W czym w sumie jest problem?

Ważna sprawa dla chrześcijan
Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-07, 10:50

CiekawaXO pisze: 2023-10-07, 10:41 Przeczytam. I ja wierzę że celu nie miałeś, ale czasami i bez tego można obrazić, jak się nie ma delikatności

Odpowiesz o co chodzi z tym kanibalizmem?
Przy okazji rozmowy o Eucharystii po prostu natknąłem się na te wersetu o jedzeniu ludzkiego ciała i mnie zaintrygowały.
I jestem nimi mocno poruszony.
Stąd pomyślałem, że je zbiorę razem i wkleję.
Zamierzam jeszcze je trochę bardziej opisać w kilku słowach.

A wracając do tych moich kontrowersyjnych postów o kanibalizmie vs Eucharystia to trochę czuję się też zaskoczony.
Bo popatrz, cud Eucharystyczny w Sokółce czy Legnicy to obserwacja hostii przemienionej w "mięsień serca w czasie agonii".
Czyli jest to ludzki mięsień.
Mięsień sprzed zmartwychwstania czyli sprzed uwielbienia ciała.

Dodatkowo bardzo często w rozmowach apologetycznych pomiędzy katolikami i np świadkami Jehowy pojawia się argument że strony katolików, że słowa Jezusa o jedzeniu jego ciała mają dosłownie w grece słowa "jeść" w sensie "pożerać" I ciało w sensie "mięso".

Dlatego to tym bardziej dało mi sugestię, że znajdując wersety w starym testamencie na temat jedzenia ciała i przywołując je jako interpretacja wprowadzająca pewien radykalizm, emocje, desperację, wyjątkowość tej sytuacji, spotkam się raczej z przychylnym przyjęciem.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6286
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-07, 10:57

No i teraz jak wyjaśniłeś o co ci chodzi, można podyskutować. A nie wklejasz kontrowersyjne fragmenty i sobie idziesz 🙂

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Chodzi mi o fragment Cudu Eucharystycznego, nie zatwierdzonego.

A cytatami się przerzucać nie będę, z jed wgo powodu :uważam że jedynie katolicka interpretacja jest słuszna.

Dodano po 59 sekundach:
Jednego *

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-07, 11:01

CiekawaXO pisze: 2023-10-07, 11:00 No i teraz jak wyjaśniłeś o co ci chodzi, można podyskutować. A nie wklejasz kontrowersyjne fragmenty i sobie idziesz 🙂

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Chodzi mi o fragment Cudu Eucharystycznego, nie zatwierdzonego.

A cytatami się przerzucać nie będę, z jed wgo powodu :uważam że jedynie katolicka interpretacja jest słuszna.
Trochę jednak w swoich postach wyjaśniałem ;) ale ok, rozumiem, że mogło to nie być wystarczająco czytelne

Dodano po 1 minucie :
*wystarczająco czytelnie sformułowane
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6286
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-07, 11:07

Nie każdy łazi za tobą i czyta wszystko co piszesz 😜

Dodano po 24 sekundach:
Piszesz post - wyjaśniaj. Każdy post jest osobnym bytem.

Dodano po 40 minutach 20 sekundach:

Tu masz wyjaśnione co Komunia katolicka. Mogłeś to sam znaleźć :)
Co do Sokółki to by się musiał wypowiedzieć jakiś profesjonalista czemu to jest fragment w stanie agonii, jak Kościół do tego podchodzi. Jak znajdę to coś dam.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: konserwa » 2023-12-07, 18:48

Czy zbawienie przez Krzyz to masochizm dla zboczonych?

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: W czym w sumie jest problem?

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-12-10, 15:44

@Ojciec.Pablito

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez* Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali.


Tyle w temacie Eucharystii. Chcesz sobie z tego szydzić to sobie szydź, to samo tyczy się dawniejszej naszej dyskusji o glosowaniu na Tuska wobec rażąco sprzecznych z objawieniem poglądów jakie tenże Tusk obecnie reprezentuje. Ja mogę Ci na to powiedzieć, że nie przyjmujesz tym sposobem Słowa Bożego jako Bożego i swoim postępowaniem o tym świadczysz.

Albo jak to Kościół Katolicki szerzej opisał w Konstytucji Dogmatycznej "Dei Filius":

Każdy bowiem wie, że potępione przez trydenckich ojców herezje powoli podzieliły się na liczne sekty różniące się między sobą i wzajemnie ze sobą walczące, gdy po odrzuceniu Bożej nauki Kościoła sprawy dotyczące religii oddano pod osąd prywatnego zdania kogokolwiek. Wskutek tego wszelka wiara w Chrystusa została zniszczona. Tak samo więc Pismo Święte, uważane przedtem za jedyne źródło i sędziego nauki chrześcijańskiej, zaczęto traktować nie jako Boże, ale – co więcej – przyłączać do mitycznych wymysłów.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 17:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ