Grzech czy przewrażliwienie?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
JakubKonrad
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 8 maja 2023
Has thanked: 37 times

Grzech czy przewrażliwienie?

Post autor: JakubKonrad » 2023-06-04, 19:47

Dzień dobry, mam w zasadzie dwie dość dziwne sytuacje. Jak byłem w sklepie to jakiś Pan idąc upuścił monetę. Podniosłem ją bo chciałem mu oddać ale okazało się że to jeden grosz. Stwierdziłem że dziwnie byłoby tego Pana zatrzymywać żeby mu ten grosz dać więc go zachowałem. Czy w takiej sytuacji popełniłem jakiś grzech? Druga sprawa: miałem przekazać nauczycielce czekoladki z okazji dnia nauczyciela od klasy, nauczycielki nie było jakiś czas i wyszło na to że mogłem je jej dać około dwa tygodnie po tym dniu nauczyciela. Uznałem że dziwnie byłoby dawać taki spóźniony prezent i te czekoladki dałem jej dopiero na koniec roku(dołączyłem je do zwykłego prezentu na zakończenie) Czy w którejś z tych sytuacji popełniłem jakiś grzech czy po prostu jestem nieco przewrażliwiony?
Ostatnio zmieniony 2023-08-14, 17:18 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Czy to był grzech?

Post autor: Albertus » 2023-06-04, 19:56

JakubKonrad pisze: 2023-06-04, 19:47 Dzień dobry, mam w zasadzie dwie dość dziwne sytuacje. Jak byłem w sklepie to jakiś Pan idąc upuścił monetę. Podniosłem ją bo chciałem mu oddać ale okazało się że to jeden grosz. Stwierdziłem że dziwnie byłoby tego Pana zatrzymywać żeby mu ten grosz dać więc go zachowałem. Czy w takiej sytuacji popełniłem jakiś grzech? Druga sprawa: miałem przekazać nauczycielce czekoladki z okazji dnia nauczyciela od klasy, nauczycielki nie było jakiś czas i wyszło na to że mogłem je jej dać około dwa tygodnie po tym dniu nauczyciela. Uznałem że dziwnie byłoby dawać taki spóźniony prezent i te czekoladki dałem jej dopiero na koniec roku(dołączyłem je do zwykłego prezentu na zakończenie) Czy w którejś z tych sytuacji popełniłem jakiś grzech czy po prostu jestem nieco przewrażliwiony?
Moim zdaniem jesteś nieco przewrażliwiony.

JakubKonrad
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 8 maja 2023
Has thanked: 37 times

Re: Grzech czy przewrażliwienie?

Post autor: JakubKonrad » 2024-03-24, 17:29

Dzień dobry, jakiś czas temu zdarzyło się że idąc wieczorem zobaczyłem żabę na chodniku koło drogi. Zastanawiałem się czy jakoś jej stamtąd nie odciągnąć ale zawołali mnie znajomi i zostawiłem tam tą żabę. Teraz zastanawiam się czy popełniłem wtedy grzech że nie spróbowałem jej odciągnąć od drogi. Z jednej strony ciężko byłoby mi to zrobić no i i tak mogłaby tam wrócić ale nie wiem czy nie powinienem był spróbować.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Grzech czy przewrażliwienie?

Post autor: Dezerter » 2024-03-24, 17:53

Nadal jesteś przewrażliwiony
ale moje serce się raduje, że tylko takie masz problemy z grzechem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Grzech czy przewrażliwienie?

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-25, 18:12

Troskliwość o słabszych jest ważniejsza niż to,że,,znajomi zawołają,,.Więc tu i ja bym miała wyrzuty sumienia.
Grosik trzeba było wyrzucić, może ktoś znajdzie.
Czekoladki dałeś więc to się liczy.
Ostatnio zmieniony 2024-03-25, 18:12 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ