Nie branie leków

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Nie branie leków

Post autor: Aga1986 » 2023-05-27, 10:46

Czy grzechem jest nie branie leku przepisanego przez lekarza? Biorę kilka leków, ale z tym jednym uważam że lekarz przesadził. Dopiero po wykupieniu go zaczęłam czytać ulotkę, ten lek ma masę działań niepożądanych a w dodatku nawet nie jest na moje schorzenie. W internecie też ma różne opinie nawet lekarzy. Po prostu myślę rozsądnie i boję się tych skutków ubocznych a zwłaszcza jednego. Czy w takim stanie rzeczy, mojej niechęci do wzięcia tego leku popełniam grzech? Czy mogę dostać rozgrzeszenie mając taką postawę?
Ostatnio zmieniony 2023-05-27, 10:55 przez Aga1986, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nie branie leków

Post autor: Andej » 2023-05-27, 10:58

Niestety, lekarze są wyłączenie z odpowiedzialności za swoje działania. Niemal nigdy nie sprawdzają interakcji, ani skutków ubocznych.
Ale z tymi ulotkami, to przesada. To są bardziej dupokrytki niż porady. Wolą dopisać znacznie więcej, niz cos przeoczyć. W niektórych krajach zasądzaja potężne odszkodowania za skutki uboczne.
Nie rozpatrywałbym sprawy w kategorii grzechu. Ale zwrócił się o poradę. Wróć do lekarza i spytaj, czy jest przekonany. A może spytaj innego? Czasem są leki wspomagające działanie innych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Nie branie leków

Post autor: sądzony » 2023-05-27, 11:02

Biorę leki na ChAD, bo wiem, że w depresji mogę popełnić samobójstwo, a w manii rozwalić swoje życie.
Mam również ponoć pewne problemy z układem trawiennym. Nie mam jednak żadnych objawów i nie dostrzegam (możliwe, że jeszcze) tego "urazu/zaburzenia/choroby). Po kilku badaniach przepisano mi leki. Brałem je miesiąc lecz nie czułem poprawy, a raczej duże pogorszenie i je odstawiłem.
Ani przez moment nie pomyślałem o grzechu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ