Czy podniecenie to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Czy podniecenie to grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-05-31, 22:08

Andej pisze: 2023-05-31, 21:53
Abstract pisze: 2023-05-31, 20:21 Andeju stąd człowiek ma zdolność zatrzymania owej potrzeby, ponieważ do kopulacji jest nic więcej nie potrzebne jak podniecenie i sprawność seksualna. Natura nie wymaga nic więcej, reszta to wartość dodana od rozwoju i samoświadomości człowieka, normy społeczne, system prawny np. regulujący zmuszanie do zachowań seksualnych, wartości moralne, często kształtowane wiarą.
Tak, człowiek to nie zwierzę. Potrafi panować nad emocjami, popędami, pożądaniem. A nawet kierować się Dekalogiem, w którym zapisano: Nie pożądaj...

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Kacper1298 pisze: 2023-05-31, 20:42 Z pełnym szacunkiem, nikomu nic nie wyrzucam, każdy ma swoje zdanie, ale obrazek, który wysłał Andej faktycznie zmusza do spojrzenia na biust, a dopiero potem na twarz co za tym idzie człowiek patrzy na ten biust i jest ryzyko wystąpienia podniecenia
Nie, człowiek patrzy na całokształt. Na sens. Jeśli ktoś widzi na tym zdjęciu obiekt seksualny, to powinien się leczyć. Kobieta nie jest obiektem seksualnym, nie jest przedmiotem służącym do zaspokajania żądzy seksualnej. Człowiek nie jest zwierzęciem.
Ja nie patrze na tą kobietę jako obiekt seksualny, Nawet jak to leczyć się? Może ktoś jest młody i rozwija się u niego sferą seksualna, czuję pociąg do kobiet, tak oczywiści jest to grzech ciezki nie kwestionuje tego jest to źle, jednak młodzi mają takie skłonności i nie usprawiedliwiam tego nie wolno tak robić, ale lepiej by ich nie kusić. Leczyć by się musiał ktoś kto ZAWSZE w kobiecie widzi coś co ma służyć do zaspokajania potrzeb.

Weźmy taki przykład, osoba szuka w internecie czy podniecenie to grzech, bo ma z nim problem i trafią na ten wątek, widzi ten obrazek majac problemy z nadmiernym podnieceniem i podnieca się do tego obrazka, popełnia grzech. Nie patrzmy tylko przez pryzmat tego, że ja nie zaznaje podniecenia, no OK Ty nie, a ktoś może Tak? Tutaj kolegą wyżej dobrze nadmienił że to aż prowokuje aby spojrzeć na biust, nie ma wyjścia nie patrząc na ten obrazek nie parząc na niego. Potem jak popatrzy to wzbudzi w sobie pożądanie, bo ma z tym problem itp. A gdyby nie było tego obrazka miałby 1 grzech mniej, jeszcze jedna kwestia

Napis na biuście: Popatrz mi na twarz
Nie różni się od napisu: Patrz mi na biust
Dlaczego, bo słowa może i są różne, ale jak wcześniej wspomniałem i w tej i w tej sytuacji człowiek się na biust popatrzy. A grzech większy ma wtedy tylko osoba, która zachęcała innych do takiego czynu. Zresztą nawet ciężko mi określić co ten obrazek miałby wnieść do całokształtu wypowiedzi, świetnie to słowami opisałeś

Oczywiście to tylko moje zdanie, nie oceniajmy się nawzajem, przekazałem tylko moja opinie na ten temat, opinie osoby mającej problem z podnieceniem itp. I raczej zwierzęciem nie jestem, który musi iść się leczyć tylko osoba starająca się unikać grzechu pozdrawiam i z Bogiem
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy podniecenie to grzech?

Post autor: Andej » 2023-05-31, 22:23

Ileż razy tłumaczono, że reakcja organizmu nie jest grzechem. Tak jak drżenie z zimna nie jest grzechem. Ale grzechem jest nieposłuchanie mamy, gdy mówi, aby się odpowiednio ubrać.
Nie jestem lekarzem, ale totalnie przesadzone reagowanie nie jest normalne. Nie mnie, a lekarza spytaj.
Nie darmo przywołałem Sierzputowskiego. To nie jest normalne.
Hormony, pobudzenie, to normalne. Podniecenie, to normalne. Ale nie na widok reklamy wcale nie epatującej seksem. To chore.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Czy podniecenie to grzech?

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-01, 13:26

Andej pisze: 2023-05-31, 22:23 Ileż razy tłumaczono, że reakcja organizmu nie jest grzechem. Tak jak drżenie z zimna nie jest grzechem. Ale grzechem jest nieposłuchanie mamy, gdy mówi, aby się odpowiednio ubrać.
Nie jestem lekarzem, ale totalnie przesadzone reagowanie nie jest normalne. Nie mnie, a lekarza spytaj.
Nie darmo przywołałem Sierzputowskiego. To nie jest normalne.
Hormony, pobudzenie, to normalne. Podniecenie, to normalne. Ale nie na widok reklamy wcale nie epatującej seksem. To chore.
A czy chciane i wywoływane specjalnie podniecenie NIE seksualne tylko zwykle, jest grzechem?
Np. Słucham muzyki i ona wywołuje że mnie podniecenie ZWYKŁE ekscytacje itp.
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy podniecenie to grzech?

Post autor: lukasz_1 » 2023-06-01, 15:00

Kacper1298 pisze: 2023-06-01, 13:26 A czy chciane i wywoływane specjalnie podniecenie NIE seksualne tylko zwykle, jest grzechem?
Np. Słucham muzyki i ona wywołuje że mnie podniecenie ZWYKŁE ekscytacje itp.
Nie jest grzechem, ja bym to nazwał wprowadzeniem się w dobry nastrój.

Pytanie też co to za muzyka, bo są gatunki i wykonawcy których twórczość może budzić destruktywne emocje.

ODPOWIEDZ