Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: Kacper1298 » 2023-07-03, 19:33

Drwal pisze: 2023-07-03, 14:13 Pożądliwe patrzenie to znaczy, że patrzysz na kobietę i dobrowolnie chciałbyś uprawiać z nią stosunek.

Pozostałe przypadki to nie jest grzech bo nie masz nic złego na myśli pomyśl, piersi są piersiami, Bóg nie stworzył ich jako złych, tylko jako dobre, tylko my ludzie źle do tego podchodzimy, co nie oznacza, że można je dowolnie eksponować i "używać" tak, żeby mogły być źródłem tej pożądliwości.
Jakkolwiek by nie było, dziękuj Bogu, że kobiety są takie piękne.
A jeśli idę na mecz gdzie kobiety są przez organizatorów traktowane przedmiotowo i kupuje bilet na ten mecz, ale chce tylko wydarzenie oglądnąć to nie popełniam grzechu?

Dodano po 42 minutach 26 sekundach:
Nie jest to wspieranie zła kupienie biletu?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: Dezerter » 2023-07-03, 21:49

Nie nie jest to wspieraniem zła
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: Drwal » 2023-07-03, 23:12

@Kacper1298
Byłoby złe jakbyś chodził na ten mecz tylko wtedy aby cieszyć się z tego przedmiotowego traktowania.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: Kacper1298 » 2023-07-03, 23:44

Drwal pisze: 2023-07-03, 23:12 @Kacper1298
Byłoby złe jakbyś chodził na ten mecz tylko wtedy aby cieszyć się z tego przedmiotowego traktowania.
Chodze tylko dlatego, aby mecz obejrzeć i tyle, na kobiety czasem spojrzę i tyle nie ma tu nic nieczystego
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Ctrl » 2024-02-15, 21:29

Czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić co to znaczy?
Czy mogę patrzeć specjalnie na kobietę i na konkretne części ciała które mi się podobają? Zarówno te uważane powszechnie za wzbudzające u mężczyzny zainteresowanie jak i inne, które u mnie konkretnie je wzbudzają?
Czy podniecenie podczas patrzenia na kobietę jest grzechem?
Czy jeśli się ono pojawi powinienem odwrócić wzrok?
Mam wrażenie, że na każdym kroku swojego życia mogę popełnić grzech. Czy stwierdzenie i powiedzenie koledze, że jakaś dziewczyna ma ładne piersi, pośladki, nogi jest grzechem?
Jak rozeznać czy spojrzałem pożądliwie czy nie?

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: kazik95 » 2024-02-15, 22:52

Ctrl pisze: 2024-02-15, 21:29 Czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić co to znaczy?
Czy mogę patrzeć specjalnie na kobietę i na konkretne części ciała które mi się podobają? Zarówno te uważane powszechnie za wzbudzające u mężczyzny zainteresowanie jak i inne, które u mnie konkretnie je wzbudzają?
Czy podniecenie podczas patrzenia na kobietę jest grzechem?
Czy jeśli się ono pojawi powinienem odwrócić wzrok?
Mam wrażenie, że na każdym kroku swojego życia mogę popełnić grzech. Czy stwierdzenie i powiedzenie koledze, że jakaś dziewczyna ma ładne piersi, pośladki, nogi jest grzechem?
Jak rozeznać czy spojrzałem pożądliwie czy nie?
## Co to znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Patrzenie pożądliwie na kobietę oznacza oglądanie jej z chęcią posiadania jej ciała lub odbycia z nią stosunku seksualnego. Może to obejmować:

* **Uporczywe patrzenie na jej ciało**, zwłaszcza na części uważane za seksualnie atrakcyjne, takie jak piersi, pośladki, nogi.
* **Oglądanie jej w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się podniecony lub onieśmielony.**
* **Wyobrażanie sobie, jak by to było dotykać jej lub uprawiać z nią seks.**

Należy jednak pamiętać, że **pożądanie jest naturalną ludzką emocją**. Nie jest grzechem poczuć pociąg do kobiety, o ile nie doprowadzi to do niewłaściwych myśli lub czynów.

**Czy mogę patrzeć na kobietę i na konkretne części ciała, które mi się podobają?**

Możesz patrzeć na kobiety, ale ważne jest, aby robić to z szacunkiem. Nie należy gapić się na nie ani obmacywać wzrokiem. Należy również unikać komentarzy na temat ich ciała, które mogą być odebrane jako obraźliwe.

**Czy podniecenie podczas patrzenia na kobietę jest grzechem?**

Podniecenie jest naturalną reakcją fizyczną. Nie jest grzechem czuć się podnieconym na widok atrakcyjnej kobiety.

**Czy jeśli się ono pojawi powinienem odwrócić wzrok?**

To zależy od sytuacji. Jeśli czujesz, że nie potrafisz patrzeć na kobietę bez pożądania, odwrócenie wzroku może być dobrym pomysłem.

**Mam wrażenie, że na każdym kroku swojego życia mogę popełnić grzech. Czy stwierdzenie i powiedzenie koledze, że jakaś dziewczyna ma ładne piersi, pośladki, nogi jest grzechem?**

Nie jest grzechem stwierdzić, że jakaś kobieta ma ładne ciało.

**Jak rozeznać czy spojrzałem pożądliwie czy nie?**

Zadaj sobie następujące pytania:

* Czy patrzyłem na nią z chęcią posiadania jej ciała lub odbycia z nią stosunku seksualnego?
* Czy czułem się podniecony lub onieśmielony, gdy na nią patrzyłem?
* Czy wyobrażałem sobie, jak by to było dotykać jej lub uprawiać z nią seks?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z tych pytań, prawdopodobnie patrzyłeś na nią pożądliwie.

**Pamiętaj:**

* Pożądanie jest naturalną ludzką emocją.
* Nie jest grzechem poczuć pociąg do kobiety, o ile nie doprowadzi to do niewłaściwych myśli lub czynów.
* Ważne jest, aby patrzeć na kobiety z szacunkiem.
* Jeśli nie potrafisz patrzeć na kobietę bez pożądania, odwrócenie wzroku może być dobrym pomysłem.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy Twoje spojrzenie jest pożądliwe, możesz porozmawiać z zaufanym przyjacielem lub doradcą duchowym.

## Dodatkowe wskazówki:

* Skup się na twarzy kobiety i jej oczach.
* Unikaj patrzenia na jej ciało w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się podniecony.
* Bądź świadomy swojego języka ciała i upewnij się, że nie wysyłasz niewłaściwych sygnałów.
* Pamiętaj, że kobiety to ludzie, a nie obiekty seksualne.

## Ważne:

Pamiętaj, że to tylko ogólne wskazówki. To, co jest uważane za "pożądliwe" spojrzenie, może się różnić w zależności od osoby i kontekstu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z zaufanym przyjacielem, doradcą duchowym lub psychologiem.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Ctrl » 2024-02-16, 18:21

kazik95 pisze: 2024-02-15, 22:52
Ctrl pisze: 2024-02-15, 21:29 Czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić co to znaczy?
Czy mogę patrzeć specjalnie na kobietę i na konkretne części ciała które mi się podobają? Zarówno te uważane powszechnie za wzbudzające u mężczyzny zainteresowanie jak i inne, które u mnie konkretnie je wzbudzają?
Czy podniecenie podczas patrzenia na kobietę jest grzechem?
Czy jeśli się ono pojawi powinienem odwrócić wzrok?
Mam wrażenie, że na każdym kroku swojego życia mogę popełnić grzech. Czy stwierdzenie i powiedzenie koledze, że jakaś dziewczyna ma ładne piersi, pośladki, nogi jest grzechem?
Jak rozeznać czy spojrzałem pożądliwie czy nie?
## Co to znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Patrzenie pożądliwie na kobietę oznacza oglądanie jej z chęcią posiadania jej ciała lub odbycia z nią stosunku seksualnego. Może to obejmować:

* **Uporczywe patrzenie na jej ciało**, zwłaszcza na części uważane za seksualnie atrakcyjne, takie jak piersi, pośladki, nogi.
* **Oglądanie jej w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się podniecony lub onieśmielony.**
* **Wyobrażanie sobie, jak by to było dotykać jej lub uprawiać z nią seks.**

Należy jednak pamiętać, że **pożądanie jest naturalną ludzką emocją**. Nie jest grzechem poczuć pociąg do kobiety, o ile nie doprowadzi to do niewłaściwych myśli lub czynów.

**Czy mogę patrzeć na kobietę i na konkretne części ciała, które mi się podobają?**

Możesz patrzeć na kobiety, ale ważne jest, aby robić to z szacunkiem. Nie należy gapić się na nie ani obmacywać wzrokiem. Należy również unikać komentarzy na temat ich ciała, które mogą być odebrane jako obraźliwe.

**Czy podniecenie podczas patrzenia na kobietę jest grzechem?**

Podniecenie jest naturalną reakcją fizyczną. Nie jest grzechem czuć się podnieconym na widok atrakcyjnej kobiety.

**Czy jeśli się ono pojawi powinienem odwrócić wzrok?**

To zależy od sytuacji. Jeśli czujesz, że nie potrafisz patrzeć na kobietę bez pożądania, odwrócenie wzroku może być dobrym pomysłem.

**Mam wrażenie, że na każdym kroku swojego życia mogę popełnić grzech. Czy stwierdzenie i powiedzenie koledze, że jakaś dziewczyna ma ładne piersi, pośladki, nogi jest grzechem?**

Nie jest grzechem stwierdzić, że jakaś kobieta ma ładne ciało.

**Jak rozeznać czy spojrzałem pożądliwie czy nie?**

Zadaj sobie następujące pytania:

* Czy patrzyłem na nią z chęcią posiadania jej ciała lub odbycia z nią stosunku seksualnego?
* Czy czułem się podniecony lub onieśmielony, gdy na nią patrzyłem?
* Czy wyobrażałem sobie, jak by to było dotykać jej lub uprawiać z nią seks?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z tych pytań, prawdopodobnie patrzyłeś na nią pożądliwie.

**Pamiętaj:**

* Pożądanie jest naturalną ludzką emocją.
* Nie jest grzechem poczuć pociąg do kobiety, o ile nie doprowadzi to do niewłaściwych myśli lub czynów.
* Ważne jest, aby patrzeć na kobiety z szacunkiem.
* Jeśli nie potrafisz patrzeć na kobietę bez pożądania, odwrócenie wzroku może być dobrym pomysłem.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy Twoje spojrzenie jest pożądliwe, możesz porozmawiać z zaufanym przyjacielem lub doradcą duchowym.

## Dodatkowe wskazówki:

* Skup się na twarzy kobiety i jej oczach.
* Unikaj patrzenia na jej ciało w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się podniecony.
* Bądź świadomy swojego języka ciała i upewnij się, że nie wysyłasz niewłaściwych sygnałów.
* Pamiętaj, że kobiety to ludzie, a nie obiekty seksualne.

## Ważne:

Pamiętaj, że to tylko ogólne wskazówki. To, co jest uważane za "pożądliwe" spojrzenie, może się różnić w zależności od osoby i kontekstu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z zaufanym przyjacielem, doradcą duchowym lub psychologiem.
Dziękuję za obszerną odpowiedź. Mam jednak jeszcze pewne wątpliwości.
1 - w jednym miejscu piszesz, że podniecenie jest naturalną reakcją ciała, a w pytaniach, które powinienem sobie zadać napisałeś, że jeśli się podnieciłem to prawdopodobnie popełniłem grzech. To przecież sobie przeczy.
2 - co oznacza uporczywe patrzenie i jaką jest różnica między normalnym patrzeniem (innymi słowy czy mogę w ogóle patrzeć np na piersi lub pośladki kobiety?)
3 - co oznacza bycie onieśmielonym?
4 - osobiście trudno mi uwierzyć że dozwolone jest patrzenie gównie na twarz i unikanie patrzenia na piersi, posladki czy nogi. Nie napisałeś tego wprost, ale mam wrażenie że trochę taki pogląd reprezentujesz (jeśli się mylę to przepraszam). Jeśli by tak było to kobiety miałyby obowiązek noszenia konkretnych strojów, tak jak to jest w islamie.
Ostatnio zmieniony 2024-02-16, 18:27 przez Ctrl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Andej » 2024-02-16, 20:33

Ctrl pisze: 2024-02-16, 18:21 1 - w jednym miejscu piszesz, że podniecenie jest naturalną reakcją ciała, a w pytaniach, które powinienem sobie zadać napisałeś, że jeśli się podnieciłem to prawdopodobnie popełniłem grzech. To przecież sobie przeczy.
2 - co oznacza uporczywe patrzenie i jaką jest różnica między normalnym patrzeniem (innymi słowy czy mogę w ogóle patrzeć np na piersi lub pośladki kobiety?)
3 - co oznacza bycie onieśmielonym?
4 - osobiście trudno mi uwierzyć że dozwolone jest patrzenie gównie na twarz i unikanie patrzenia na piersi, posladki czy nogi. Nie napisałeś tego wprost, ale mam wrażenie że trochę taki pogląd reprezentujesz (jeśli się mylę to przepraszam). Jeśli by tak było to kobiety miałyby obowiązek noszenia konkretnych strojów, tak jak to jest w islamie.
Nie ma znaczenia, na co patrzysz. Ważne po co. Istotne to, jakie emocje w sobie wzbudzasz (świadomie). Jakich obrazów wyszukujesz.
Jeśli patrząc na kobietę szukasz doznań erotycznych, to można to uznać za grzeszenie. Jeśli przychodzą do głowy marzenia z nią związane, jakieś pragnienie, to jest to grzech pożądliwości.
Uporczywe patrzenie jest czymś, co osobie obserwowanej przeszkadza. Zdaje się, że już bywały oskarżenia o molestowanie wzrokiem.
Niewinne spojrzenie na jakąkolwiek część ciała nie jest grzechem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: kazik95 » 2024-02-16, 20:34

Mój tekst był z GoogleAI. Zapomniałem dać cudzysłowia.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Ctrl
Bywalec
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 6 sie 2021
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Ctrl » 2024-02-16, 20:45

Andej pisze: 2024-02-16, 20:33
Ctrl pisze: 2024-02-16, 18:21 1 - w jednym miejscu piszesz, że podniecenie jest naturalną reakcją ciała, a w pytaniach, które powinienem sobie zadać napisałeś, że jeśli się podnieciłem to prawdopodobnie popełniłem grzech. To przecież sobie przeczy.
2 - co oznacza uporczywe patrzenie i jaką jest różnica między normalnym patrzeniem (innymi słowy czy mogę w ogóle patrzeć np na piersi lub pośladki kobiety?)
3 - co oznacza bycie onieśmielonym?
4 - osobiście trudno mi uwierzyć że dozwolone jest patrzenie gównie na twarz i unikanie patrzenia na piersi, posladki czy nogi. Nie napisałeś tego wprost, ale mam wrażenie że trochę taki pogląd reprezentujesz (jeśli się mylę to przepraszam). Jeśli by tak było to kobiety miałyby obowiązek noszenia konkretnych strojów, tak jak to jest w islamie.
Nie ma znaczenia, na co patrzysz. Ważne po co. Istotne to, jakie emocje w sobie wzbudzasz (świadomie). Jakich obrazów wyszukujesz.
Jeśli patrząc na kobietę szukasz doznań erotycznych, to można to uznać za grzeszenie. Jeśli przychodzą do głowy marzenia z nią związane, jakieś pragnienie, to jest to grzech pożądliwości.
Uporczywe patrzenie jest czymś, co osobie obserwowanej przeszkadza. Zdaje się, że już bywały oskarżenia o molestowanie wzrokiem.
Niewinne spojrzenie na jakąkolwiek część ciała nie jest grzechem.
Generalnie dotychczas miałem podejście takie, że pozwalałem sobie patrzeć na kobietę, że tak powiem w całości. Nie rezygnowałem z patrzenia twarz, piersi, pośladki, nogi, włosy, dłonie itd. Jednocześnie w głowie nie tworzyłem żadnych nieczystych pragnień. Można powiedzieć że starałem się podziwiać piękno. Często starałem się w głowie pamiętać o tym, że jest to człowiek podobny przecież do mnie. Nie jest to "coś" co tylko ładnie wygląda, ale miałem świadomość, że to osoba, która zupełnie tak jak ja ma swoje problemy, radości, pasje, rodzinę itd. typowo ludzkie rzeczy. Dodam też, że raczej nie mam skłonności do molestowania wzrokiem i uporczywego patrzenia. Po prostu zapewne męczą mnie skrupuły, stąd takie wątpliwości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: Andej » 2024-02-16, 20:59

Nie ma zła w podziwianiu piękna. Podziw nie budzi pożądania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"

Post autor: kazik95 » 2024-02-16, 21:02

Ja od siebie bym napisał: to nie erekcja powoduje grzech.
To myśl, że chcialbys zdradzić swoją żonę, albo sprowokować ją do zdrady swojego męża.
No i oczywiście dążenie do tego.

Albo jeśli nie moEsz się później powstrzyod rozmyślania o ciele tej kobiety.

Jeśli masz takie myśli, to lepiej nie patrz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Bez_Pomysłu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 24 sie 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 6 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Bez_Pomysłu » 2024-02-17, 00:15

Andej pisze: 2024-02-16, 20:33 Nie ma znaczenia, na co patrzysz. Ważne po co. Istotne to, jakie emocje w sobie wzbudzasz (świadomie). Jakich obrazów wyszukujesz.
Jeśli patrząc na kobietę szukasz doznań erotycznych, to można to uznać za grzeszenie. Jeśli przychodzą do głowy marzenia z nią związane, jakieś pragnienie, to jest to grzech pożądliwości.
Czy jak mam marzenie, pragnienie, żeby tę kobietę spotkać, nawiązać jakąś relację to już jest to grzech pożądliwości? Nie mówię o marzeniach erotycznych, seksualnych, ale zdarzało mi się wyobrażać, że jakąś kobietę spotykam, poznaję, czy nawet biorę ślub. Takie tam nierealne marzenia smutnego, samotnego człowieka.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-02-17, 00:57

Bez_Pomysłu pisze: 2024-02-17, 00:15
Andej pisze: 2024-02-16, 20:33 Nie ma znaczenia, na co patrzysz. Ważne po co. Istotne to, jakie emocje w sobie wzbudzasz (świadomie). Jakich obrazów wyszukujesz.
Jeśli patrząc na kobietę szukasz doznań erotycznych, to można to uznać za grzeszenie. Jeśli przychodzą do głowy marzenia z nią związane, jakieś pragnienie, to jest to grzech pożądliwości.
Jeśli mówisz o konkretnej i ma męża to grzech. Jeśli nie ma męża a ty o niej marzysz w ten sposób i nic nie robisz to marnujesz czas tracisz emocje odcisgasx się od czegoś ważniejszego i tu widziałbym upadki ale dopytaj księdza
Jeśli marzysz o jakiejś w ogóle nawetbja sobie wyobrażając to gdy za bardzo się tym marzeniom poddajesz to zachodzi sytuacja jak wyżej.

Czy jak mam marzenie, pragnienie, żeby tę kobietę spotkać, nawiązać jakąś relację to już jest to grzech pożądliwości? Nie mówię o marzeniach erotycznych, seksualnych, ale zdarzało mi się wyobrażać, że jakąś kobietę spotykam, poznaję, czy nawet biorę ślub. Takie tam nierealne marzenia smutnego, samotnego człowieka.
Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Re: Co to znaczy "Pożądliwie patrzeć"
Sorry coś się skiepscilo i mój tekst jest w środku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co konkretnie znaczy "patrzeć pożądliwie"?

Post autor: Andej » 2024-02-17, 09:12

Bez_Pomysłu pisze: 2024-02-17, 00:15 Czy jak mam marzenie, pragnienie, żeby tę kobietę spotkać, nawiązać jakąś relację to już jest to grzech pożądliwości? Nie mówię o marzeniach erotycznych, seksualnych, ale zdarzało mi się wyobrażać, że jakąś kobietę spotykam, poznaję, czy nawet biorę ślub. Takie tam nierealne marzenia smutnego, samotnego człowieka.
Nie widzę w grzechu w takich marzeniach. Ale niestety, większość kobiet oczekuje od mężczyzn czegoś więcej niż marzeń, nieśmiałości i smutku. Potrzebują raczej inicjatywy, siły, działania. Chcą aby im nawijać makaron na uszy, pochlebiać, składać deklaracje, dawać prezenty i kwiaty. Zabiegać na wszelkie sposoby. Potrzebują tego. Chcą być okłamywane i wiedzą i tym że są okłamywane. Ale to miłe. Każda chce słuchać, że jest piękna, mądra, kochana, jedyna itd. A Ty uważasz, że mówienie takich rzeczy jest kłamstwem. A dla kobiet jest grą. Nie sądzę, abyś nauczył się grać w tę grę. Niestety. Ale kiedyś trafisz na kobietę, która zmęczona wcześniejszymi podbojami miłosnymi pozwoli Ci uważać, że to Ty ja wybrałeś. Uwierzysz jej. Przez jakiś czas będziesz szczęśliwy. A jak będziesz mieć szczęście, to i ona Ciebie pokocha.

Ale teraz rzuca się do gardła femifanki.

Hipergamia - wiesz co to jest?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ