Ubiór

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór

Post autor: Viridiana » 2023-09-19, 12:18

Kacper1298 pisze: 2023-06-28, 20:23 Jeśli meszczyna ubiera się tak, aby podobać się kobietom popełnia grzech? Nie chodzi o jakieś odkrywanie ciała, tylko stylowe ubrania, ładna fryzura i okulary, nie chodzi tu, aby kogoś sprowokować tylko zwrócić uwagę na siebie i podobac się płci przeciwnej, aby na Ciebie leciała
*mężczyzna
Wydaje mi się, że chęć podobania się płci przeciwnej jest naturalna. Byleby nie sprawiła, że zgubisz siebie albo równowagę pomiędzy różnymi sferami życia (np. wydatkami na żywność i wydatkami na ciuchy).
Kacper1298 pisze: 2023-06-28, 21:27 Chodzi mi oto, czy jeśli chce wydać 130zł na ładne okulary, ale tylko dlatego, aby się komuś podobać to czy to nie jest próżność jakąś. Oczywiście ja sam sobie w tych okularach także się podobam, to też jest główny czynnik dlaczego je chce
Jeśli się sam sobie podobasz, to zakładając, że nie zabraknie Ci przez ten zakup pieniędzy na bardziej pilne sprawy, jest to okej.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ