Duchowośc tzw. starej panny

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5588
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 887 times
Been thanked: 1448 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: abi » 2023-07-12, 16:14

moze kazdy powinien miec status wpisany?
dez, dopisz mi prosze m- mezatka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1602
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 205 times
Been thanked: 640 times
Kontakt:

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: Tek de Cart » 2023-07-12, 16:18

możesz sama edytować swój profil i w polu 'lokalizacja' to wpisać, ja tak zrobiłem :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5588
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 887 times
Been thanked: 1448 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: abi » 2023-07-12, 16:20

swietne miejsce do pisania, wow!!
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

wXlfX

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: wXlfX » 2023-07-12, 17:28

Znajoma Marysia pisze: 2023-07-12, 13:01 Dodam że w rozmowach z nimi wychodzi narzekanie że katolicy a nawet księża radzą im żeby "znaleźc jakiegoś faceta i iść do łóżka a sakrament może z czasem" i że "ich życie inaczej nie będzie ułożone". Większą mamy drwine ze starej panny niż ze związku na "kocią łapę"
Serio są tacy głupi księża, którzy doradzają iść do łóżka? xd

Z tymi drwinami ze starych panien to wydaje mi się być to trochę wyolbrzymione. Serio to kogokolwiek obchodzi?... Ja tam nie zauważam tego kompletnie, chyba w za młodym środowisku się obracam.
Już nie mówiąc o tym, że żyjemy w świecie tolerancji. Środowisko lgbt mówi, że każdy może identyfikować się i być kim chce. Więc ja identyfikuje się jako anioł, a jak wiadomo aniołowie nie wchodzą w związki i mam spokój. 😇

Awatar użytkownika
Znajoma Marysia
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2023
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: Znajoma Marysia » 2023-07-12, 17:31

wXlfX pisze: 2023-07-12, 17:28
Znajoma Marysia pisze: 2023-07-12, 13:01 żyjemy w świecie tolerancji. Środowisko lgbt mówi, że każdy może identyfikować się i być kim chce. Więc ja identyfikuje się jako anioł, a jak wiadomo aniołowie nie wchodzą w związki i mam spokój. 😇
Cha cha. Będę to stosować

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6547
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 895 times
Been thanked: 736 times
Kontakt:

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-12, 17:46

wXlfX pisze: 2023-07-12, 17:28
Znajoma Marysia pisze: 2023-07-12, 13:01 Dodam że w rozmowach z nimi wychodzi narzekanie że katolicy a nawet księża radzą im żeby "znaleźc jakiegoś faceta i iść do łóżka a sakrament może z czasem" i że "ich życie inaczej nie będzie ułożone". Większą mamy drwine ze starej panny niż ze związku na "kocią łapę"
Serio są tacy głupi księża, którzy doradzają iść do łóżka? xd

Z tymi drwinami ze starych panien to wydaje mi się być to trochę wyolbrzymione. Serio to kogokolwiek obchodzi?... Ja tam nie zauważam tego kompletnie, chyba w za młodym środowisku się obracam.
Już nie mówiąc o tym, że żyjemy w świecie tolerancji. Środowisko lgbt mówi, że każdy może identyfikować się i być kim chce. Więc ja identyfikuje się jako anioł, a jak wiadomo aniołowie nie wchodzą w związki i mam spokój. 😇
Ale radar anielski na katosinglach działa:D

wXlfX

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: wXlfX » 2023-07-12, 23:01

Ta, tam to się jest, żeby się przyglądać. Szczególnie jak się jakiś Chad lub ładna panna ogłosi i ludzie w kom się produkują, żeby się wyróżnić z tłumu. xd No i jeszcze jakby ktoś cos nie po katolicku pisał tam to, żeby się przypiexxolić jak prawdziwy Polak katolik. xd

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6547
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 895 times
Been thanked: 736 times
Kontakt:

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-13, 11:13

No w sumie racja;)tylko ze ty też się okazałeś tym Polakiem katolikiem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: Andej » 2023-07-13, 12:31

Bardzo mnie boli używanie określenie "Polak katolik" w znaczeniu pejoratywnym.
Ani Polak, ani katolik nie powinien szkodzić swojemu narodowi, ani swoim współwyznawcom czynieniem zła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: konserwa » 2023-07-13, 14:44

A moze istnieja inne duchowosci: starego kawalera, mlodego zonkosia; ciaglego narzekajacego forumowego pismaka; wiecznie majacego pretensje goscia w wieku od niemowlecia do starucha ... ; persony slepego na belke we wlasnym oku ( mlodegoi i starego ) ... itd.
Mamy jak to konserwa tendencje do konserwowania sie w niecheci ( wobec wszystkich i wszystkiego ), ale za to z niechecia odnosimy sie do krytyki swoich wlasnych czterech liter.
I to by bylo na tyle .

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5588
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 887 times
Been thanked: 1448 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: abi » 2023-07-13, 15:27

niestety ale to okreslenie i tradycyjnie i w psychologii ma negatywne zabarwienie
"Stara panna to kobieta zgorzkniała, która uważa swoje życie za nieudane dlatego, że nie ma partnera, która ma poczucie żalu i straconej szansy. Singielka natomiast świadomie wybiera życie w pojedynkę, by móc skupić się na rzeczach – jej zdaniem – ważniejszych niż szukanie męża"

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
to tak jakbyscie kwestionowali czy narwaniec to ktos działajacy szybko, bez zastanowienia
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

wXlfX

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: wXlfX » 2023-07-13, 18:54

CiekawaXO pisze: 2023-07-13, 11:13 No w sumie racja;)tylko ze ty też się okazałeś tym Polakiem katolikiem.
No wiem i właśnie o to chodzi, znaczy że jeszcze ze mną dobrze jest. xd Ja uwielbiam się (...), aby na to czekam. W tych czasach katolik musi mieć w sobie choćby trochę z charakteru Wojtka Olszańskiego vel Jaszczura, żeby móc bronić wartości katolickich.
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 15:46 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: Andej » 2023-07-13, 21:01

wXlfX pisze: 2023-07-13, 18:54 Ja uwielbiam się p... żeby móc bronić wartości katolickich.
Ale to nie jest obrona. To jest działanie antykatolickie. Zarówno używanie wulgaryzmów, choćby częściowo wyiksowanych. Taka agresja nie przystoi katolikowi. Chyba, że jest właśnie takim "Polakiem katolikiem" jakiego widzą wrogowie Kościoła.
Taka postawa szkodzi wszystkim wierzącym.
Rozumiem, że mając lat kilkanaście, jest się przekonanym, że można pokonać cały świat.
Bronić trzeba, ale zgodnie z Nauką Chrystusa. Przede wszystkim swoim życiem. Dawaniem świadectwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wXlfX

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: wXlfX » 2023-07-14, 15:21

@Andej o widzisz tu poruszyłeś ważną kwestie.
Ja po prostu sprzeciwiam się traktowaniu katolików jak frajerów, których można wiecznie ośmieszać. Kościoł katolicki nie jest w ogóle szanowany, a jedynie ciągle szkalowany jak również sami katolicy. Bez tupnięcia nogą nic z tego nie będzie. Szczególnie, że do tego przyczyniają się "katolicy", którzy niby są w kościele, a próbują z niego zrobić targowisko i podporządkować pod siebie.
A popatrz np. jak szanowany jest Islam i jego wyznawcy, ich się nawet nikt nie waży czepiać.
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 15:21 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Duchowośc tzw. starej panny

Post autor: Andej » 2023-07-14, 17:01

Cytat, w prawdzie, odnosi się do modlitwy: Mt 6.8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. ale sądzę że można potraktować szerzej. Jako ostrzeżenie, aby nie postępować tak jak ci, których zachowanie krytykujemy.
Owszem, należy bronić. To obowiązek. Ale nie napastować. Nie xxxxć. Kulturalnie. Dając przykład.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”