Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Karoca0182 » 2023-06-03, 17:57

Witajcie. Otóż jakiś czas temu zainteresowałam się tematem Maryji. Czytałam o objawieniach, wizjonerach itp. Opisywana jest jako najpiękniejsza kobieta. Natrafiłam nawet na informację, że jeden z wizjonerów powiedział, że jak ją zobaczył to nie chciał już żadnej innej kobiety w swoim życiu bo Maryja była najpiękniejsza. Czytałam, że jest teoria, że jest najpiękniejsza, bo Bóg wybrał najpiękniejszą urodziwą kobiete na całej ziemi na matke swojego syna. Zaczełam się zastanawiać, że jeżeli jest to prawda, to dlaczego tak jest skoro dla Boga nie liczy się wygląd fizyczny człowieka. Była też teoria, że wybral przeciętną dziewczynę, a gdy wstąpiła do nieba zyskała nieziemskie piękno, coś w tym stylu. Mam niską samoocenę i uważam się za brzydką osobę z wyglądu. Przez to zazdroszczę ciągle pięknym kobietom i dziewczyną, nie umiem tego powstrzymać, wszystko się wtedy we mnie gotuje gdy widze taką osobe i odczuwam do niej niechęċ, a wręcz nienawiść, traktuje ja jak zagrozenie. Nie chcę nawet mieć męża nigdy bo boje się, że zostawi mnie dla jakiejś ładniejszej jak to często bywa. Gdy przeczytałam o tym wszystkim, że Maryja jest najpiękniejsza ze wszystkich kobiet itp. pojawiła się we mnie straszna zazdrość. Nie chcę zazdrościć Maryji, przecież to matka Jezusa. Jednocześnie nie umiem zatrzymać w sobie tej zawiści, boje się, że grzeszę tym. Z czego wynika piękno Maryji? Co mam zrobić by uspokoić zazdrość? Nie wiem tez co o tym wszystkim sadzic bo np. Dzieci ktorym objawila sie Maryja mowily ze zadna figurka chocby jak najbardziej starannie wykonana nie odwzoruje jej pieknego wygladu, a tymczasem wykonano kiedys figurke ktora wedlug wizjonerow z Medjugorie wiernie odwzorowuje jej wygad.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 18:01 przez Karoca0182, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1926
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Andy72 » 2023-06-03, 18:06

Musisz popracować nad zazdrością.
A czy zazdrościsz Bogu że jest wszechmogący? U mnie to budzi zachwyt.
Bóg ani Maryja nie są naszymi rywalami.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Tek de Cart » 2023-06-03, 19:49

piękno to nie tylko fizyczność. Dużo piękniejsza jest radosna i miła kobieta z przeciętną fizycznością od złośliwej modelki... Generalnie uśmiech zawsze dodaje piękna :) więc trenuj uśmiechanie się. Do tego dobro serca też upiększa zewnętrze osoby, więc warto pielęgnować czynienie dobra z uśmiechem.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Dezerter » 2023-06-03, 21:50

Nic nam nie wiadomo z Biblii, by Maria matka Jezusa była laską, że opiszę to po młodzieżowemu
Natomiast piękno Marii na pewno wynikało z piękna duchowego, że szczęścia życia z takimi ludźmi jak Jozef, Jezus, Maria Magdalena, Apostołowie itd
A teraz promieniuję pięknem Boga z którym przebywa
Musisz zmienić w sobie tą niepotrzebną zawiść, bo jest to bardzo destrukcyjne dla ciebie i relacji i z Bogiem i z bliźnimi i sobą samym
Tek dobrze radzi, a ja dodam, że dla mężczyzn równie ważne jak uroda, czyli ładna buzia, jest zgrabna serwetka, nad która możesz przecież popracować i ją wyrzeźbić.
Ale wiem jeszcze coś, czego jestem akurat pewny, jest Ktoś dla , którego jesteś najpiękniejsza -to Ojciec w niebie, bo dla niego każdy z nas jest najpiękniejszym, kochanym i chcianym dzieckiem
a uroda przemija
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Andej » 2023-06-03, 22:03

Karoca0182 pisze: 2023-06-03, 17:57 Opisywana jest jako najpiękniejsza kobieta. Natrafiłam nawet na informację, że jeden z wizjonerów powiedział, że jak ją zobaczył to nie chciał już żadnej innej kobiety w swoim życiu bo Maryja była najpiękniejsza.
Nie chodzi o wygląd. Maryja była (jest) najpiękniejsza, bo kocha. Miłość idealizuje wszystko. Piękno duchowe tak promieniuje, że nawet gdyby była garbata i obsypana wrzodami byłaby najpiękniejsza dla kochających Ją.
Większość mężczyzn nie szuka pięknych fizycznie kobiet. Szukają zrozumienia i piękna duchowego.
A najbardziej szpeci zazdrość i nienawiść. Zły stosunek do innych osób. Niska samoocena, to problem psychiczny. Nie masz pojęcia jak wielu facetów uważa Cię za piękną. Tylko nie potrafią tego powiedzieć.
Ja uważam, że każda kobieta jest piękna. Jeśli jest uczciwa i dobra. Te cechy górują na fizycznymi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Albertus » 2023-06-03, 22:21

Jeśli kobieta ma autentyczną, wewnętrzną relację z Chrystusem to widać to w jej oczach, twarzy, zachowaniu a nawet ruchach i postawie. Po prostu bije z niej wewnętrzne piękno, radość , pokój, miłość i wyrozumiałość dla innych.
Chcesz być piękna - zostań prawdziwą chrześcijanką która ma wewnętrzną relację z Jezusem. :D

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: sądzony » 2023-06-04, 09:10

Piękno Maryi "bierze się/wynika" z Boga. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Maryja była kimś szczególnym bo była jeszcze Matką Bożą.
Tak. Bóg już Ci wybaczył. Nie oznacza to jednak, że możemy grzeszyć.
Każdy z nas jest piękny.
Czasem po prostu tego nie dostrzegamy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Karoca0182
Przybysz
Przybysz
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2023
Has thanked: 20 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Karoca0182 » 2023-06-06, 13:21

Dziękuję za odpowiedzi. Już myślałam że Bóg wybrał Maryję bo była jakby to powiedzieć najpiękniejsza fizycznie. Niektórzy wizjonerzy mówili że kazda rysa jej twarzy jest idealna itp. Teraz juz wiem ze chodzi o jej milosc do Boga, czyli ze z tego wynika jej piekno. Zastanawiam sie czy w zyciu pozagrobowym wygląda się lepiej niż w tym ziemskim. Np. Czy Jezus i Maryja przeszli taka przemiane i wygladaja inaczej niz na ziemi. Ciekawe czy z nami tak będzie

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: sądzony » 2023-06-06, 13:34

Karoca0182 pisze: 2023-06-06, 13:21 Zastanawiam sie czy w zyciu pozagrobowym wygląda się lepiej niż w tym ziemskim.
Wydaje mi się i wierzę, że w życiu pozagrobowym (w Niebie) bije z nas przede wszystkim Boży Blask co sprawia, że piękniejemy Miłością :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Albertus » 2023-06-06, 16:39

Karoca0182 pisze: 2023-06-06, 13:21 Dziękuję za odpowiedzi. Już myślałam że Bóg wybrał Maryję bo była jakby to powiedzieć najpiękniejsza fizycznie. Niektórzy wizjonerzy mówili że kazda rysa jej twarzy jest idealna itp. Teraz juz wiem ze chodzi o jej milosc do Boga, czyli ze z tego wynika jej piekno. Zastanawiam sie czy w zyciu pozagrobowym wygląda się lepiej niż w tym ziemskim. Np. Czy Jezus i Maryja przeszli taka przemiane i wygladaja inaczej niz na ziemi. Ciekawe czy z nami tak będzie
Jezus i Maryja są już w ciałach zmartwychwstałych i przemienionych, nieśmiertelnych i niezniszczalnych takich jakie będą mieli wszyscy zbawieni po zmartwychwstaniu ciał.Natomiast inna sprawa jak się ludziom objawiają w objawieniach prywatnych. Być może są to po prostu wizje dostosowane do możliwości percepcyjnych odbiorcy.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: faraon » 2023-06-06, 16:54

Karoca0182 pisze: 2023-06-06, 13:21 Dziękuję za odpowiedzi. Już myślałam że Bóg wybrał Maryję bo była jakby to powiedzieć najpiękniejsza fizycznie. Niektórzy wizjonerzy mówili że kazda rysa jej twarzy jest idealna itp. Teraz juz wiem ze chodzi o jej milosc do Boga, czyli ze z tego wynika jej piekno. Zastanawiam sie czy w zyciu pozagrobowym wygląda się lepiej niż w tym ziemskim. Np. Czy Jezus i Maryja przeszli taka przemiane i wygladaja inaczej niz na ziemi. Ciekawe czy z nami tak będzie
Po tamtej stronie cialo jest dokladnym odbiciem duszy, im dusza czystrza tym piekniejsza, a tym samym jej cialoNawet zapach jest piekny.
Ostatnio zmieniony 2023-06-06, 16:55 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Ras. » 2023-06-27, 12:18

Wow, teraz to po całości ciała aż ciarki mnie przeszły, zaprawdę Ja Jestem był jeszcze przed Abrahamem, piękne to nie do opisania, a zarazem smutne patrząc na świat dzisiaj
My God is Jah

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: psalm13 » 2023-07-02, 00:42

Może warto się zastanowić skąd ta zazdrość się wzięła. Nie ma swojego źródła w zazdrości o konkretną osobę? Pewnie faceta..?

Pomaga też spojrzenie na człowieka nie przez pryzmat tego co ma i jak wygląda, a co przeżył i dostrzeganie w nim dobra. To już chyba zostało powiedziane. Pomaga jeszcze świadomość, że zawsze znajdzie się ktoś "lepszy", mądrzejszy, piękniejszy, bardziej ambitny, cieszący się większym uznaniem itd. i w drugą stronę "gorszy".

Pomaga styczność z osobami, które nie mają zupełnie nic. Napatrzenie się na osobę np. z zaawansowanym Alzheimerem nie należy do przyjemnych.. ale uświadamia jak bardzo może nie być nic.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: Andej » 2023-07-02, 09:47

psalm13 pisze: 2023-07-02, 00:42 Pomaga jeszcze świadomość, że zawsze znajdzie się ktoś "lepszy", mądrzejszy, piękniejszy, bardziej ambitny, cieszący się większym uznaniem itd. i w drugą stronę "gorszy".
Czy mamy prawo porównywać się z innymi? Czy powinniśmy to robić?

Wydaje mi się, że zawsze jest to szkodliwe. Jak słusznie zauważyłaś, że wtedy ktoś lub mu, staje gorszy lub lepszy. A tymczasem wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Nikt z nas nie dostanie więcej lub mniej. Po denarze, jak robotnicy z winnicy. Tj. tyle, ile będzie potrzebne, tyle, ile Bóg wyznaczył.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Z czego wynika piękno Maryji? Czy Pan Bóg mi wybaczy?

Post autor: psalm13 » 2023-07-02, 12:24

Andej pisze: 2023-07-02, 09:47
psalm13 pisze: 2023-07-02, 00:42 Pomaga jeszcze świadomość, że zawsze znajdzie się ktoś "lepszy", mądrzejszy, piękniejszy, bardziej ambitny, cieszący się większym uznaniem itd. i w drugą stronę "gorszy".
Czy mamy prawo porównywać się z innymi? Czy powinniśmy to robić?

Wydaje mi się, że zawsze jest to szkodliwe. Jak słusznie zauważyłaś, że wtedy ktoś lub mu, staje gorszy lub lepszy. A tymczasem wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Nikt z nas nie dostanie więcej lub mniej. Po denarze, jak robotnicy z winnicy. Tj. tyle, ile będzie potrzebne, tyle, ile Bóg wyznaczył.
Jeśli nie chodzi o konkretne osoby, a jedynie fakt, który jest jak najbardziej prawdą to... Czemu nie? Jak widzisz napisałam słowa ''lepszy'' gorszy'' w cudzysłowie. Ale to, że zawsze znajdzie się ktoś bardziej w tę lub w tę stronę jest faktem. Nie w ogólnym znaczeniu, ale pod względami wymienionych cech tj. mądrość, wygląd, ambicja, uznanie itp. W czym problem?

ODPOWIEDZ