Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Andej » 2023-08-19, 08:43

Zastanawia mnie to, że te nadzwyczajne zdarzenia są zawsze gdzieś. Gdzieś daleko.
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Ktoś niedawno napisał, że w samej Warszawie ich wiele. Prosiłem o podanie gzie. Cisza. Czy rzeczywiście są? Czy jeno na potrzeby opowiadania, filmików...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Warsik333
Bywalec
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 18 lip 2023
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Warsik333 » 2023-08-19, 11:19

Andej pisze: 2023-08-19, 08:43 Zastanawia mnie to, że te nadzwyczajne zdarzenia są zawsze gdzieś. Gdzieś daleko.
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Ktoś niedawno napisał, że w samej Warszawie ich wiele. Prosiłem o podanie gzie. Cisza. Czy rzeczywiście są? Czy jeno na potrzeby opowiadania, filmików...
Da sie Andej, tylko że dez będzie usuwał.. Próbowałem wysłać prywatne wiadomości, ale coś jakby nie działa, podobno nie mam blokady - dziś spróbuje jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Andej » 2023-08-19, 11:20

Dziękuję. Byłem tam na ignacjańskich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Warsik333
Bywalec
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 18 lip 2023
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Warsik333 » 2023-08-19, 11:25

Napiszę post o Apostolskim Ruchu Wiary, gromadzącym KATOLICKIE wspólnoty charyzmatyczne (także te ODNOWY), to są takie "odpady" z Głosu Pana w Skierniewicach, ok 30 wspólnot (wraz z sympatyzującymi), gdzie zamiast zdjęć papieża wiszą te Randyego Clarka, członkowie często bywają w kościołach pod nazwą Bethel i nie brzydzą się Toronto Blessing..

Dez, nie usuwaj - wszystko w temacie wątku...

Dodano po 9 minutach 3 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Jest jeszcze kolejna grupa, która podziela "ideały" ww. - ale to już osobny temat będzie.

Dodano po 10 minutach 33 sekundach:
Andej pisze: 2023-08-19, 08:43
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Z tym bym uważał, lepiej nie umieszczać nic bez mocnych dowodów: zdjęcia, filmy są niewystarczające (poza tym można stracić aparat jak zobaczą), najlepiej 2,3 świadków, którzy potwierdzą. Inaczej można dostać wezwanie do sądu (znam tych ludzi).

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Poza tym, to muszą być zjawiska mocno odjechane, co z tego, że pójdziesz do biskupa i powiesz, że widziałeś złoty pył - w odpowiedzi możesz dostać dwa pytania: "To prawdziwe złoto?", "Dałoby to się jakoś pozbierać?"... Albo "Kto wie, może to od Boga.."
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 11:35 przez Warsik333, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 715 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-19, 11:52

Andej pisze: 2023-08-19, 08:43 Zastanawia mnie to, że te nadzwyczajne zdarzenia są zawsze gdzieś. Gdzieś daleko.
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Ktoś niedawno napisał, że w samej Warszawie ich wiele. Prosiłem o podanie gzie. Cisza. Czy rzeczywiście są? Czy jeno na potrzeby opowiadania, filmików...
Tu zostało podane gdzie była Pani od trzęsiawek, gdzie głosiła, jaka wspólnota ją zaprosiła, miasto, i w którym momencie miał miejsce cud deszczu pod dachem. Jest nawet data kiedy to się odbyło, kim są organizatorzy.
Czy to ci wystarcza?

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Dałam też Filmiki @Andej z konkretnych miast, jak uzdrawia Zieliński: "co nie boli? Boli? Nie Boli! Chwała Panu"
Następna podchodzi i mówi że nie boli-weryfikacja uzdrowień wg noty Kongregacji nie powinna tak wyglądać.
MArcin Zieliński działa DALEKO od ciebie?
Bo chyba tuż za płotem.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 11:54 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Warsik333
Bywalec
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 18 lip 2023
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Warsik333 » 2023-08-19, 11:59

no nie wiem ,to jest Deza forum, on weźmie na siebie odpowiedzialność, naszych tożsamości nikt nie zweryfikuje :)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 715 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-19, 12:04

Czyli na Deza forum nie można pisać o katolickich grupach które powodują nadużycia?
Przecież napisał wyraźnie, że właśnie o katolickich można, a nie o protestanckich bo to nic nie wnosi do tematu.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Dlatego też pytam , czy deszcz pod zadaszeniem wam odpowiada?
Czy to jest dar?
Bo może ja czegoś nie wiem?
Może według was tak działa Duch Świety?
Moim zdaniem nie, bo w nocie kongregacji jest napisane, że w takich spotkaniach trzeba się wystrzegać teatralności. Wątpię, aby Duch Święty sprzeciwił się tak rozsądnej prośbie.

Warsik333
Bywalec
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 18 lip 2023
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Warsik333 » 2023-08-19, 12:07

Mi to wsio ryba, nie raz mnie straszono sądami, poczekajmy co Dez powie..

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 715 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-19, 12:09

Ale przecież Dez się nie sprzeciwił tu niczemu, więc ja nie rozumiem o czym ty tutaj piszesz.
Gdzieś są jakieś ostrzeżenia?
Naprawdę nie rozumiem.

Dodano po 27 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Tobie się czasami wątki nie pomyliły?

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 777
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: pom » 2023-08-19, 12:15

Ja podałem przykładowe trzy zakony katolickie, w których są Msze Święte połączone z modlitwami o uzdrowienie. I przykładowe cuda Uzdrowień.

A sceptycy są wszędzie na świecie. Za czasów Pana Jezusa na ziemi też byli. To nic nowego.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 715 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-19, 12:16

@pom ale tu jest temat o odchyleniach we wspólnotach.
Więc jeśli te 3 co podałeś, nic nie robią podajrzenego, to to usuń, bo ktoś pomyśli, że są podejrzane.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 777
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: pom » 2023-08-19, 12:24

@Andej pytał, a ja odpowiedziałem. To przenieście je sami do tematu o katolickich grupach charyzmatycznych będących w łączności z papieżem. Gdzie nie ma drwin z Bożych charyzmatów.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 12:27 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 715 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-19, 12:27

Warsik333 pisze: 2023-08-19, 11:51 Napiszę post o Apostolskim Ruchu Wiary, gromadzącym KATOLICKIE wspólnoty charyzmatyczne (także te ODNOWY), to są takie "odpady" z Głosu Pana w Skierniewicach, ok 30 wspólnot (wraz z sympatyzującymi), gdzie zamiast zdjęć papieża wiszą te Randyego Clarka, członkowie często bywają w kościołach pod nazwą Bethel i nie brzydzą się Toronto Blessing..

Dez, nie usuwaj - wszystko w temacie wątku...

Dodano po 9 minutach 3 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Jest jeszcze kolejna grupa, która podziela "ideały" ww. - ale to już osobny temat będzie.

Dodano po 10 minutach 33 sekundach:
Andej pisze: 2023-08-19, 08:43
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Z tym bym uważał, lepiej nie umieszczać nic bez mocnych dowodów: zdjęcia, filmy są niewystarczające (poza tym można stracić aparat jak zobaczą), najlepiej 2,3 świadków, którzy potwierdzą. Inaczej można dostać wezwanie do sądu (znam tych ludzi).

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszystko?
Poza tym, to muszą być zjawiska mocno odjechane, co z tego, że pójdziesz do biskupa i powiesz, że widziałeś złoty pył - w odpowiedzi możesz dostać dwa pytania: "To prawdziwe złoto?", "Dałoby to się jakoś pozbierać?"... Albo "Kto wie, może to od Boga.."
JEśli boisz się pozwów, że jak coś ujawniasz, będzie to odebrane iako bezdowodowy atak, zadawaj pytania:
Na przykład:
Czy to normalne?
Czy tak powinno być?
Czy uważacie to i tamto?
I fakt, musisz być ostrożny, ale swoje zdanie masz prawo wyrazić. Na przykład możesz napisać: wg mnie Zieliński nie ma daru uzdrawiania. To nie będzie pomówienie.
I jeśli Zieliński zechce kogoś oskarzyć z powództwa cywilnego, to nie oskarża się administratora forum, tylko konkretnego człowieka, i po jego stronie jest problem, skąd będzie miał moje dane.
Forum nikt nie oskarży prawnie i Dezertera, nie bój się.

Jako katolicy mamy prawo a wręcz obowiązek, rozmawiania o odchyleniach w pewnych grupach. Tylko pytanie, co jest dla nas odchyleniem. Bo dla tej grupy to nie będzie odchyleniem.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
pom pisze: 2023-08-19, 12:24 @Andej pytał, a ja odpowiedziałem. To przenieście je sami do tematu o katolickich grupach charyzmatycznych będących w łączności z papieżem. Gdzie nie ma drwin z Bożych charyzmatów.
Ale Andej chyba pytał o te grupy z odchyleniami pom.
I o tym jest temat.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 12:30 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 777
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: pom » 2023-08-19, 12:52

Andej pisze: 2023-08-05, 09:21 Choć w dużej mierze też przyczyniam się do deprecjacji Odnowy dyskutując zawzięcie o blekotaniu, lingwistyce czy wylegiwaniu się na posadzce.
Ja bardzo mało dyskutuję w tych tematach, chyba że pomagam zrozumieć, ale bardziej naprowadzam. Jest wolna wola.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 13:35 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Warsik333
Bywalec
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 18 lip 2023
Has thanked: 27 times
Been thanked: 24 times

Re: Odnowa-katolicka i protestancka-przenikanie-co trzeba wiedzieć?Jak się bronić przed zwiedzeniem-czy akceptować wszys

Post autor: Warsik333 » 2023-08-19, 13:05

Możemy się tym zająć, z tych rzeczy które chciałbym ujawnić na pewno znajdzie się sporo materiału. Pytanie w jakiej formie? Czy na tym forum nowy temat czy założyć jakąś osobną stronę np. z mapką.. Jak nazywać zjawiska (np. jak ktoś klęczy i ryczy jak wół) etc...

ODPOWIEDZ