22:59

Jeśli wiesz lepiej, to po co pytasz?
Jeśli to Ty decydujesz co jest grzechem i jakim, to po co tykle piszesz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-05-31, 23:13

Nie ja decyduje
Przestań wmawiać takie głupoty i kłamstwa
Jak nie znasz treści o czym była rozmowa to sie nie wypowiadaj
Gadasz tylko po to żeby coś powiedzieć
To jest śmieszne

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Nie zakłamuj rzeczywistości
Takim zachowaniem nic dobrego nie robisz

Wszystko o czym była i jest mowa są grzechami lekkimi jeżeli są to w ogòle grzechy. Nie ma mowy o grzechach ciężkich.
Wierze w to i też tak jest

Wszystko co było poruszane conajwyżej maksymalnie były i są to lekkie grzechy, jeżeli w ogòle są to grzechy

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Andej » 2023-06-01, 10:04

Opierałem się jedynie na tym i tym podobnych stwierdzeniacj kategorycznie kategoryzujących problem.
Nadialana pisze: 2023-05-31, 21:42 O wszystkim o czym pisaliśmy o czym była mowa i jest mowa są to maksymalnie grzechy lekkie jeżeli w ogòle są grzechami
Tak uważam i w to wierze
Żadnych grzechòw cieżkich nie ma
Wszystkie jest grzechami lekkimi jeżeli w ogòle są to grzechy
Zatem nie pomawiam, ale werbalizuje przekaz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-06-01, 12:05

Nie przeczytales o co chodzi tylko odpisales na pare słów ktore bez tematu glownego nic nie znaczą bo odnoszą sie do reszty. Zanim zrobisz głupote to pomyśl bo nie masz racji i wprowadzasz w błąd innych

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
A jak wprowadzasz w błąd osoby ktòre mają problem z tą chorobą o ktòrej nawet nie wiessz pewnie że piszemy to jeszcze bardziej pogarszasz
Więc jak nie wiesz to nie zabieraj głosu

Dodano po 9 minutach 27 sekundach:
Bo nie wiesz
A w dodatku szczerzysz kłamstwo że ktoś sam wyznacza prawde i grzech a to nie jest prawda
Jakbyś przeczytał od początku to byś wiedział więc przestań takie rzeczy robić
I sie nie odzywaj jak nie masz zamiaru konstruktywnie mòwić tylko swoje herezje zalłamane niesprawdzone

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 12:27

Nadialana pisze: 2023-06-01, 12:15 Nie przeczytales o co chodzi tylko odpisales na pare słów ktore bez tematu glownego nic nie znaczą bo odnoszą sie do reszty. Zanim zrobisz głupote to pomyśl bo nie masz racji i wprowadzasz w błąd innych

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
A jak wprowadzasz w błąd osoby ktòre mają problem z tą chorobą o ktòrej nawet nie wiessz pewnie że piszemy to jeszcze bardziej pogarszasz
Więc jak nie wiesz to nie zabieraj głosu

Dodano po 9 minutach 27 sekundach:
Bo nie wiesz
A w dodatku szczerzysz kłamstwo że ktoś sam wyznacza prawde i grzech a to nie jest prawda
Jakbyś przeczytał od początku to byś wiedział więc przestań takie rzeczy robić
I sie nie odzywaj jak nie masz zamiaru konstruktywnie mòwić tylko swoje herezje zalłamane niesprawdzone
Spokojnie. Wszyscy tutaj chcemy dobrze dla drugiego człowieka. :ymhug:
Się nie złości tak, bo to również szkodzi :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-06-01, 15:11

Wszystko o czym tutaj była i jest mowa, to nie są to grzechy a maksymalnie grzechy lekkie
.

Dodano po 25 sekundach:
Nie ma tutaj mowy o ciężkich grzechach

Dodano po 45 minutach 47 sekundach:
Wierzę w to i tak uważam że wszystko o czym była tutaj mowa i jest nadal są to maksymalnie grzechy lekkie jeżeli w ogòle nimi są

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Wiem że tak jest takie są fakty i prawda jest taka że wszystko o czym tutaj pisaliśmy, wszystko o czym była mowa, wszystko co poruszaliśmy i poruszamy, maksymalnie co najwyżej są to tylko i wyłącznie grzechy lekkie
Natomiast w ogòle nie są to grzechy a conajwyżej maksymalnie są to tylko i wyłącznie grzechy lekkie.

Nadialana
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2023
Has thanked: 1 time

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Nadialana » 2023-06-02, 00:38

Wszystko o czym rozmawialiśmy i rozmawiamy o czym była i jest mowa to wszystko są to maksymalnie tylko i wyłącznie lekkie grzechy a tak naprawde nimi nie są. Jeżeli coś mogłoby zaczepić o grzech to maksymalnie o lekki tylko i wyłącznie !!!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Czy popełniłam grzech ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-02, 00:40

Kogo usiłujesz przekonać, @Nadialana , nas czy... siebie?
Zagadać grzech?

ODPOWIEDZ