Prosze o pomoc - spowiedż

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Karina
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 1 time

Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Karina » 2023-07-04, 18:52

Czesć Przychodze do was z pewna sprawa. Prosze was o pomoc . Podczas spowiedzi powiedzialam ze poszlam raz do komuni z grzechami ciezkimi. Potem jak ksiądz juz mowil mi swoje nauki to mi sie przypominaly w trakcie jeszcze inne grzecchy rowziez to zeby powiedziec jeszcze ze WIECEJ RAZY NIZ RAZ BYLAM DO KOMUNI Z GRZECHAMI CIEZKIMI. ( Ja do konca nie wiem czy tak bylo bo jestem skrupulantem i wszedzie widze grzech a potem prbowalam sobie wmawiaz ze przesadzam i ze to nie ciezkie grzechy i dlatego chodzilam do komuni. Wracajac...gdy ksiadz skonczyl mowic to mu chcialam powiedziec te rzeczy co mi sie przypomnialy i powiedzialam to co pamietalam lecz w tedy juz nie pamietalam o tej komuni zeby powiedziec ze wiecej niz jeden raz przystąpilam z grzechami ciezkimi.
MOJ PROBLEM POLEGA NA TYM ZE SIE BOJE ZE GDY PIERWSZY RAZ MÓWIŁAM O TYM ŻE PRZYSTĄPIŁAM DO KOMUNI JEDEN RAZ Z GRZECHAMI CIEZKIMI TO ZE MOGLAM POMYSLEC W TEDY O TYM ZEBY POWIEDZIEC ZE WIECEJ RAZY ALE MOGLAM SIE WSTYDZIC BO TO BRZMI GORZEJ. NIE WIEM DOKLADNIE NIE PAMIETAM
CO MAM ZROBIC? JAK WY UWAZACJIE
JEST OK CZY NIE ?

Dodano po 6 minutach 37 sekundach:
Dodam jeszcze że nie moge isc powtarzac tej spowiedzi gdyz na tym polega moja choroba ze robilabym to bez końca. Bardzo was prosze o odniesienie sie do tej sytuacji

Dodano po 22 minutach 8 sekundach:
Bardzo prosze was o pomoc

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Morkej » 2023-07-04, 21:12

Karina pisze: 2023-07-04, 19:20 jestem skrupulantem
Proszę, zerknij sobie do tego wątku viewtopic.php?t=12589
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Karina
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 1 time

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Karina » 2023-07-04, 21:13

Ok ale odnośnie tej sytuacji ? Jest ok ? Czy nie

Dodano po 13 minutach 15 sekundach:
????

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Morkej » 2023-07-04, 21:29

Pamiętaj, że nikt na forum nie udzieli Ci wiążącej odpowiedzi.
Udałaś się do spowiedzi z intencją wyznania grzechów bez zatajania czegokolwiek. W trakcie wyznałaś to, co pamiętałaś. Tak było, tak? W takim razie jeśli zrobiłaś to w szczery sposób, to tak, powinno być ok, ale ponieważ jesteś skrupulantką, to w razie wątpliwości radziłbym wyznać to na następnej spowiedzi.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Karina
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 1 time

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Karina » 2023-07-04, 21:35

Po spowiedzi odeszlam spokojna ze wszystko ok dopiero po kilku godzinach nagle pomyslałam - " a czy ja gdy powiedzialam o tym jednorazowym przyjeciu komuni swietokradzkiej czy ja w tedy nie myslalam o tym zeby powiedziec ze kilka razy i ze wstydu nie powiedzialam bo jeden raz lepiej brzmi ?
Tylko ze jezeli by tak bylo to pamietalabym chyba o tym
Pozatym potem gdy mi sie przypominaly grzechy inne to tu tez mi sie przypomnialo zeby powiedziec o tym ze kilka razy tak zrobilam i potem juz zapomnialam o tym

Dodano po 3 minutach 10 sekundach:
I mialam zamiar potem chyba powiedziex ale juz zapomnialam o tym

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Morkej » 2023-07-04, 21:44

Karina pisze: 2023-07-04, 21:38 Po spowiedzi odeszlam spokojna ze wszystko ok dopiero po kilku godzinach nagle pomyslałam...
Mi to wygląda na stricte skrupulancką myśl, a Twoja spowiedź raczej była ważna. Także nie ma co jej powtarzać.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Karina
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 1 time

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Karina » 2023-07-04, 21:52

Dziekuje
To jest straszna choroba

Dodano po 20 sekundach:
Musze o tym zapomniec i to ignorowac.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Wszystko zrobiłam dobrze.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Kacper1298 » 2023-07-04, 23:12

Zgadzam się choroba straszna. Jako skrupulant nic Ci nie pomogę, ale gdy wątpliwości są duże to polecam pytanie zadać spowiednikowi, z doświadczenia wiem, że ulga przychodzi ogromna.

Podobno terapia u psychologa jest skuteczna oraz modlitwa do Matki Boskiej. Ja jeszcze nie korzystałem, ale polecam Tobie
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Karina
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2023
Has thanked: 1 time

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Karina » 2023-07-04, 23:32

Dziekuje modle sie caly czas o uwolnienie i umówilam wizyte u psychologa. Natomiast z ksiedzem to tez jest nawyrost bo moglabym go pytac co chwile o wszystko i proboje sie tego oduczyc. Wierze ze jest dobrze
Za Ciebie rownież trzymam kciuki.
Dziekuje

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Prosze o pomoc - spowiedż

Post autor: Drwal » 2023-07-04, 23:42

Prawdopodobnie nie miałaś wtedy ciężkich grzechów, bo skrupulanci są jakoś specjalnie "chronieni od takich grzechów"
Powiem ci tak:
- Może zabrzmi to głupio, ale masz zakaz chodzić do spowiedzi częściej niż 4 tygodnie
- Czytaj najlepiej codziennie przypowieść o synu
marnotrawnym
- radź się kapłanów, według mnie lepiej pomogą od terapeutów
- przykazań jest dziesięć a jedenaste brzmi: nie wydziwiaj!
-przeczytaj moje świadectwo i rady jakie tam udzieliłem:
viewtopic.php?t=13116

-oskarżenia NIGDY nie pochodzą od Boga, ale zawsze od Szatana

Istnieje bardzo duża szansa, że nie były to grzechy ciężkie, tylko tak ci się wydawało.

Jeśli chodzi o skrupulantyzmu, to możesz się mnie radzić, bo co nieco wiem na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2023-07-04, 23:49 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

ODPOWIEDZ