Mam dość życia.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Zablokowany
Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Robin91 » 2023-08-01, 12:20

Jak już wspomniałem nie mówię o tym w obawie przed oceną i potępieniem. Mówię jedynie o lenistwie.

Sam świata nie zmienię ale zawsze pewna grupa ludzi może stawiać opór. Nie wiem czy jeszcze dożyję ze względu na wiek, że opór przerodzi się w kontrofensywę. Trzeba bardzo uważnie i ostrożnie wybierać partnerkę życiową, mieć dużo dzieci, wychować na dobrych ludzi a przyszłość będzie nasza.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: sądzony » 2023-08-01, 13:15

Robin91 pisze: 2023-08-01, 12:20 Jak już wspomniałem nie mówię o tym w obawie przed oceną i potępieniem. Mówię jedynie o lenistwie.
Czy dobrze rozumiem, Twoje lenistwo jest wynikiem złego świata?
Taki weltschmerz?
Robin91 pisze: 2023-08-01, 12:20 Sam świata nie zmienię ale zawsze pewna grupa ludzi może stawiać opór. Nie wiem czy jeszcze dożyję ze względu na wiek, że opór przerodzi się w kontrofensywę.
Sam nie wiem co o tym myśleć?
Robin91 pisze: 2023-08-01, 12:20 Trzeba bardzo uważnie i ostrożnie wybierać partnerkę życiową, mieć dużo dzieci, wychować na dobrych ludzi a przyszłość będzie nasza.
Ja bym tam zaufał Bogu i nie przesadzał z tą ostrożnością i przywłaszczaniem przyszłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Robin91 » 2023-08-01, 14:18

Niestety, jak widzi się obecny świat i jak mało jest dobrych ludzi to można się załamać. Mam słaby charakter, to prawda. Po prostu nie chce mi się żyć i stąd na pewno moje lenistwo.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: sądzony » 2023-08-01, 14:33

Robin91 pisze: 2023-08-01, 14:18 Niestety, jak widzi się obecny świat i jak mało jest dobrych ludzi to można się załamać. Mam słaby charakter, to prawda. Po prostu nie chce mi się żyć i stąd na pewno moje lenistwo.
Myślałem kiedyś prawie identycznie jak Ty.
Jednakże nie skupiałem zła na konkretniej grupie ludzi lub człowieku. Wszystko, włącznie ze mną, jawiło mi się beznadziejne.
Po co pracować, po co się uczyć, po co czytać, po co dbać o siebie i innych, po co żona, po co dzieci.... Wszystko i tak jak krzew w piach.
Nie widziałem celu i sensu.

Ty go dostrzegasz. Jednakże sam sobie w nim przeszkadzasz. Pewnie nie do końca świadomie.

Chciałbyś mieć kogoś bliskiego, chciałbyś kochać, chciałbyś mieć rodzinę, chciałbyś zmienić rzeczywistość.

By jednak się do kogoś zbliżyć musisz być blisko siebie;
by pokochać, musisz doświadczyć miłości;
by mieć rodzinę, musisz zaakceptować inność, nieidealność, krzyż;
i w końcu, by zmienić cokolwiek w świecie, musisz pozwolić zmienić cokolwiek w sobie.

Pamiętaj, prawda jest na dnie serca, a nie na ekranie TV, w gazecie, a nawet w tym jak kto się ubiera.
Jeżeli homoseksualizm "psuje" Twój świat, wybuduj go na nowo, na skale, nie piasku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6117
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 930 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Albertus » 2023-08-01, 14:58

Robin91 pisze: 2023-08-01, 12:20 Jak już wspomniałem nie mówię o tym w obawie przed oceną i potępieniem. Mówię jedynie o lenistwie.

Sam świata nie zmienię ale zawsze pewna grupa ludzi może stawiać opór. Nie wiem czy jeszcze dożyję ze względu na wiek, że opór przerodzi się w kontrofensywę. Trzeba bardzo uważnie i ostrożnie wybierać partnerkę życiową, mieć dużo dzieci, wychować na dobrych ludzi a przyszłość będzie nasza.
No widzisz jaki masz ciekawy plan na życie. :D

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Andej » 2023-08-01, 15:06

Robin91 pisze: 2023-08-01, 12:20 Sam świata nie zmienię
Doskonały wykręt. Miliony ludzi tak uważają. I dlatego garstka aktywistów elgiebetowskich narzuca im swój reżim. Na razie reżim poprawności. Krok po kroku zmieniają świat na gorsze, bo im się chce. A tłumy samotnych z rezygnacja przyjmują ich świat wartości. Bo żadnemu nie chce się działać, walczyć.
Naczelna zasada: Niech zrobi to ktoś inny. Bo się nie chce, bo strach, bo ktoś krzywo spojrzy, albo się uśmiechnie z politowaniem. I już jest usprawiedliwienie, aby zaszyć się w kąciku i nic nie robić. Tylko płakać na swoim losem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Robin91
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2023
Been thanked: 7 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Robin91 » 2023-08-01, 20:43

Wyrzuciłem tutaj wszystko co mnie boli. Na razie czuję się dobrze. Nie dam się.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15124
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4257 times
Been thanked: 2984 times
Kontakt:

Re: Mam dość życia.

Post autor: Dezerter » 2023-08-01, 21:13

I tak trzymaj :-bd :ymhug:
Wspieramy cię modlitwą i radą jeśli będziesz potrzebował, to pamiętaj, że my tu zawsze jesteśmy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Mam dość życia.

Post autor: Andej » 2023-08-01, 23:02

Robin91 pisze: 2023-08-01, 20:43 Wyrzuciłem tutaj wszystko co mnie boli. Na razie czuję się dobrze. Nie dam się.
Wspieram modlitwą. I zachęcam do aktywności. Na jakimkolwiek polu. Byle było to konstruktywne i czyniło dobro.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15124
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4257 times
Been thanked: 2984 times
Kontakt:

Re: Mam dość życia.

Post autor: Dezerter » 2023-08-05, 17:27

Wątek zamykam na prośbę autora - trzymaj się!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”