Muzyka metalowa

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Bogdan Boner
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2023
Been thanked: 2 times

Muzyka metalowa

Post autor: Bogdan Boner » 2023-07-19, 20:18

witam chciałbym się spytać co uważacie na temat "czarnego metalu"

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: helperman » 2023-07-19, 20:29

Bogdan Boner pisze: 2023-07-19, 20:18 witam chciałbym się spytać co uważacie na temat "czarnego metalu"
Cześć Bogdan.
Odpowiedź jest dość prosta. Dla kogoś kto ma uważanie na swojego ducha i swoje Zbawienie powinien dążyć do odstawienia tego typu muzyki. No chyba że komuś nie zależy na własnym dobru. Ten typ muzyki z definicji promuje mrok i satanizm. Okładki płyt i teksty pełne symboli okultystycznych i bluźnierczych, itd.

Więc po co sobie szkodzić i dawać satysfakcję diabłu który chce tylko żerować na człowieku?

Moim zdaniem to mija się z celem.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: AdamS. » 2023-07-20, 20:17

Bogdan Boner pisze: 2023-07-19, 20:18 witam chciałbym się spytać co uważacie na temat "czarnego metalu"
Zgadzam się z moim przedmówcą - nie ma muzyki neutralnej, podobnie jak każdy pokarm ciała - wpływa na nas dobrze lub źle. Muzyka, czy w ogólnym założeniu cała sztuka, potrafi mocno oddziaływać na nasze emocje, sterując tym samym naszą podświadomością. Zawsze sobie zadaję więc pytanie, do czego autor zmierzał? Czasem mrok bywa uzasadniony jako kontrapunkt do jakiejś prawdy, piękna lub dobra. Mrok dla mroku to czysta destrukcja i negacja afirmacji stworzenia.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Quinque » 2023-07-20, 21:08

Co uważam? To że to asłuchalne łajno. ci wokaliści powinni na scenach występować z tłumnikami tak drą ryja

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-10-17, 11:16

Quinque pisze: 2023-07-20, 21:08 Co uważam? To że to asłuchalne łajno. ci wokaliści powinni na scenach występować z tłumnikami tak drą ryja
Black metal jest.... No, ciężki xD ale żeby zaraz asłuchalne łajno? Na szczęście to, co leci w radiu jest słuchalne. A nie, czekaj... XD

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-17, 11:59

Magnificat 2Tm2/3 raczej melodyjny nie jest... A jest fajny. Nawet bardzo.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Quinque » 2023-10-17, 16:02

ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-10-17, 11:16
Quinque pisze: 2023-07-20, 21:08 Co uważam? To że to asłuchalne łajno. ci wokaliści powinni na scenach występować z tłumnikami tak drą ryja
Black metal jest.... No, ciężki xD ale żeby zaraz asłuchalne łajno? Na szczęście to, co leci w radiu jest słuchalne. A nie, czekaj... XD
Ty masz dobrą muzykę






Ostatnio zmieniony 2023-10-17, 16:09 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-10-20, 10:13

Quinque pisze: 2023-10-17, 16:02
ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-10-17, 11:16
Quinque pisze: 2023-07-20, 21:08 Co uważam? To że to asłuchalne łajno. ci wokaliści powinni na scenach występować z tłumnikami tak drą ryja
Black metal jest.... No, ciężki xD ale żeby zaraz asłuchalne łajno? Na szczęście to, co leci w radiu jest słuchalne. A nie, czekaj... XD
Ty masz dobrą muzykę







Posłuchałam i echh... To brzmi, jakby wokalista był pod wpływem co najmniej alkoholu xD i to "eeee... Eeeee..." :))
Wybacz, ale dla mnie to nie jest dobra muzyka ;)

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Quinque » 2023-10-20, 11:21

Co ty chcesz, Enrique to pierwszy polski raper odkąd przestał Liroy

John Wick

Re: Muzyka metalowa

Post autor: John Wick » 2023-10-20, 13:37

Quinque ja się wychowałem na hip hopie polskim chociaż nie jestem blokers. Z tego nowego nie trawie takich raperów jak Mata albo jakieś rapery jak Filipek, Young Leosia, Żabson, Bedoes, Solar i Białas.
Ogólnie to wolę stare grupy z końca lat 90 i początek nowego 21 wieku jak była ekipa Molesta/ Ewenement, Karramba, Paktofonika, Kaliber 44, Grammatik, WWO, Fenomen, Zipera, Płomień 81, Ostr, Morw.a., Kasta Squad, Killaz Group, Endefis, Slums Attack, Jwp, Hemp Gru, Firma...
Kiedyś był bardziej przekaz w tekstach chociaż to są teksty też nacechowane buntem agresją. Ale bardziej dawały do myślenia i bardziej poruszały teksty tematy społeczne dzisiaj jakoś przetrawie Dudka Rpk P56 albo Tps Tuptuś... No ale to taki rap żeby dawał do myślenia pokazał coś istotnego jakieś problemy społeczne ludzkie zachowania. Żeby te teksty były szczere że pokazują to jak wygląda szara rzeczywistość i pokazują coś co inni nie dostrzegaja. Żeby te płyty ukazywały ten syf tego świata. W nowym razie tego nie ma typu Żabson albo Filipek czy ta Young Leosia to jest dla mnie trumna dla polskiego rapu. Kiedyś był przekaz jak ekipa Fenomen była jak była Molesta czy Płomień 81 to był przekaz ukazywali problemy ludzkie i zachowania. Opisywały te kawałki szarą rzeczywistość teksty opisywały to co nas otacza. To jest hip hop to co się widzi z czym się nie zgadzam nie podoba się mnie to opisuje. Mówi się o tym co się widzi w tvp o czym się pisze w gazetach. A nie to co robi taki Mata albo Żabson i Filipek to nie jest rap. Dla mnie rap to opis tego jak wygląda życie na szarych osiedlach pokazuje to co jest złego na świecie. To muzyka buntu przeciwko temu co się widzi. Raperzy dają w ten sposób do myślenia że widzę zło świata które mnie otacza. A co robi dzisiejszy raper ? Kiedyś rap bardziej był z ulicą związany dzisiaj to jest już nie to samo. Tego brakuje przekazu gdzie ludzie pokazują problemy społeczne. Kiedyś było inaczej Liroy czy Wzgórze ya pa3 robili teksty gdzie widać było ich rzeczywistość. Slums Attack czy Hemp Gru mówili o tym co nas otacza albo o świecie który znają z własnego doświadczenia. Aa co teraz widzę to mnie to boli jak słucham tego Mata czy Bedoes i to jest rap ? Rap to było WWO to była Zipera to był Endefis czy Fenomen ludzie co otworzyli mnie oczy na moje otoczenie na to jaki jest świat. Opisywali zło tego świata. A takie teksty co słyszę dzisiaj to nie jest żaden przekaz. Nie mówię że rap jest dobry w 100 % ale wolę teksty z przekazem jak ktoś chce coś powiedzieć i mówi że tak jest źle to nie może być tak wyraża swoje zdanie. To jest rap nie zgadzać się na to co złe mówić o tym a nie jakieś bezsensowne teksty byle się sprzedać. Dla mnie rap powinien mieć przekaz nie być robimy byle była płyta.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-10-20, 13:59

Ja raczej przebywałem w towarzystwie gdzie przynajmniej " mentalnie szczylalo sie do blokersow"

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: Repart » 2024-03-12, 09:59

AkceptujeJezusa pisze: 2024-03-12, 09:16 (...)
widać, że ta muzyka ma na ciebie zły wpływ. co z tego, że nie uważasz się za satanistę, skoro karmisz siebie muzyką wywołującą agresję i nienawiść do innych.
Ostatnio zmieniony 2024-03-12, 11:14 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6283
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 710 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-12, 10:10

Wszystko zależy od tekstów.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: sądzony » 2024-03-12, 10:25

Teksty są ważne. Dla mnie nawet bardzo, ale sama muzyka też może nieść "negatywny" przekaz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 1
Been thanked: 2 times

Re: Muzyka metalowa

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-03-12, 10:45

@Repart weź mnie nie rozśmieszaj proszę....
Jakoś słucham tej muzyki od wiele lat,i tak nie chwale rogatego.Dużo jest zespołów też katolickich.
A teksty przeczytam,ale nie ingeruje w nie.Black Metal to pozerstwo dla mnie.Inne podgatunki są lepsze,bez tekstów satanistycznych.
Także Boga nie obrażam,i nie chodzę na cmentarze by je profanować.Jestem w pełni zupełniej normalny.A adam darski książe ciemności,mówił że wylądował w Rosyjskim więzieniu i,że to jak było w piekle.I musieli nago robić przysiady. :lol:
Ostatnio zmieniony 2024-03-12, 10:47 przez AkceptujeJezusa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”