Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-03, 21:55

GARABANDAL miejsce objawienia Matki Bożej Karmelitańskiej - zapowiedź ogolnoświatowego Ostrzeżenia, Wielkiego Cudu i Kary.
Kto z was przeczytał treść tych objawień? I jak realizujecie w swoim życiu prośby Matki Bożej? Niebo zapowiada bardzo ważne wydarzenia dla całego świata.
Zacytuję fragmenty:
Piersze Orędzie Matki Bożej dla Świata:
4 lipca 1961 r. Matka Boża przekazała orędzie całemu światu poprzez dzieci, które kazała ogłosić publicznie 18 października 1961 r. Powiadomieni o tym wcześniej ludzie zebrali się w liczbie około 3 tys. osób. Dzień był deszczowy, jak większość dni w tej górskiej miejscowości w ciągu całego roku. Matka Boża przekazała następującą treść orędzia niebieskiego:
"Musimy czynić wiele dobrych uczynków, dużo pokutować i często nawiedzać Najświętszy Sakrament. Przede wszystkim musimy prowadzić dobre życie. Jeżeli nie będziemy tego czynić, to spadnie na nas wielka kara. Kielich zła już się wypełnia i jeżeli się nie zmienimy, dotknie nas straszna katastrofa".
Drugie ważne orędzie dla świata
Przy końcu objawień Matka Boża powiedziała widzącym, że jest niezadowolona, ponieważ Jej pierwsze orędzie przeszło niezauważone. Powiedziała, że Jej ostatnie orędzie zostanie ogłoszone światu przez pośrednictwo św. Michała Archanioła 18 czerwca 1965 r. Kiedy nadszedł dzień ogłoszenia orędzia, tysiące pielgrzymów z wielu krajów wypełniło wioskę po brzegi. A oto co usłyszeli od św. Michała Archanioła (słowa Matki Bożej):
"Ponieważ orędzie moje z 18 października nie zostało ogłoszone ani też spełnione, oświadczam wam, że to jest jedno z ostatnich. Obecnie kielich goryczy przelewa się. Wielu kardynałów, biskupów i księży idzie drogą potępienia a z nimi liczna rzesza dusz. Coraz mniejszą wagę przywiązuje się do Najświętszej Eucharystii. Powinniście odwrócić gniew Boży poprzez uczynki pokutne i zadośćuczynienie. Jeżeli prosić będziecie Pana Boga ze skruszonym sercem, to przebaczy wam winy. Jako Matka wasza proszę was za pośrednictwem św. Michała Archanioła, abyście się poprawili. Są to dla was ostatnie ostrzeżenia. Kocham bowiem was bardzo i nie chcę waszego potępienia. Módlcie się gorąco, a spełnimy wasze prośby. Czyńcie więcej dobrych uczynków i wyrzeczeń oraz rozmyślajcie o męce Pana Jezusa."
Ostrzeżenie, Wielki Cud i nadejście kary
Matka Boska w Garabandal przepowiedziała trzy wielkie wydarzenia, które mają nadejść. Pierwszym z nich jest OSTRZEŻENIE, które będzie widziane i odczute przez wszystkich mieszkańców globu ziemskiego. Nikt nie uchroni się od niego i nikt nie będzie miał wątpliwości, że pochodzi ono wprost od Pana Boga. Wpierw będzie widziane na niebie, a następnie odczute wewnętrznie przez każdego żyjącego, który pozna w tym momencie zło popełnione przez siebie, jak również wszelkie zaniedbanie dobra.
OSTRZEŻENIE oczyści poniekąd ludzkość przed nadejściem CUDU, który nastąpi wkrótce po nim. Cud będzie miał miejsce w gaiku sosnowym rosnącym nad wioską Garabandal. Cud wydarzy się w czwartek o godzinie 8:30 wieczorem, miedzy 8 a 16 dniem marca, kwietnia lub maja, w święto męczennika Eucharystii i zbiegać się będzie z ważnym wydarzeniem w Kościele katolickim. Conchita zna datę Wielkiego Cudu i ogłosi ją na 8 dni naprzód. Każdy, kto będzie znajdował się w wiosce i okolicznych górach, będzie go widział, wszyscy chorzy tam zostaną uzdrowieni, grzesznicy nawrócą się, a niewierzący uwierzą. Papież będzie widział ten cud, gdziekolwiek się wtedy znajdzie. W wyniku cudu Rosja zacznie się nawracać. Na sosnach pozostanie trwały nadprzyrodzony znak aż do końca świata. Jeżeli świat nadal będzie grzeszył, mimo tych wydarzeń, nadejdzie KARA.
Źródło: www.uswieciciel.blogspot.com
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 22:30 przez JanAntoni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-03, 21:57

Prawdopodobnie fałszywe objawienia
http://www.fronda.pl/a/garabandal-jako- ... 35783.html
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 21:59 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-03, 22:09

Otóż prawdziwe, gdyż o.Pio zachęcał kilku osobom do podróży do Garabandal, poza tym Jezus potwierdza ich prawdziwość w innych orędziach, które mają imprimarur i nihil obstat czyli w orędziach "Prawdziwe Życie w Bogu"-Vassula Ryden, fragmenty słów Jezusa potwierdzające autentyczność Garabandal są umieszczone na samym dole postu o Garabandal na stronie www.uswieciciel.blogspot.com . Zacytuję tu część.
Wobec niedowiarstwa Kościoła, prawdziwość objawienia w Garabandal potwierdził Jezus objawiając się w latach 80- tych innej mistyczce Vassuli Ryden, której Pan Jezus podyktował liczne orędzia m.in. wzywające do rozpowszechniania i uznania przez Kościół prawdziwości tych objawień gdyż są kontunuacją objawień w Fatimie. Orędzia są dostępne także w wydawnictwie voxdomini.pl zarówno w formie elektronicznej za darmo jak i w formie książki do kupienia. Poniżej fragmenty orędzi Jezusa mówiące o Garabandal i innych objawieniach, które Bóg pragnie abyśmy poznali:

fragmenty objawienia Najświętszej Trójcy : „Prawdziwe Życie w Bogu” – Vassula Ryden (1985-2003r)
Nihil obstat: Biskup Felix Toppo, S.J., DD - 28 listopada 2005 r.; Imprimatur: Arcybiskup Ramon C. Arguelles, D.D., STL - 28 listopada 2005

28.05.87 zeszyt 12

Vassula Ryden : – Jezu, pewien kapłan powiedział mi, że powiedziałeś faryzeuszom, iż nie dasz więcej znaków. Powiedział to, gdy mu mówiłam o tym posłaniu.

JEZUS CHRYSTUS : – Vassulo, kiedy powiedziałem to faryzeuszom, mówiłem o cudach tego czasu, gdy byłem w Ciele wśród was. Potępianie Mnie teraz – bo to jest potępianie Moich Niebieskich Dzieł – ukazuje, jak ich serca są zamknięte i wysuszone. Moje Znaki nigdy się nie skończą. Moja Obecność będzie odczuwana na świecie i będę nadal ukazywał się poprzez znaki. Wierzcie! Wierzcie, o ludzie małej wiary! Nie deformujcie Mojego Słowa. Co macie do powiedzenia o Fatimie? Boicie się uwierzyć, że to Ja wam dałem ten znak? O ludzie małej wiary, obyście nie usiłowali wyjaśniać, zamiast raczej przyjąć znaki pochodzące ode Mnie z Nieba! Kochajcie Moje Dzieła! Przyjmujcie Moje Dzieła! Wierzcie, wierzcie we Mnie! We mnie, który jestem Bogactwem i Nieskończonym Miłosierdziem. Moje Znaki są po to, ażeby wszyscy ludzie zrozumieli, że Miłość nie zapomniała o nich, że Miłość nie wycofała się, aby otoczyć się sławą w Swojej Chwale. Miłość jest wśród was i nigdy was nie opuszcza.

4.09.87 zeszyt 15

Córko, zanotuj słowo: Garabandal. Vassulo, kiedy wydobyłem cię z twojego snu, to nie uczyniłem tego tylko po to, aby ciebie obudzić, ale i po to, by móc się tobą posłużyć, umiłowana. Oczyszczenie było nie tylko dla oczyszczenia ciebie, ale i po to, ażebyś odczuła Moją Obecność i trwała w Mojej Obecności. Posługuję się tobą nie tylko w celu zapisania Moich orędzi i pragnień, ale także w celu zapisania Moich błogosławieństw dla Moich małych dzieci z Garabandal. Przychodzę otoczyć chwałą Moje orędzie. Ołtarzu, zachowaj ten żarliwy płomień. Moją Mocą odbuduję Mój Kościół. Kochaj Mnie, nie bądź niezdecydowana, wesprzyj się na Mnie i odpocznij. Ja ci pomogę, postępuj naprzód. Godzina jest bliska.

5.09.87 zeszyt 15

Vassulo, nie bój się. Napisz słowo: Garabandal. Garabandal jest kontynuacją innych znaków. Objawienia w Garabandal są autentyczne. Wierzcie, wszyscy, którzy nie widzieliście, wierzcie, wierzcie.

Córko, posłużyłem się tobą, aby móc objawić Się poprzez ciebie. Moja Matka objawiła się Moim wybranym duszom. Ich ustami została wypowiedziana Prawda, ale wiele Moich kapłańskich dusz określiło te objawienia jako wątpliwe, a niektórzy całkowicie im zaprzeczyli. Ukazuję się poprzez ciebie, aby rozwiać wątpliwość dotyczącą Garabandal. Objawienia w Garabandal są autentyczne, Moje dzieci naprawdę widziały Moją Matkę i słyszały Jej orędzia. Vassulo, spotka cię jeszcze większe doświadczenie, które uczyni cięższym Mój Krzyż złożony na twoich ramionach i wypełni Mój Kielich Sprawiedliwości. Ostrzegłem świat.

Vassula Ryden : – Mój Boże, możliwe, że jakaś mała grupa zna to wydarzenie...

JEZUS CHRYSTUS : – To prawda, wielu nie zna go z powodu wątpliwości i obaw, jakich doświadczają Moje kapłańskie dusze. Z powodu zwątpienia zaprzeczają one Moim Boskim Dziełom: zapomniały, że jestem Wszechmocny. Mając zatwardziałe serca, zagubiły swą duchowość. Zaślepione, szukają bez światła i bez mądrości. Wszystkie Moje Dzieła zawsze dawałem prostym dzieciom: nigdy – uczonym. Ich oczom Moje Dzieła ukazują się jako odbiegające od utartych wzorów, a jest tak dlatego, że oni osądzają je, porównując Mnie ze sobą. Od początku czasów, nigdy was nie opuściłem. Vassulo, przypominasz sobie faryzeuszy?

Vassula Ryden : – Tak, Panie.

JEZUS CHRYSTUS : – Oskarżyli Mnie w pewnym momencie, że nauczam sprzecznie z Prawem Mojżesza. Jaka dziś jest różnica? Byłem oskarżany o zadawanie się z różnymi ludźmi i o postępowanie niezgodnie z ich prawem. Oskarżenia i dzisiejsze niepewności są podobne. Pozwól Mi powiedzieć ci, że osoby, które przeciwstawiły się objawieniom i orędziom w Garabandal, ranią Mnie. Są cierniami Mojego Ciała. Powiedziałem ci kiedyś, że Bożą Mocą poprowadzę cię w głębiny Mego krwawiącego Ciała; powiedziałem, że Moim Palcem pokażę ci tych, którzy Mnie ranią. Jestem Jezusem Chrystusem, Umiłowanym Synem Bożym. Vassulo, nie bój się, bo Ja jestem przed tobą.

9.09.87 zeszyt 15

– Vassulo, pragnę, aby były znane Słowa, które ci dam. Pragnę, by te Słowa zostały wszędzie rozpowszechnione:

“Ja, Pan, błogosławię Moje dzieci z Garabandal.”


Vassula Ryden : – Uczynię to z Twoją pomocą, Panie.

Potem ‘całe piekło się rozszalało’. Szatan rozwścieczony, wszystkie demony również. One mają imiona. Znam te, które mnie atakują.

– Vassulo, pójdź, sprawię, że zrozumiesz, jak one cię nienawidzą. Nie bój się.

Vassula Ryden : Jezus pociągnął mnie pod ziemię. Znajdowaliśmy się tam. Rozpoznałam piekło, bo moje stopy były w czarnym błocie, gęstym i mulistym. Piekło jest jak podziemna grota. Jezus polecił mi słuchać.

Szatan powiedział: “Cha, cha! To znowu ona, inna czarownica! Bo, uważaj zatem. Zrań ją, osłab ją na zawsze; zrań ją, abyśmy wygrali, męcz ją. Ona zna nienawiść, jaką mam do niej i do całej reszty Jego stworzenia. Sabi, idź też ją zranić. Wszystkich was nienawidzę!” Szatan był znowu jak szaleniec. Jezus wyprowadził mnie na zewnątrz i powiedział takim tonem, jakby kogoś budził:

JEZUS CHRYSTUS : – Teraz, kiedy dostrzegłaś jego nienawiść, powinnaś zrozumieć, z jaką stanowczością śledzi cię, aby powstrzymać cię od pisania. Ja, Jezus, kocham cię i pod Moimi Skrzydłami cię chronię, nie tracąc cię nigdy z oczu.

10.09.87 zeszyt 15

Vassulo, Garabandal jest dalszym ciągiem Cudów; między tymi Cudami dałem wam wiele innych znaków.

Vassula Ryden : – Możesz napisać, jakie to cuda?

JEZUS CHRYSTUS : – Napisz kilka z nich: Lourdes, potem Fatima. Chcę, abyś napisała teraz: San Sebastian de Garabandal. Wysławiaj Mnie! Pamiętaj, że Ja jestem Światłością tego świata.

Vassula Ryden : Nagle Jezus przypomniał mi sen, jaki miałam poprzedniej nocy. Zapomniałam o nim. To była wizja, jaką miałam ostatnio, ale we śnie było to gorsze.

JEZUS CHRYSTUS : – Posłuchaj, pozwoliłem ci oglądać tę wizję w twoim śnie, abyś odczuła to wydarzenie. Nie: nie ma wyjścia!

Vassula Ryden : Przypominam sobie, jak widziałam tę czerwoną rzecz, która spadała z Nieba na nas jak ogromna fala. Próbowałam biec i schować się, wiedząc dobrze, że było to niemożliwe.

– Ale dlaczego to robić, skoro Ty nas kochasz? Dlaczego?

JEZUS CHRYSTUS : – Jestem znany jako Bóg Miłości, ale też – jako Bóg Sprawiedliwości.

Vassula Ryden : – Co możemy zrobić, aby to powstrzymać?

JEZUS CHRYSTUS : – Jesteście wszyscy wezwani do podjęcia ogromnych aktów wynagrodzenia. Zjednoczcie się i bądźcie jedno, miłujcie się wzajemnie, wierzcie we Mnie, wierzcie w Moje Boskie Dzieła, bo Ja jestem zawsze z wami.

20.09.87 zeszyt 15

Vassulo, ukazywanie się Moje i Mojej Matki w Garabandal, powinno zostać uznane za autentyczne. Posłuchaj Mnie, Vassulo. Za każdym razem, kiedy Moja Matka ukazywała się Moim wybranym duszom – oświecając je Swoją Łaską – Ja stałem przy Niej, ale żadne oko nie mogło Mnie widzieć. Czasami ukazywałem się jako Dziecko, by błogosławić tym, którzy Mnie uwielbiają. Córko, pragnę, ażeby te miejsca objawień były otaczane szacunkiem. Pragnę, aby – błogosławiąc tym świętym miejscom – uczciła Mnie Stolica Święta. Vassulo, nie chcę powiedzieć: tylko Lourdes i Fatimie. Chcę powiedzieć również – Garabandal. Przychodzę otoczyć chwałą objawienia w Garabandal. Pragnę zobaczyć, jak Stolica Święta błogosławi to miejsce, naprawiając wszystko to, co zostało zdeformowane, powiedziane fałszywie przez raniące Mnie Moje dusze kapłańskie. Niech odrzucą zwątpienia i niech sprawią, że znikną nadużycia popełnione przez tych, którzy przeciwstawili się objawieniom. Czy Moja Stolica Święta uczyni to dla Mnie?

Vassula Ryden : – Panie, mój Boże, jakże dowiedzą się o tym wszystkim?

JEZUS CHRYSTUS : – Zostaw Mnie to zadanie, Vassulo. Ja znajdę skuteczny sposób, by o tym się dowiedzieli. Córko, pragnę, aby – za każdym razem, gdy daję im choćby najmniejszy znak Mojej Obecności – Moja Stolica Święta uczciła Mój znak błogosławiąc mu. Chcę, aby świat poznał Moją Obecność, Moje Bogactwa, Moje Miłosierdzie i Moje Boskie Dzieła. Pragnę, aby Moja Stolica Święta rozprzestrzeniała szeroko znaki, które daję, aby odżywiać świat. Pragnę, aby Moja ziemia była urodzajna. Nie dajcie wyrwać kilku pozostających na niej kwiatów. Chcę, aby ta pustynia została nawodniona. Kto nawodni Mój Ogród? Dlaczego zaniedbują Moje kwiaty?

Vassula Ryden : – Ukochany Jezu, jeśli się nie mylę, trzeba było siedmiu lat dla potwierdzenia cudu Fatimy. Mój Boże, przewiduję odrzucenie, krytykę i różne trudności przed uznaniem.

JEZUS CHRYSTUS : – Kwiecie, nie popadaj w przygnębienie, pozwól, bym ci pomógł, zawsze bowiem osiągam Swoje cele.
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 22:19 przez JanAntoni, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Albertus » 2023-08-03, 22:16

JanAntoni pisze: 2023-08-03, 21:55
Matka Boska w Garabandal przepowiedziała trzy wielkie wydarzenia, które mają nadejść u schyłku XX wieku. Pierwszym z nich jest OSTRZEŻENIE, które będzie widziane i odczute przez wszystkich mieszkańców globu ziemskiego. Nikt nie uchroni się od niego i nikt nie będzie miał wątpliwości, że pochodzi ono wprost od Pana Boga. Wpierw będzie widziane na niebie, a następnie odczute wewnętrznie przez każdego żyjącego, który pozna w tym momencie zło popełnione przez siebie, jak również wszelkie zaniedbanie dobra.
OSTRZEŻENIE oczyści poniekąd ludzkość przed nadejściem CUDU, który nastąpi wkrótce po nim. Cud będzie miał miejsce w gaiku sosnowym rosnącym nad wioską Garabandal. Cud wydarzy się w czwartek o godzinie 8:30 wieczorem, miedzy 8 a 16 dniem marca, kwietnia lub maja, w święto męczennika Eucharystii i zbiegać się będzie z ważnym wydarzeniem w Kościele katolickim. Conchita zna datę Wielkiego Cudu i ogłosi ją na 8 dni naprzód. Każdy, kto będzie znajdował się w wiosce i okolicznych górach, będzie go widział, wszyscy chorzy tam zostaną uzdrowieni, grzesznicy nawrócą się, a niewierzący uwierzą. Papież będzie widział ten cud, gdziekolwiek się wtedy znajdzie. W wyniku cudu Rosja zacznie się nawracać. Na sosnach pozostanie trwały nadprzyrodzony znak aż do końca świata. Jeżeli świat nadal będzie grzeszył, mimo tych wydarzeń, nadejdzie KARA.
Źródło: www.uswieciciel.blogspot.com
I to się spełniło u schyłku XX wieku?

JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-03, 22:24

Dziekuje że to zauważyles, aczkolwiek że to mialo byc u schyłku 20 wieku to tylko hipoteza, to nie cytat słów Matki Bożej, trzeba zaktualizować ten artykol, ludzie na ziemi się mylą ale Matka Boża przemawiająca z Nieba nigdy się nie myli.
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 22:31 przez JanAntoni, łącznie zmieniany 3 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Albertus » 2023-08-03, 22:42

JanAntoni pisze: 2023-08-03, 22:24 Dziekuje że to zauważyles, aczkolwiek że to mialo byc u schyłku 20 wieku to tylko hipoteza, to nie cytat słów Matki Bożej, trzeba zaktualizować ten artykol, ludzie na ziemi się mylą ale Matka Boża przemawiająca z Nieba nigdy się nie myli.
A co jest jeszcze tylko hipotezą w tym tekście który zamieściłeś?

Kiedy ma być ten wielki cud?

JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-03, 22:53

Słowa Matki Bożej są w cudzysłowiu, one są pewne. Co do reszty są tylko streszczeniem autora z dodaną jego wówczas hipotezą czasową, którą już poprawiłem tu. A w którym roku będzie Wielki Cud dokładnie? Tego nie podała Matka Boża, dała tylko drobne wskazówki. Polecam zapoznać się z książką o Garabandal wydawnictwa voxdomini.pl :
"Garabandal. Wydarzenia i daty. Czy koniec czasów jest bardzo bliski?", autorstwa hiszpańskiego kapucyna, o. E.G. de Pesquery. Bogato ilustrowana książka przedstawia rzetelne wydarzenia z objawień w Garabandal.
Polecam też film o Garabandal, link poniżej

Film o Garabandal:
(...) bez reklam handlowych - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2023-08-15, 16:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-03, 23:04

Pudło - objawienia Vasulli Ryden też nie są uznane, więc to wyjątkowo kiepski argument :)
(tak tak, wiem, że strona propagująca jej pisma twierdzi inaczej...)

Warto przejrzeć listę odrzuconych objawień: https://zabno.diecezja.tarnow.pl/index. ... l-odrzucil

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Albertus » 2023-08-03, 23:11

JanAntoni pisze: 2023-08-03, 22:53 Słowa Matki Bożej są w cudzysłowiu, one są pewne. Co do reszty są tylko streszczeniem autora z dodaną jego wówczas hipotezą czasową, którą już poprawiłem tu. A w którym roku będzie Wielki Cud dokładnie? Tego nie podała Matka Boża, dała tylko drobne wskazówki.
A czy Conchita Gonzalez nie twierdziła, że po Janie XXIII „pozostaje jeszcze trzech papieży, a potem nadejdzie Koniec Czasów” ?

Czy to nieprawda że tak mówiła?
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 23:12 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-03, 23:16

Co do objawień Vassuli Ryden jak mając imprimatur i nihil obstat mogą być nieuznane? Sam sobie zaprzeczasz. W dodatku imprimatur zostało ponowione przez Biskupa kilka lat temu. Tamta strona ma nieaktualne informacje. Podobnie z początku było z pismami sw Faustyny, też byla na czarnej liście i dopiero
interwencja Karola Wojtyly 40 lat po smierci Sw Faustyny to zmienila.

Dodano po 8 minutach 23 sekundach:
Kluczem do zrozumienia tego zdania Conchity jest co to znaczy "koniec czasów", dziś wiemy, że oznacza to wejscie w nową epokę ale nie w wymiarze materialnym ale duchowym, to dopiero początek przemian które mają nastąpić.
Ostatnio zmieniony 2023-08-03, 23:26 przez JanAntoni, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-03, 23:30

Vassula Ryden
JanAntoni pisze: 2023-08-03, 23:16 Co do objawień Vassuli Ryden jak mając imprimatur i nihil obstat mogą być nieuznane? Sam sobie zaprzeczasz. W dodatku imprimatur zostało ponowione przez Biskupa kilka lat temu
1
Moje książki też mają imprimatur i co z tego? Imprimatur dla książki na jakiś temat nie jest uznaniem objawienia. Nie czerp informacji ze stron entuzjastów, bo naciągają.
Zajrzyj do listy odrzuconych objawień, do której link Ci podałem - jest to strona diecezji, a więc oficjalna https://zabno.diecezja.tarnow.pl/index. ... l-odrzucil

2
25 stycznia 2007 roku Kongregacja Nauki i Wiary Kościoła Katolickiego podtrzymała negatywne stanowisko na temat objawień Vassuli Ryden https://info.wiara.pl/doc/168554.Watyka ... suli-Ryden
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/va ... tando.html
Pisaliśmy o Vassuli na apologetyce
http://analizy.biz/apologetyka/index.ph ... mid=60.htm
http://analizy.biz/apologetyka/index.ph ... mid=60.htm

Wcześniej Kongregacja Nauki Wiary wydawała już notę na temat jej "objawień. Oto ona:
"Wielu biskupów, kapłanów, zakonników, zakonnic i wiernych świeckich zwraca się do Kongregacji z prośbą o miarodajną ocenę działalności pani Vassuli Ryden, wyznania greckoprawosławnego, zamieszkałej w Szwajcarii, która posługując się żywym słowem oraz pismem, rozpowszechnia w środowiskach katolickich całego świata orędzia przypisywane rzekomym niebiańskim objawieniom.

Uważna i spokojna analiza całej sprawy, dokonana przez Kongregację w celu „zbadania duchów, czy są z Boga” (Por. l J 4,l), ujawniła - obok aspektów pozytywnych - także cały zespół elementów o zasadniczym znaczeniu, które w świetle doktryny katolickiej należy ocenić negatywnie.

Trzeba nie tylko zwrócić uwagę na podejrzany charakter zewnętrznych form, w jakich dokonują się owe rzekome objawienia, ale także podkreślić zawarte w nich pewne błędy doktrynalne.

Mówią one między innymi o Osobach Trójcy Świętej, posługując się tak niejasnym językiem, że prowadzi to do pomieszania właściwych imion i funkcji Boskich Osób. Rzekome objawienia obwieszczają, że wkrótce w Kościele zapanuje Antychryst. W duchu milenarystycznym zapowiadają decydującą i chwalebną interwencję Boga, który ma jakoby ustanowić na ziemi, jeszcze przed ostatecznym przyjściem Chrystusa, erę pokoju i powszechnego dobrobytu. Przewidują też bliskie już powstanie Kościoła, który miałby być swego rodzaju wspólnotą pan chrześcijańską, co jest niezgodne z doktryną katolicką.

Fakt, że wymienione wyżej błędy nie pojawiają się w późniejszych pismach Vassuli Ryden, jest znakiem, że rzekome „niebiańskie objawienia” są jedynie owocem prywatnych przemyśleń.

Ponadto pani Ryden, przystępując systematycznie do sakramentów Kościoła katolickiego - choć jest wyznania greckoprawosławnego - budzi niemałe zdziwienie w wielu środowiskach Kościoła katolickiego i sprawia wrażenie, jakoby stawiała się ponad wszelką jurysdykcją kościelną i normą kanoniczną, a przez to stwarza ekumeniczny nieład, który drażni wielu zwierzchników, kapłanów i wiernych jej własnego Kościoła, jako że łamie ona w ten sposób jego dyscyplinę.

Zważywszy na to, że mimo pewnych aspektów pozytywnych ogólny rezultat działalności Vassuli Ryden jest negatywny, Kongregacja wzywa biskupów, aby należycie pouczyli swoich wiernych oraz by na terenie swoich diecezji nie dopuszczali do rozpowszechniania jej idei. Apeluje także do wszystkich wiernych, aby nie uznawali pism i wypowiedzi pani Vassuli Ryden za nadprzyrodzone oraz by zachowali czystość wiary, którą Chrystus powierzył Kościołowi.


3

Warto dodać że jasne stanowisko Kongregacji jest rozwadniane przez próby przytaczania dokumentów wcześniejszych bądź cytowanie jakichś ustnych wypowiedzi.
Na ten temat pisał m.in. ks. Pindel :
"Jak to bywa w takich sprawach, opublikowaniu stanowiska Kościoła towarzyszyły różne reakcje. Zdarzały się i takie, które ujawniały faktyczny fundament wiary konkretnego człowieka. Jeżeli bowiem ktoś wcześniej, zachłannie czytający kolejne tomy objawień, czytał opublikowane stanowisko Kongregacji Nauki Wiary, musiał jakoś uporać się z pewnym dylematem. Wielu katolików podejmowało próby kwestionowania autorytetu kard. J. Ratzingera i praw Kongregacji do oceny objawień prywatnych. Bywało, że brak podpisu Kardynała Prefekta w jakiejś publikacji powodował podejrzenia, że dokument jest fałszywy. Słowem, okazywało się, że wielu katolików bezgranicznie wierzy kobiecie, co do której nie wiadomo jakiego pochodzenia są jej doświadczenia religijne, a nie wierzy orzeczeniom Kościoła wypowiadającego się przez uprawnione do tego osoby."/za Watykan, 6 października 1995 r. (L'Osservatore Romano, wyd. pol., 1/1996, s. 66)/

4
Vasulla Ryden twierdzi, że otrzymała objawienia drogą "pisma automatycznego" - co jest techniką okultystyczną.
Między mediumizmem a mistycyzmem
Ocena moralna spirytyzmu sformułowana przez Kościół jest jasna, jednak pojawia się dziś szereg problemów związanych z trudnością w odróżnianiu fenomenów mistycznych od mediumizmu. Lansowane przez niektóre środowiska katolickie, często w dobrej wierze, rzekome przesłania mistyczne są dokonywane zwykle przy użyciu technik spirytystycznych, najczęściej pisma automatycznego. Najbardziej znanym przykładem takiej sytuacji jest Vassula Ryden. Oto jak opowiada w rozmowie z René Laurentinem o początku swych rzekomych objawień, które spisywała, a następnie wydawała w wielotomowej edycji:

— Czułam w swoim ciele nadzwyczajną wibrację ogarniającą mą rękę. Sporządzałam listę zakupów, a moja ręka z ołówkiem drżała. Było to silniejsze ode mnie. Ołówek zaczął pisać duchowe przesłania. To był mój anioł stróż.
— Jak dowiedziała się Pani, że to był anioł stróż?
— Ponieważ napisał moją ręką: „Ja jestem twoim aniołem stróżem”. Nazywa się Daniel i sprawił, że wykonałam przedstawiający go rysunek.
— Ale to przecież Pani mięśnie poruszają się przy pisaniu!
— Tak, ale kiedy stawiam opór, to się nie zatrzymuje. I tak samo jest z Jezusem. Pewnego razu zaczęłam wątpić i pomyślałam: „To niemożliwe, żeby podobne rzeczy się mi się przydarzały”. Chciałam wypuścić ołówek, ale Jezus — jakoby dodając mi odwagi — całkowicie nim zawładnął: pisał bardzo szybko, jakby chciał mi powiedzieć, że nie powinnam wątpić” 28.

Bez wątpienia Vassula Ryden opisuje sytuację, w której straciła kontrolę nad własną ręką, ta pisała niejako mimowolnie albo wręcz wbrew jej woli. Jest to jeden z charakterystycznych elementów odróżniających fenomeny mistyczne od mediumizmu. W trakcie wszelkich doświadczeń mistycznych zostaje zachowana wolna wola osoby. Może być ograniczony, i to zasadniczo, jej kontakt z otaczającym światem, może nie mieć świadomości występowania np. parestezji czy lewitacji, jednak osoba pamięta, co się działo z nią w trakcie ekstazy mistycznej — co mówiła i słyszała. Natomiast w fenomenach w czasie transu mediumicznego osoba albo nie wie, co mówiła, co się z nią działo w jego trakcie bądź, jak to ma miejsce w przypadku pisma automatycznego, nie kontroluje ruchów swej ręki. Ojciec Francois–Maria Dermine — wybitny znawca tematyki — podkreśla tę specyfikę mediumizmu
/za "W drodze" lipiec 2005/

=========================================================================
Garabandal
Nic dziwnego, że "objawienia" Garabandal nie zostały uznane przez Kościół.
1
Były one swojego rodzaju "kpiną" z Fatimy, poczynając już od samych "widzących" - o ile w Fatimie były to pobożne dzieci, to w Garabandal miały otrzymać objawienie... idąc kraść jabłka... (niezwykłym jest, iż podobny motyw istnieje w sprawie Medjugorje – Matka Boska miała rzekomo się objawić dzieciom idącym kraść jabłka.)

2
Obfitowały w wręcz natłok nadzwyczajnych manifestacji i dziwactw (np. lewitacje, w czasie których dziewczynki miały przyjmować Komunię Świętą z rąk anioła, ukazywanie się części ciała anioła, przemiana rzekomej Maryi w szatana, bieganie wizjonerek do tyłu z pełną prędkością itd.).
Polski jezuita, o. Józef Warszawski SJ, posiadał nawet nagrania owego zjawiska: dziewczynki uniosły się na około 2 metry i przyjmowały „komunię”. Po szczegółowych badaniach nagrania okazało się, że rzekoma komunia przypominała „ektoplazmę”, znaną z seansów spirytystycznych.

3
Objawienia zawierały fałszywe przepowiednie (po Janie XXIII „pozostaje jeszcze trzech papieży, a potem nadejdzie Koniec Czasów”). Ks. Warszawski stwierdził u dziewczynek również: „absolutny komplet zjawisk parapsychicznych, takich jak telepatia, poznanie przyszłości, poznanie przeszłości, poznanie sumienia”.

4
Fragment raportu o. Warszawskiego:
„[Szatan]Chwytał upatrzoną czwórkę dziewczynek w szpony tak zwanych ekstaz, które były zwykłymi fluidalnymi pętaniami, i dalej nimi obracać do woli, bez sensu, bez namaszczenia i bez spokoju, po to tylko, by je za chwilę wypuścić z transu i ponownie pochwycić w obręcz bezwzględnej uległości. (...)
Z kolei zadzierał im głowy w okropnym wykrzywieniu do tyłu, potwornym wprost chwytem za kark, znanym z tylu innych zjawisk metapsychicznych – nakładając im dla zmylenia i niepoznaki anielskie twarze. Rozpędzał je na wszystkie strony, rozkraczając niekoniecznie najprzyzwoiciej nogi, i pędził, i gnał przed sobą, jak na poły już opętańców, jakby sam był opętany: raz przodem, raz tyłem, to znowu na kolanach, to na siedzeniu, brakowało jedynie chodzenia na głowie.
Za to nie brakło zdjęć fotograficznych robionych z dołu w czasie lewitacji i publikowanych w paryskim Matchu. Na domiar wszystkiego począł ciskać i rzucać dziewczynkami o ziemię, jakby się wściekał wściekaniem niepohamowanym. Stale na kolana. Postawa klęcząca przed nim. Z przymusu. A jeśli nie klęcząca, tedy głową o bruk. A wszystko z hukiem i trzaskiem. Niech się roztrzaska, co chrześcijańskie. Naprawdę krążący lew ryczący, szukający, kogo by pożarł”

5
Objawienia ponoć ustały po odprawieniu egzorcyzmu zbiorowego (nie wiem czy to właściwa terminologia, choć występuje w literaturze w tej sprawie).

Polecam artykuł naszej forumowiczki, Marii Patynowskiej (pseudo forumowe @Znajoma Marysia : https://www.fronda.pl/a/garabandal-jako ... 35783.html

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Albertus » 2023-08-03, 23:36

JanAntoni pisze: 2023-08-03, 23:25 Kluczem do zrozumienia tego zdania Conchity jest co to znaczy "koniec czasów", dziś wiemy, że oznacza to wejscie w nową epokę ale nie w wymiarze materialnym ale duchowym, to dopiero początek przemian które mają nastąpić.
To na czym miał polegać ten koniec czasów?

JanAntoni
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2023

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: JanAntoni » 2023-08-04, 00:18

Raczej stronę tej diecezji można uznać za entuzjastów i to kłamst (chyba że to szybko usuną), gdyż to co tam się znajduje o rzekomych herezjach w pismach Vassuli i innych oskarżeniach, jest w sprzeczności z wydanym Imprimatur i Nihil Obstat i z dialogiem Vassuli podjętym z Watykanem. Albo sprytnie pan pominął fakt przyznania oprócz imprimatur także nihil obstat albo pan nie wie co ono oznacza, otóż podaję definicje:
Nihil obstat (łac. nic nie przeszkadza) – oznacza, iż publikacja została sprawdzona i zatwierdzona przez cenzora diecezji, który określił ją jako wolną od błędów doktrynalnych i moralnych; cenzor jest wyznaczany przez biskupa i współpracuje z autorem w celu usunięcia ewentualnych błędów.
Imprimatur (łac. niech będzie odbite) – oznacza, że publikacja została zatwierdzona do druku przez biskupa diecezji lub inna władzę kościelną.
Co więcej ze strony diecezji należą się przeprosiny dla Vassuli, a Bóg na pewno ich zarząda.
Tu treść dialogu Vassuli z Watykanen:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 7i4TZM_TUZ

Dodano po 13 minutach 1 sekundzie:
Na czym miał polegać ten Koniec Czasów? Jak zaznaczyłem to proces, ale w kulminacyjnym momencie będzie Ostrzeżenie (wylanie Ducha Świętego, które sprawi, że każdy ujrzy swoje wszystkie grzechy w swoim wnętrzu jak na filmie), a terminu tego Ostrzeżenia nie wyjawiła Matka Boża. Znaki rozpoczęcia procesu Końca Czasów należy upatrywać w negatywnych zmianach w Kościele i świecie, który upodabnia się do Sodomy i Gomory i taka też spadnie na niego kara jeżeli się nie nawróci, jeżeli nie posłucha próśb Matki Bożej w Fatimie i Garabandal, które są jego kontynuacją.
Ostatnio zmieniony 2023-08-04, 01:57 przez JanAntoni, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Albertus » 2023-08-04, 08:39

JanAntoni pisze: 2023-08-04, 00:31 Na czym miał polegać ten Koniec Czasów? Jak zaznaczyłem to proces, ale w kulminacyjnym momencie będzie Ostrzeżenie (wylanie Ducha Świętego, które sprawi, że każdy ujrzy swoje wszystkie grzechy w swoim wnętrzu jak na filmie), a terminu tego Ostrzeżenia nie wyjawiła Matka Boża. Znaki rozpoczęcia procesu Końca Czasów należy upatrywać w negatywnych zmianach w Kościele i świecie, który upodabnia się do Sodomy i Gomory i taka też spadnie na niego kara jeżeli się nie nawróci, jeżeli nie posłucha próśb Matki Bożej w Fatimie i Garabandal, które są jego kontynuacją.
No nie. Bez kombinowania.

Jaki koniec czasów nastąpił po Janie Pawle II bo to powiedziała Conchita?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Objawienia Matki Bożej w Garabandal

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-04, 08:48

Roma locuta, causa finita - treść noty watykańskiej jest jasna. "Objawienia" Vassuli Ryden nie są uznane przez Kościół.
Szkoda każdego słowa.

ODPOWIEDZ