Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19167
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-11-07, 12:55

Można przemawiać, ale czy to dotrze?
Bp. Siemieniewski na jednej z Sesji Apologetycznych, odnosząc się bodajże do Marcina Zielińskiego: niech idzie i opróżni szpitale!
Jeśli ktoś, wiedząc, że apostołowie chorowali i nie byli uzdrawiani, wiedząc, że w całej historii np. Lourdes (od połowy XIX wieku) uznano tylko 70 uzdrowień twierdzi, że w ciągu wieczoru uzdrowionych zostało 60 osób, to wątpię, by coś dała jakakolwiek argumentacja.

Ale coś ten Damian Stayne traci formę :) - w 2017 gościł w Łodzi. Fragment wywiadu:
"Wczoraj były piękne uzdrowienia. Było 249 uzdrowień w piątek, 350 fizycznych uzdrowień wczoraj. Wiele guzów, nowotworów zmniejszyło się i zniknęło. Ludzie odrzucali kule. Wiele osób głuchych wyjmowało aparaty słuchowe (...) My widzimy setki uzdrowień podczas każdej posługi”
599 uzdrowień w ciągu dwóch dni! Aż dziwne, że nic nie słyszeliśmy o niezwykłym poruszeniu, jakie musiałoby nastąpić w łódzkim środowisku medycznym, i nic się nie mówi o nagłym opustoszeniu miejscowych szpitali…

Tak sobie myślę: nie spotkałem się z relacją o żadnym świętym, który dokonałby tylu uzdrowień, do ilu przyznali się prowadzący konferencję w ciągu zaledwie dwu dni. Gdyby coś takiego się faktycznie wydarzyło, usłyszelibyśmy o tym z Watykanu w najbliższą niedzielę. Ba! Jeszcze wcześniej krzyczałyby o tym wszystkie telewizje, radia i pewnie wszystkie sąsiadki przez okna.


Wygląda jednak na to, że "uzdrawiający" są niezwykle małoduszni: skoro, jak twierdzą, są w stanie uzdrawiać masowo, to czemu nie położą kresu chorobom i śmierci?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 880 times
Been thanked: 714 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-07, 13:02

Zieliński uważa, że wskrzeszenia już czekają na niego za zakrętem.
Ale i tak napiszę do Diecezji tego Kapłana. Oficjalnie, i na fejsie , i na Insta, z prośbą o komentarz.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: faraon » 2023-11-07, 14:58

To tak jak w humorze. Gosciu nagle wykszykuje, " bede chodzil" .
wokol wszyscy zaskoczenie pytaja " wyzdrowiales?" a on na to, " nie, tylko ktos mi ukradl wozek inwalidzki" .

A aparaty sluchowe to pewnie wyciagali, bo w takiej wrzawie na stadionach to aparat sluchowy moze ogluszyc totalnie zwiekszajac glosnosc takiej wrzawy.
Wiem cos o tym, bo w pracy przy jazgoczacych maszynach wyciagalem aparat sluchowy, by nie rozwalil mi kompletnie sluchu.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-11-07, 17:43

W interesie samych uzdrowicieli powinna być chęć medycznego udokumentowania tych uzdrowień.
Przecież chwała nie im się należy tylko Jezusowi, czy też Bogu, który przez nich uzdrawia.
A oni jakoś nie chcą tej chwały przysporzyć Jezusowi.

Kiedyś pisałem z takim Tomkiem Dorożałą. Chwalił mi się uzdrowierniami. Ale gdy zapytałem go czy te jego uzdrowienia są medycznie potwierdzone, to stwierdził "po co"?
Gdyby jakaś z moich chorób zniknęła po czyjejś modlitwie, to zrobiłbym wszystko, żeby podziękować Bogu np. w taki sposób, że byłoby to medycznie zarejestrowane i wysłałbym to info do mediów.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 880 times
Been thanked: 714 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-07, 19:49

No, dokładnie tak.
Tylko TAKIE uzdrowienia głoszone publicznie, mogą przysporzyć Chwały. Masz rację.
Co innego jak nam się tam osobiście wydaje i wierzymy że tak jest ale nie rozpowiadamy.


Ale bywanie w mieszkaniach dzięki Duchowi Świętemu i mówienie gdzie co leży? To jest ośmieszanie Jezusa.
I bardziej kojarzy mi się z okultystycznymi podróżami astralnymi, jak gdzieś ktoś wspomniał.
Ostatnio zmieniony 2023-11-07, 19:50 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19167
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-11-07, 22:06

Ojciec.Pablito pisze: 2023-11-07, 17:43 W interesie samych uzdrowicieli powinna być chęć medycznego udokumentowania tych uzdrowień.
o ile są prawdziwe...

ODPOWIEDZ