Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-05-31, 16:06

No nie wiem, Dzieci cierpią.Przy zabijaniu.
Osobiście chodzi mi po głowie taka koncepcja
Bog jest Absolutną Miłością i jest absolutnie Sprawiedliwy gdyż jest źródłem.
Absolutnie sprawiedliwym byłoby przywrócić tym dzieciom to co im przeznaczyl gdyż nie jest ich wina to ze nie osiagnely Jego zamysłów. Wiec dlaczego miałyby cierpieć odlaczenie czy byc na niższych poziomach ? Przecież mamy Świętych Mlodziankow prawda? Może jest jakiś specjalny" chór" gdzie mogą stawiać sie za swoimi katami czy katkami... Przecież nasz Bog kocha szczególnie pokrzywdzonych.

Zaś paradoksy ateistow zbija sie prosto. Przypomina im się ze każdy opowiada za zle czyny, swoje zle czyny. I pyta sie czy w takim wypadku chcą zginąć jako niewinne ofiary tu i teraz bo dzięki temu ich zabójcy brda mieli zaslugi. POTEM TRZEBA BYC PRZYGOTOWANYM NA MANIFESTACJE. 😉

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Andej » 2023-05-31, 18:24

Marek parę razy tłumaczył jak rozumieć "sprawiedliwy" w odniesieniu do Boga. Może zbyt cicho napisał?
Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 16:06 Bog jest Absolutną Miłością i jest absolutnie Sprawiedliwy gdyż jest źródłem.
Absolutnie sprawiedliwym byłoby przywrócić tym dzieciom to co im przeznaczyl gdyż nie jest ich wina to ze nie osiagnely Jego zamysłów.
Dwa zdania wzajemnie sprzeczne. Bóg jest sprawiedliwy, ale to co uczynił nie jest absolutnie sprawiedliwe?
Podoba mi się wytykanie Bogu Jego "potknięć".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-05-31, 19:05

Po pierwsze na początku nspisalm ze dzieci cierpią przy zabijaniu.Czyli pisze o aborcji. Po drugie akt aborcji jest przeciw Bozemu planowo na konkretne abortowsne dziecko..Wiadomym jest ze na każdego człowieka Bog ma swój plan , swoje marzenie i za to nas ma czekać zasłużone, sprawiedliwe miejsce. I to ze dziecko nie zrealizuje planu Bożego marzenia nie jest wina tego dziecka. To dziecko jest absolutnie niewinne tzn nie obciążone winą ze swoich uczynków. I co będzie bardziej sprawiedliwe ? Przywrócenie zaplanowanego absolutna miłością i absolutna sprawiedliwością miejsca pierwotnie planowanego? Czy poslanie dziecka w Otchłań gdzie nie będzie cierpieć nic ponad cierpienie wynikle z braku kontaktu z Bogiem? To będzie miejsce wiecznej nieobecności Boga. I dltego tsk sobie kombinuje jak to mogłoby wyglądać..
Teraz zgrzesze trochę niecierpliwością.Andeju czy ty celowo przeinaczasz moje wypowiedzi ? Czy tylko nafinterpretujesz je nieświadomie w kiernku negatywnym tylko dlatego ze sie kiedyś ścięliśmy tu na forum ?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6270
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 874 times
Been thanked: 710 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 07:43

@Marek_Piotrowski niech Ci będzie, nie musi być to dogmat. Ale chociaż pewność. Ja nie rozumiem jak dzieci bez Chrztu mają jedynie "nadzieję". Że nie mają zasług?
A jakie ma dziecko które umarło a było ochrzczone?
Dla mnie ta nauka, brak pewności, jest dalej niesprawiedliwa, a twoje argumenty mnie nie przekonały.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 19:05 Po pierwsze na początku nspisalm ze dzieci cierpią przy zabijaniu.Czyli pisze o aborcji. Po drugie akt aborcji jest przeciw Bozemu planowo na konkretne abortowsne dziecko..Wiadomym jest ze na każdego człowieka Bog ma swój plan , swoje marzenie i za to nas ma czekać zasłużone, sprawiedliwe miejsce. I to ze dziecko nie zrealizuje planu Bożego marzenia nie jest wina tego dziecka. To dziecko jest absolutnie niewinne tzn nie obciążone winą ze swoich uczynków. I co będzie bardziej sprawiedliwe ? Przywrócenie zaplanowanego absolutna miłością i absolutna sprawiedliwością miejsca pierwotnie planowanego? Czy poslanie dziecka w Otchłań gdzie nie będzie cierpieć nic ponad cierpienie wynikle z braku kontaktu z Bogiem? To będzie miejsce wiecznej nieobecności Boga. I dltego tsk sobie kombinuje jak to mogłoby wyglądać..
Teraz zgrzesze trochę niecierpliwością.Andeju czy ty celowo przeinaczasz moje wypowiedzi ? Czy tylko nafinterpretujesz je nieświadomie w kiernku negatywnym tylko dlatego ze sie kiedyś ścięliśmy tu na forum ?
Możesz mi podać żródła, że Jezus ma dla nas SWÓJ plan?
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 07:52 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13800
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 07:57

CiekawaXO pisze: 2023-06-01, 07:45 ... nie musi być to dogmat. Ale chociaż pewność.
Dziwne sformułowanie.
Czyli idzie to tak:
niewiara, wiara, pewność, dogmat?
:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6270
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 874 times
Been thanked: 710 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 08:50

Nie wiem czy tak to idzie, i nie wiem o czym piszesz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Andej » 2023-06-01, 09:13

Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 19:05Andeju czy ty celowo przeinaczasz moje wypowiedzi ?
Czy możesz wskazać przeinaczenie? Zastosowałem najprostszą metodę CTRL+C => ctrl+V. Jeśli wiec przeinaczenie, to komp musiał coś zmienić.
Proszę sprawdź jeszcze raz, czy cos przeinaczyłem. Jestem przekonany (choć nie sprawdzałem czy nie ma żadnych zmian), że tylko wykazałem wzajemną sprzeczność myśli zawartych w obu zdaniach.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 19:05 Czy tylko nafinterpretujesz je nieświadomie w kiernku negatywnym
Ani w negatywnym, ani nadinterpretuję. Czytam zdanie po zdaniu i odnoszę się do zawartych w nich treści. Jeśli natrafiam na sprzeczność, to staram się dociec, która myśl jest właściwą, a która passusem. Ale z ogarniającego mnie lenistwa i wygodnictwa wole spytać autora, co miał na myśli. A także, a może gównie, po to, aby myśl swoja przedstawił jednoznacznie.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 19:05Andeju ...
Zauważyłem, że ostatnio wiele osób zwraca się do mnie in personam. Czasem z sensem i nawiązaniem do toczącej się dyskusji, tak jak powyżej. A czasem bezczelnie i po chamsku bez związku z tematem dyskusji. No i cała gama pośrednich form i treści. W niniejszym przypadku forma usprawiedliwiona treścią. Skoro masz takie (subiektywne) odczucia, to dobrze, że starasz się to wyjaśniać.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-05-31, 19:05 tylko dlatego ze sie kiedyś ścięliśmy tu na forum ?
Prosze o wybaczenie, ale nie pamiętam. Czy mógłbyś podać linki, przypomnieć sytuację? Bardzo przepraszam, ale nie potrafię zapamiętywać rozmówców. Jest kilka wyjątków na Forum. Kilka osób kojarzę (chyba 5). Jest mi przykro, ale nie potrafię zapamiętywać twarzy, imion, nazwisk, nicków, avatarów, dat (było to bardzo uciążliwe w pracy, bo zwykle nie wiedziałem z kim rozmawiam, dopiero rozpoznawałem po projekcie, temacie). Dlatego odnoszę się do postów bez uwzględniania, kto jest ich autorem. Przepraszam, że taka ignorancją ranię, ale mam takie upośledzenie, że nie zapamiętuję. Ale zapamiętuję tematy, argumenty, tłumaczenia. Też ułomnie, ale o niebo lepiej. Dlatego w swoich postach staram się odnosić do tematów, a nie do osób. Oczywiście nie dotyczy to porad skierowanych do konkretnych pytających. Ale i tam, choć w formie skierowanej do pytającego zbijają mi się wszystkie wątki dotyczące jakiegoś tematu (np. czy cos jest grzechem) w jedną całość. I mogę mylić osoby wtrącając spostrzeżenia z innych wątków o tym samym lajtmotiwie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19081
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2626 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-01, 09:21

CiekawaXO pisze: 2023-06-01, 07:45 @Marek_Piotrowski niech Ci będzie, nie musi być to dogmat. Ale chociaż pewność.
Masło maślane. Zauważ, że żyjesz w konkretnym środowisku czasowo-intelektualnym. Był czas, gdy zmóżdżający się nad tym mieli "pewność" że takie dzieci idą do limbusa (nawiasem mówiąc: to miejsce nie takie złe, odpowiada mnij więcej Rajowi z Księgi Rodzaju). Nie ferujmy wyroków ponad dane, jakie mamy.
Ja nie rozumiem jak dzieci bez Chrztu mają jedynie "nadzieję". Że nie mają zasług?
Zbawienie nie pochodzi z zasług.
Dla mnie ta nauka, brak pewności, jest dalej niesprawiedliwa, a twoje argumenty mnie nie przekonały.
Bo nie myslisz logicznie, tylko emocjonalnie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6270
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 874 times
Been thanked: 710 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 09:31

A ty nie jesteś wrażliwy, tylko zimny jak lód:)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19081
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2626 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-01, 09:47

Wrażliwość nie ma tu nic do rzeczy. Dla Twojej informacji: jedno z moich 3 dzieci jest w tej sytuacji.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-01, 10:29

Interpretację jak czytać napisałem z wytłumaczeniem, skoro zas a początku napisałem jaki jest Bóg.I ze zdania wcześniejszego wynika ( choc nie wprost) ze piszemy o abortowanych dzieciach.
Masz wątpliwości, zapytaj. Ale Ty nie pytasz.Wytykasz od razu co jest bledem wg Ciebie. ZWLASZCZA ZE JA NIGDZIE NIE NAPISALEMZE BOG POPELNIL NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.Ludzie tacy są.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Andej » 2023-06-01, 10:33

Przykro, ale zacytowane przeze mnie zdania są w dalszym ciągu we wzajemnej kontrze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6270
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 874 times
Been thanked: 710 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 10:56

I nawet nie moge powiedzieć komuś, że idą do nieba. Zgroza. Dla rodziców zgroza, dla mnie zgroza i niesprawiedliwość.

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
No skoro masz dziecko które zmarło to po 1, przykro mi.
Po 2. Może ciebie to nie boli że nie wiadomo co z nim jest, ale są rodzice dla których to dramat. Dla mnie to dramat teraz, a co dopiero gdybym była w tej sytuacji. Zgroza.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 10:57 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19081
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2626 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-01, 11:31

Może ciebie to nie boli że nie wiadomo co z nim jest
To dość chamska sugestia. Nie pierwsza Twoja zresztą.
Czym innym jst moja moralna pewność, a czym innym dogmat. Poza tym rzeczywistości nie zmienia to, czego chcemy lub nie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Odsetek poronień, które pozostają niezauważone.

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-01, 11:42

Andej pisze: 2023-06-01, 10:33 Przykro, ale zacytowane przeze mnie zdania są w dalszym ciągu we wzajemnej kontrze.
Nikt nie jest nieomylny - powiedział jeżyk schodząc ze szczotki ryżowej. 😉

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”